רפורמת השמיים הפתוחים מגיעה לראשונה לחברות האשראי - טלנירי










TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > חדשות כלכלה

רפורמת השמיים הפתוחים מגיעה לראשונה לחברות האשראי


תמונת קמפיין MAX
MAX משיקה את SKYMAX - כרטיס האשראי הראשון בישראל שמאפשר לצבור נקודות ולטוס עם כל חברות התעופה, כולל לואו-קוסט, ללא מגבלת הקצאות, בכל תקופות השנה, עם יחס ההמרה הטוב ביותר בשוק

רון פאינרו, מנכ"ל MAX: "השמיים הפתוחים לא חלחלו לחברות האשראי אשר עדיין מציעות מענה חלקי וכובל. היום אנחנו משנים מהיסוד את כללי המשחק עם כרטיס אשראי חדש שמאפשר לצרכן חופש בחירה אמיתי ברכישת טיסות. בכך, הצרכן יכול ליהנות ממחירי השוק התחרותיים ולמקסם את התמורה שהוא מקבל עבור כל נקודה"

כחצי שנה לאחר שנפרדה מבנק לאומי והפכה לגוף פיננסי עצמאי, מציגה MAX (לשעבר לאומי קארד) את SKYMAX, כרטיס אשראי חוץ בנקאי חדשני שיפתח בפני הצרכן הישראלי עולם חדש של אפשרויות ברכישת טיסות לחו"ל. הכרטיס החדש מאפשר, לראשונה, ניצול נקודות צבירה בכל חברות התעופה, כולל חברות לואו-קוסט, לכל היעדים ובכל הטיסות, ללא מגבלת הקצאות ובכל תקופות השנה. זאת, תוך שמירה על יחס המרת הנקודות הטוב בענף.

לצד אפשרויות כמעט בלתי מוגבלות להזמנת טיסות, מאפשר הכרטיס ניצול נקודות גם להזמנת בתי מלון, בתי הארחה ובהמשך יתווספו מוצרים משלימים אחרים מתחום התיירות.

יחס ההמרה בכרטיס הוא הטוב בענף ועומד על 1:160 (כל רכישה ב- 160 שקל מקנה נקודת SKYMAX אחת). עסקאות מול מוסדות ורשויות ממשלתיים יחושבו לפי יחס המרה של 1:320.

הכרטיס החדש הוא למעשה הראשון והיחיד בו יש משמעות אמיתית לירידת המחירים שחלה בענף הטיסות לחו"ל. מאחר והלקוח יכול להזמין טיסות מכל חברות התעופה, במחירים הטובים ביותר בהתאם לכוחות השוק, ניתן לממש את הנקודות באופן חופשי, ללא כל הגבלה, ובכך למקסם את התמורה שמקבלים עבור כל נקודה. זאת ועוד, בשל העובדה כי הכרטיס אינו משויך לקבוצת תעופה כזו או אחרת, ואינו כולל הסדרי עמלות מולן, הרי שהצרכן יכול ליהנות מהמחירים הטובים ביותר.

לקוחות שחברים במועדוני תעופה אחרים נהנים פעמיים – גם מצבירת נקודות ב-SKYMAX בכל הוצאה בכרטיס וגם מצבירת נקודות במועדוני הנוסע המתמיד השונים כאשר מממשים נקודות אלה לטיסות.

איך זה עובד?

לרגל השקת הכרטיס, הקימה MAX זירת אונליין ייעודית להזמנה ולמימוש הנקודות שנצברו, בשיתוף עם פלטפורמת הזמנת מוצרי התיירות מהמובילות בענף – smartair מקבוצת תלמה נסיעות ותיירות. לזירה הייעודית ניתן להיכנס בכתובת www.sky.max.co.il. לאחר הליך התחברות קצר, ניתן לבחור טיסה או חבילת נופש ולבצע את ההזמנה. יתרת הנקודות לניצול תעמוד לנגד עיני המשתמש בכל עת וניתן יהיה לבחור בכמה מהן להשתמש.

לראשונה, ובאופן ייחודי, ניתן יהיה להשתמש בנקודות לתשלום עבור הטיסה וכל התוספות הנלוות לה, כגון מסי נמל, דלק ועוד. מחיר הטיסה שיופיע כבר יכלול מראש את כל המרכיבים, כך שלא יהיו הפתעות ותוספות של "הרגע האחרון". אלו, עשויות להגיע לסכומים משמעותיים ועל פי רוב הצרכן נדרש לשלם עבורן תוספת במזומן.

