TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

הבורסה לניירות ערך מדווחת על התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2021

מערכת טלנירי | 22/3, 09:42
הבורסה מסכמת שנת שיא בכל הפרמטרים עם גידול של 23% ברווח הנקי . הבורסה תחלק דיבידנד העומד על כ- 50% מהרווח, בסך של כ- 22.7 מיליון ש"ח. תבצע רכישה עצמית של עד כ- 100 מיליון₪

אינרום מסכמת את שנת 2021 עם הכנסות של מעל מיליארד ש"ח

מערכת טלנירי | 21/3, 09:41
וצמיחה של כ-10% לעומת השנה המקבילה


> > חדשות שוק ההון

יוניבו השלימה את הקמת חוות עמית המיועדת לגידול זנים ייעודיים המבוקשים על ידי מטופלים


גולן ביטון - מנכל יוניבו קרדיט צילום-יוניבו בעמ
הוגשה בקשה ליחידה לקנאביס רפואי (יק"ר) לשתילת זנים יעודיים בחוות עמית המבוקשים על ידי המטופלים, זאת על רקע הכרותה עם צרכיהם ומכירות מוצרים בכ-95 בתי מרקחת.
חוות עמית מקדמת הסמכת תקן EU-GMP לאספקת מוצרים לאירופה ולטריטוריות נוספות ברחבי העולם. "תוך שלוש שנים השלמנו הקמת מפעל, חוות גידול ומרכז הפצה, הודות לצוות ניהול מקצועי ומיומן שמוביל את החברה להצלחות נוספות. השלמת החווה תאפשר לנו לייצר את המוצרים הטובים ביותר, גם על ידי גידול זנים ייעודיים ומבוקשים, וגם באמצעות בחירה קפדנית רק של התוצרת האיכותית ביותר שתגודל בישראל על ידי חוות אחרות וגם באמצעות תוצרת איכותית שאנו מייבאים", אמר גולן ביטון, מנכ"ל יוניבו

חברת יוניבו (ת"א: יונבו), המחזיקה בבעלותה מפעל המייצר מוצרי קנאביס רפואי באסדרה החדשה של משרד הבריאות ומוכרת מוצרים בתקינת IMC-GMP ל 95 בתי מרקחת בישראל וכן בעלת בית מסחר להפצה ישירה לכל חלקי הארץ ובעלת חוות לגידול לקנאביס רפואי (חוות עמית) שקיבלה אישור IMC-GAP תשתיות, מודיעה כי הוגשה בקשה ליחידה לקנאביס רפואי (יק"ר) לשתילת זנים יעודיים בחוות עמית המבוקשים על ידי המטופלים, זאת על רקע הכרותה עם צרכיהם ומכירות מוצרים בכ-95 בתי מרקחת. יוניבו נחשבת היום לאחד הספקים הגדולים בישראל בתחום הקנאביס הרפואי.

בקשת השתילה וקבלת האישור להפעלת החווה מהווים השלמת השליטה של יוניבו בכל שרשרת הערך – מחקר ופיתוח, גידול תוצרת קנאביס לשימוש רפואי, עיבוד מוצרים במפעל וכן הפצה באמצעות בית מסחר לבתי מרקחת. חוות עמית תפעל במקביל לרכש תוצרת קנאביס מחוות שאינן בעלות יוניבו וכן לפעילות הייבוא של יוניבו כך שהיא מאפשרת לחברה גמישות גבוהה ואופטימיזציית תהליכי רכש לצורך מקסום רווחיותה.


חוות עמית היא חוות ריבוי וגידול מהמתקדמות בישראל, בשטח כולל של 15 דונם (שלב א') וכולל שטחי הפרחה, חדרי ייחורים וצמחי אימהות וכן מתקן ייבוש (Post-Harvest) שעתיד לפעול בהתאם לתקינת EU-GMP המחמירה, זאת על מנת לאפשר גידול באיכות הגבוהה ביותר לצורך שיווק מוצרים סופיים ללקוחות באירופה ובטריטוריות נוספות.

על פי פרסומים בין השאר של משרד הבריאות, נמכרים היום בישראל מידי חודש למעלה מ-2.5 טון מוצרי קנאביס רפואי, כשיוניבו מספקת היום תוצרת לבתי מרקחת בהיקף של מאות ק"ג בחודש – מכאן כי נתח השוק של יוניבו מהווה נתח לא מבוטל מכלל השוק.

לאחרונה דיווחה יוניבו על תוצאות מקדמיות לרבעון השלישי של 2020 – במסגרת זו מעריכה כי הכנסותיה ברבעון השלישי יסתכמו לשיא של 14 מיליון שקל - עליה של 100% מרבעון שני 2020, ומתחילת שנה זו הכנסות של 24 מיליון שקל, זאת בתשעת חודשי הפעילות הראשונים.

לאחרונה הודיעה החברה כי התקשרה בהסכם הפצה של כ-5 טון מוצרים מוגמרים עם חברה באנגליה, הפועלת בתחום ההפצה של מוצרי קנאביס רפואי של חברות מובילות בעולם (דוגמת אורורה וטילריי) באנגליה, לפיו יוניבו תמכור לה מוצרים שונים מבוססי קנאביס מתוצרת מפעל החברה תחת המותגUnivo לצורך שיווקם באנגליה.

הסכם ההפצה מהווה אבן דרך במימוש האסטרטגיה העסקית של החברה, להתרחבות בשוק הבינלאומי והינו הראשון באנגליה, כשבכוונת החברה לקדם הסכמים נוספים בחו"ל. לאחרונה יוניבו ייבאה תוצרת קנאביס רפואי שעברה בדיקות מעבדה מחמירות ונמצא כי אינה זקוקה להקרנות. התוצרת היא בתקן GACP ובהיקף של 80 ק"ג ויוניבו תפעל לייבא עוד מאות ק"ג עד סוף שנת 2020. בכוונת יוניבו לשווק מוצרים סופיים ללא צורך בהקרנות אשר כוללים רמות THC גבוהות, המבוקשות על ידי המטופלים.

ליוניבו גם הסכמים קודמים שנחתמו עם חברת Clever Leaves הקנדית לרכישה וייבוא של קנאביס רפואי ממתקנה של Clever Leaves בפורטוגל. Clever Leaves מחזיקה חוות גידול בתקן EU-GACP ומפעל בתקן EU-GMP. ההסכם לרכישה כוללת של 12 טון הוא הסכם מדורג לרכישה של 200 ק"ג שכבר הוזמנה על ידי יוניבו מפורטוגל. בנוסף כולל ההסכם רכישה וייבוא של 500 ק"ג ועד 5 טון בשנת 2021 ו-500 ק"ג ועד 7 טון בשנת 2022.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il