"תעודת כבוד לכלכלה הישראלית ולפוטנציאל הצמיחה שלה" - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > חדשות כלכלה

"תעודת כבוד לכלכלה הישראלית ולפוטנציאל הצמיחה שלה"


סנטרברידג' וגלאטין פוינט מודיעות על השלמת רכישת השליטה בחברת הפניקס
סנטרברידג' וגלאטין פוינט מודיעות על השלמת רכישת השליטה בחברת הפניקס

קרנות ההשקעה סנטרברידג' וגלאטין פוינט השלימו את רכישת 32.5% ממניות חברת הפניקס אחזקות בע"מ (הפניקס או "החברה") מקבוצת דלק, בתמורה ל-1.57 מיליארד שקל.

הפניקס היא אחת מחברות הביטוח והפיננסים המובילות בישראל, ובבעלותה נמצאים בין היתר הפניקס חברה לביטוח, בית ההשקעות אקסלנס, חברת סליקת האשראי גמא, רשת בתי הדיור המוגן עד 120 וכן סוכנויות ביטוח.


במאי האחרון חתמו הקרנות על הסכם מחייב עם חברת דלק. היום הושלמה העסקה לאחר שהתקבלו כל האישורים הרגולטוריים, ובהם אישור רשות שוק ההון והפיקוח על הביטוח במשרד האוצר.


לשתי הקרנות ניסיון רב בשוק השירותים הפיננסיים, והן השקיעו בין היתר בחברות הביטוח קנופיוס ו-AM TRUST, שנחשבות חברות מובילות בתאגיד הביטוח הלונדוני לוידס, ומתמחות בביטוח וביטוח משנה בעסקי הביטוח הכללי.


שתי הקרנות הודיעו היום כי רכישת הפניקס מהווה הזדמנות עסקית ייחודית עבורן, בזכות מעמדה הייחודי של החברה בתחום הביטוח והשירותים הפיננסיים בישראל, ונוכח פוטנציאל הצמיחה של החברה ויכולתן של הקרנות לתרום לחברה מניסיונן ומהידע הבינלאומי אשר צברו.


הקרנות גם הודיעו, כי רו"ח בני גבאי ימונה ליו"ר חברת הביטוח. בנוסף לזה, הקרנות יביאו באופן מיידי להחלטת הדירקטוריון את מינויו של אייל בן סימון למנכ"ל הפניקס אחזקות והפניקס ביטוח. בן סימון שימש כממלא מקום מנכ"ל בחודשים האחרונים, ותחת הובלתו המשיכו הפניקס ומנהליה לרשום תוצאות מרשימות, לטובת לקוחותיה ומשקיעיה.


העסקה הוצגה לקרנות ולוותה על ידי היועצים המיוחדים אלי יונס (לשעבר מנכ"ל בנק מזרחי טפחות, בנק הפועלים והחשב הכללי באוצר) ודני גוטמן. יונס מייעץ לקרנות משנת 2016, בכל הקשור לאפשרויות השקעה בתחומי הפיננסים, בישראל ובעולם.


משרדי עורכי הדין פישר בכר חן וול אוריון, white & case ובנק ההשקעות גורן קפיטל גרופ ייצגו את הקרנות בעסקה. העסקה תמומן מהון המניות של הקרנות ובתמיכה של בנקים ומממנים מקומיים.
בן לנגוורת'י, מנכ"ל משותף, סנטרברידג': "הפניקס היא הקבוצה המובילה בישראל בתחום הביטוח והפיננסים. אנו בטוחים שהיא תמשיך במסלול הצמיחה והרווחיות שלה לטובת הלקוחות שלה והמשקיעים בה. בכוונתנו למנף את הניסיון הבינלאומי שלנו על-מנת לעבוד עם הנהלת החברה, ולתמוך בפתרונות ושירותים חדשים, אשר יועילו ללקוחותינו וימצבו את הפניקס כחברה המובילה והחדשנית ביותר בתחום שירותי הביטוח והפיננסים".


לי סאקס, מייסד שותף בקרן גלאטין: "צוות הניהול יוצא הדופן של הפניקס ועובדיה בנו את אחד המוסדות הפיננסיים החזקים והחדשניים ביותר בישראל, וזאת על ידי התמקדות מתמדת בלקוחותיהם. אנו שותפים למחויבות הזאת ומצפים לעבוד איתם ולתמוך בהם כשהם ממשיכים לצמוח ולספק פתרונות ביטוח, חיסכון ופרישה חדשניים יותר ויותר לשוק הביטוח הישראלי הדינמי".


בני גבאי, יו"ר הפניקס ביטוח: "אני נרגש להתחיל את תפקידי כיו"ר חברת הביטוח המובילה בישראל. הרוכשים הם בעלי ניסיון רב בפיננסים ובהשקעות, והעסקה משקפת את האמון והביטחון שלהם בקבוצת הפניקס ובכלכלה הישראלית. עובדי ומנהלי הפניקס הם אנשי המקצוע המובילים בענף. אני משוכנע שהחברה תישאר מובילת שוק הביטוח בישראל ותוסיף לרשום שיעורי צמיחה גבוהים, כשלצידה יעמדו גם הניסיון והיכולות של הרוכשים החדשים".


אלי יונס, יוזם העסקה והיועץ לקרנות: "ההשקעה של סנטרברידג' וגלאטין בפניקס היא עדות לחוסנה של החברה, והיא הצהרת כוונות ותעודת כבוד לכלכלה הישראלית ולפוטנציאל הצמיחה שלה".

רקע, סנטרברידג'
סנטרברידג' הינה חברת ניהול השקעות פרטית הדוגלת בגישה גמישה, המביאה לידי ביטוי דיסציפלינות השקעה שונות - מקרנות השקעה פרטיות לאשראי ואסטרטגיות קשורות, וכן נדל"ן, במטרה לאתר את ההזדמנויות האטרקטיביות ביותר עבור המשקיעים והשותפים העסקיים. החברה נוסדה ב-2005 והחל מספטמבר 2018 מנהלת פורטפוליו בהיקף של 27 מיליארד דולר. לחברה משרדים בניו יורק ובלונדון. סנטרברידג' מחויבת לשותפויות עם צוותי ניהול ברמה עולמית, החוצות תעשיות, סקטורים ואזורים גאוגרפיים, במטרה לעזור לחברות לממש את יעדיהן התפעוליים והכלכליים.
למידע נוסף: www.centerbridge.com

רקע, גלאטין פוינט
קרן גלאטין פוינט (GPC) הינה חברת השקעות פרטית המתמקדת בעיקר בהשקעות בגופים מוסדיים, ובשירותים ונכסים פיננסיים. החברה דוגלת בזיהוי הזדמנויות הנובעות ממורכבות עסקית, שינוי והזדמנויות בטכנולוגיה ורגולציה. החברה שואפת ליצור שותפויות המשקפות שיתוף פעולה ברמה גבוהה עם עמיתי ההשקעה וצוותי הניהול של חברות היעד, במטרה לשלב את ההון המושקע עם הכישורים הניהוליים הנכונים, ובכך להשיא את ערך השקעותיה.
למידע נוסף: www.gallatinpoint.comטלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il