מצטרפים חדשים ייהנו ממתנת הצטרפות של 100 נקודות, פטור מדמי כרטיס לחצי שנה ומהטבות שוטפות כחלק מתוכנית הפינוקים המוכרת והאהובה של MAX.

עולם הנסיעות לחו"ל טס קדימה, אך המענה לצרכן הישראלי מזדחל מאחור

עולם הטיסות לחו"ל חווה מהפכה של ממש בשנים האחרונות. על פי נתוני רש"ת שפורסמו בשבוע שעבר, מספר הישראלים שטסו לחו"ל זינק ב-125% בעשור האחרון. אם ב-2010 נרשמו בנתב"ג כ-3.9 מיליון יציאות של ישראלים, הרי ששנת 2019 צפויה להסתיים עם נתון מרשים של למעלה מ-8 מיליון. הסיבות לכך רבות, אולם השורה התחתונה ברורה: טיסות הפכו ממצרך יוקרתי ששמור לבעלי אמצעים, למוצר נגיש ופופולארי הרבה יותר.

נתונים אלה מקבלים גיבוי גם בתוצאות סקר עדכני שערכה MAX לרגל השקת הכרטיס, ממנו ניתן לשרטט קווים לדמותו של צרכן התיירות הישראלי. מהסקר עולה כי, כל ישראלי רביעי טס לפחות פעמיים לחו"ל בשנה האחרונה. לשאלה "בפעם האחרונה שטסת לחו"ל, דרך מי הזמנת את הטיסה", השיבו 31% כי הזמינו באמצעות אתר או אפליקציה להשוואת מחירים, 24% מהנשאלים הזמינו דרך אתר או אפליקציה של חברת תיירות, לאחר מכן: סוכנות נסיעות (21%) ובמקום האחרון - ישירות בחברת התעופה או במלון (19%).


עוד עולה מהסקר כי הדרך השכיחה ביותר להזמנת נופש בחו"ל היא הזמנת טיסה ומלון בנפרד, כאשר 53% מהישראלים עושים זאת כך. בנוסף, ממצאי הסקר מגלים כי 62% מהישראלים בוחרים מראש את היעד שאליו ירצו לטוס ורק אז מחפשים טיסות ומלונות. 32% מהישראלים, נתון לא מבוטל, בוחרים ביעדים בהם מוצעים דילים אטרקטיביים.

כרטיסי אשראי המאפשרים המרת נקודות לכרטיסי טיסה קיימים מזה מספר שנים בענף, אולם נהנים מפופולריות נמוכה, כך עולה מהסקר. רק 15% מהנשאלים השיבו כי יש ברשותם כרטיס אשראי שכזה. יחד עם זאת, 54% מהנשאלים מודעים לקיומו של כרטיס שכזה מה שמעיד כי הפוטנציאל בענף גדול מאוד, אך טרם הופיע בשוק כרטיס אטרקטיבי דיו שזכה להיענות ציבורית נרחבת. הסיבה העיקרית לכך, ככל הנראה, היא ש-44% מהנשאלים העידו כי הם אינם מחזיקים בכרטיס שכזה, מאחר והם אינם מאמינים שיצליחו לצבור נקודות אשר יאפשרו המרה לכרטיס טיסה.

כאן נכנסת MAX לתמונה. רון פאינרו, מנכ"ל MAX, מסכם: "עולם הנסיעות לחו"ל טס קדימה ועבר שינויים מהותיים בכל הנוגע להיקף הטיסות, התדירות והאופן שבו אנחנו מזמינים חופשה. אולם, שינוי זה לא קיבל עד כה מענה צרכני הוליסטי מצד חברות כרטיסי האשראי, אשר עדיין מציעות מענה חלקי וכובל. היום אנחנו משנים מהיסוד את כללי המשחק עם כרטיס אשראי חדש שמאפשר לצרכנים חופש בחירה אמיתי ברכישת טיסות. בכך, הצרכן יכול ליהנות ממחירי השוק התחרותיים ולמקסם את התמורה שהוא מקבל עבור כל נקודה".




טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il