אל על מודיעה על הוצאת רכבת אווירית מיוחדת לחילוץ ישראלים השוהים בלימה, פרו. - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהאל על מודיעה על הוצאת רכבת אווירית מיוחדת לחילוץ ישראלים השוהים בלימה, פרו.


היום בערב (18.3), החל משעה 23:15, תצא רכבת אווירית של חברת אל על ,לחילוץ המטיילים הישראלים מפרו בהמשך לפניית שר החוץ ישראל כ"ץ, ובשעה זו החל תהליך להוצאת מטוס נוסף בהנחיית ראש הממשלה מר בנימין נתניהו.
מערכת טלנירי | 19/3/20, 12:32
בואו לדבר על זה בפורום ארה"ב

אל על מודיעה על הוצאת רכבת אווירית מיוחדת לחילוץ ישראלים השוהים בלימה, פרו.

היום בערב (18.3), החל משעה 23:15, תצא רכבת אווירית של חברת אל על , לחילוץ המטיילים הישראלים מפרו בהמשך לפניית שר החוץ ישראל כ"ץ ובשעה זו החל תהליך להוצאת מטוס נוסף בהנחיית ראש הממשלה מר בנימין נתניהו.
בהמשך לפניית שר החוץ לאל על, בדבר מאות ישראלים שנתקעו בפרו, אל על נענתה לאתגר והחליטה לבצע את המשימה. לצורך כך גייסה החברה את שותפיה העסקיים וחברות מובילות במשק להוצאת שלושה מטוסי חילוץ.

במהלך תהליך הרישום לטיסות בחדר המצב של משרד החוץ, התברר כי מספר הישראלים בפרו מתקרב לאלף איש ולכן נדרש להוציא מטוס נוסף. ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה על התגייסות מיידית להוצאת מטוס נוסף, מתוך כוונה להביא את כלל המטיילים הישראלים הביתה וחברת אל על נערכת בשעה זו לאתגר.

גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על: "בשעת משבר או חירום, אל על פועלת ועושה כל שביכולתה על מנת להיחלץ לעזרה בכל נקודה על הגלובוס ולהבטיח שישראל לא תהפוך לאי במצור ולשמר את הקשר האווירי של ישראל וממנה פתוח ככל שניתן. אני רוצה להודות בראש ובראשונה לראש הממשלה מר בנימין נתניהו , על ההנחיה המיידית לטיפול בטיסה נוספת ולשר החוץ מר ישראל כץ לאנשי משרד החוץ ובראשם מנכ"ל המשרד על היוזמה והובלת הטיפול המורכב למול המטיילים ההורים המודאגים והרשויות בפרו. כמו כן תודה למל"ל ורת"א על הסיוע בהוצאת טיסה מורכבת זו שהיא הטיסה הארוכה ביותר בתולדות אל על.

אני מבקש להודות, לחברינו ושותפנו במשק הישראלי על ההירתמות המיידית. המנכ"לים הציבו את ערך הערבות ההדדית בראש סולם העדיפויות כשהדאגה לשלום המטיילים הישראלים ניצבת בראש מעיניהם, הלב מתרחב במיוחד מאחר והם עשו זאת גם בשעות של אי וודאות במשק.

ראשי החברות גילו אחריות לאומית ומנהיגות ועל כך כולנו אסירי תודה. אנו חשים חובה אישית לציין את השותפים שהם הגיבורים האמיתיים ובלעדיהם לא ניתן היה להוציא את הטיסות אל הפועל: שופרסל , בנק דיסקונט, בנק לאומי, הבנק הבינלאומי, כ.א.ל, שטראוס, עמותת ציונות 2000, מלאנוקס, וויקס, Liveu, בזן, זוקו שילובים נציגת קטרפילר, ליימן שליסל, מקאן, מקדונלדס, הראל, מסעדת דקא, צים, פז, מדינול, גוגל, פייסבוק קונה נגל וכן תרומות אישיות של מר ברוך איבצ'ר, אריק בן דוד ומר קריאף סובר פטריק."

ישראל כ"ץ, שר החוץ: ״עקרון הערבות ההדדית הוא עקרון ראשון במעלה שכולנו מקפידים עליו, אני מודה לחברת אל על ולאנשי משרד החוץ על ההירתמות והסיוע לאירוע החשוב הזה. היו אליי המון פניות של משפחות מודאגות ואישי ציבור ואני שמח שיחד עם אל על מצאנו את הפתרון. נאחל שכולם יחזרו בריאים ושלמים.״

בעקבות הכרזת מצב חירום בפרו עקב התפרצות נגיף הקורונה, נתקעו מאות מטיילים ישראלים בפרו. משרד החוץ פנה לחברת אל על בבקשה לבחון אפשרות להוצאת טיסת חילוץ. חברת אל על נענתה לאתגר, כאשר מדובר ביעד אליו לא טסה אל על מעולם ואורך הטיסה הינו למעלה מ-16 שעות. מדובר בטיסה הרצופה, הארוכה בתולדות אל על.

מאחר ולא מדובר בטיסה מסחרית ואל על אינה טסה לדרום אמריקה, החליט גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על, לבצע את הטיסות ללא רווח, ללא כל תשלום מצד המטיילים. כמו כן, אל על קיבלה החלטה לתרום למבצע 50 אלף דולר ולגייס את הסכום הנדרש למימון שלושה מטוסי חילוץ, משותפיה העסקיים של אל על.

 טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il