TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

הבורסה לניירות ערך מדווחת על התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2021

מערכת טלנירי | 22/3, 09:42
הבורסה מסכמת שנת שיא בכל הפרמטרים עם גידול של 23% ברווח הנקי . הבורסה תחלק דיבידנד העומד על כ- 50% מהרווח, בסך של כ- 22.7 מיליון ש"ח. תבצע רכישה עצמית של עד כ- 100 מיליון₪

אינרום מסכמת את שנת 2021 עם הכנסות של מעל מיליארד ש"ח

מערכת טלנירי | 21/3, 09:41
וצמיחה של כ-10% לעומת השנה המקבילה


> > חדשות כלכלה

פסגות לקראת 2022: אומיקרון - סוגיה בריאותית או סכנה לשווקים?‎‎


גיא בית אור. צילום מושיק ברין
למה האינפלציה כל כך חשובה במבט ל-2022? מאחר ובמצב העניינים הנוכחי, היא זו שתקבע עד כמה הבנקים המרכזים יעלו את הריבית ומכאן האפקט על השווקים ברור לחלוטין
מערכת טלנירי | 26/12/21, 09:20
בואו לדבר על זה בפורום ארה"ב
גיא בית אור, הכלכלן הראשי של פסגות בית השקעות:

נתחיל מהחדשות הטובות - סביר להניח כי בעוד שנה סביבת האינפלציה העולמית תהיה נמוכה יותר בהשוואה להיום. כל זאת בהנחה ולא נראה את מחירי הסחורות ממשיכים לזנק ולא נראה אפקט אינפלציוני נוסף של פתיחת הכלכלות כפי שראינו השנה.

עם זאת, השפעות קצה אלו ידועות וכבר גלומות לחלוטין בשווקים ובתחזיות. האתגר הוא לנסות ולהבין מה צופן לנו העתיד מבחינת הגורמים האינפלציוניים הנוספים ובמיוחד השיבוש בשרשראות האספקה, משבר האנרגיה וברמה המקומית של כל מדינה, כיצד לחצי השכר והתחממות שוק הנדל"ן יבואו לידי ביטוי באינפלציית הליבה.

עם התפוגגות השפעות הקצה, ב-2022 אנו נוכל לראות הרבה יותר טוב באיזה סביבה אינפלציונית העולם נמצא באמת, ולפחות לראייתנו, זו סביבה שתצדיק מדיניות מוניטארית הרבה יותר מהודקת ביחס לשנים קודמות.

לפחות לראייתנו, הלחצים על שרשראות האספקה ומשבר האנרגיה באירופה צפויים לייצר סבב נוסף של לחצים אינפלציוניים על מוצרים רבים ברחבי העולם ב-2022, לחצים שעדיין לא ממש גלומים בתחזיות האנליסטים. בנוסף, הזינוק בשכר והתחממות שוקי הנדל"ן בסביבה אינפלציונית גבוהה במיוחד עלולים לייצר דינאמיקה חריפה יותר של אינפלציה בענפי השירותים גם בעולם וגם בישראל כך שלראייתנו, הסיכונים האינפלציוניים ממשיכים להיות גבוהים.

כאשר ברקע הנתונים הכלכליים בעולם מאותתים באופן ברור על האטה כלכלית – גם בשל סגירה מהירה של פערי התוצר באירופה וארה"ב, וגם בשל השפעת המגבלות החדשות על הפעילות עקב אומיקרון - האתגר של הבנקים המרכזיים יהיה לנווט בסביבה של האטה כלכלית ברורה שמאופיינת באינפלציה גבוהה.


האם "אומיקרון" עשוי להיות הפתרון לבעיה הבריאותית? ייתכן, אך במקרה כזה, הוא עשוי להביא עימו סיכונים לשווקים מכיוון אחר.

כמו תמיד בכל הנוגע לווירוס חייבים לתת את ההסתייגות הבאה - אי הוודאות לגבי האופק הכלכלי גבוהה. עם זאת, אחרי כמעט שנתיים, ייתכן ולמדנו דבר או שניים גם על ההיבט האפידמיולוגי, ובעיקר על תגובת הממשלות.

נתחיל מהחדשות הטובות, ככל שעוברים הימים, המחקרים שיוצאים מאותתים באופן ברור שאומיקרון הוא אמנם מאוד מדבק וככל הנראה יעילות החיסונים מולו נמוכה יותר, אך עם זאת המחלה שהוא מייצר היא מאוד קלה. האמת? זה בדיוק מה שהביולוגיה האבולוציונית מרמזת לנו שבסופו של דבר יקרה, וירוס מדבק יותר אך הרבה פחות קטלני.

במובן הזה, אומיקרון עשוי לאותת על סוף שלב המגיפה ומעבר לשלב האנדמי (שייתכן וכבר עברו אליו מזמן). ואם זה לא מספיק אופטימי, עכשיו גם הטיפולים עוברים למרכז הבמה וזאת אחרי שה-FDA אישר (היתר חירום) את הכדורים האנטי-ויראליים של פייזר ומרק שבהחלט נראים כמו גורמים שמשנים את חוקי המשחק.

כעת, כל שנותר הוא לקבל עוד אישורים (דרך מחקרים) על כך שהמחלה מאומיקרון באמת קלה, מה שיאפשר לממשלות - שלהן באופן טבעי קשה לשנות תפיסה כל כך מהר - לשנות גישה להתחיל לחיות לצד הווירוס, שלא נראה שהולך לשום מקום לעוד הרבה מאוד שנים.

אם אכן תרחיש זה יתממש אז מדובר כאן על התפוגגות של אחד מהסיכונים המשמעותיים ביותר לפעילות הכלכלית העולמית. עם זאת, במקרה כזה חייבים לקחת בחשבון כי ייתכן והבנקים המרכזיים יפעלו לצמצום המדיניות המוניטארית בצורה יותר אגרסיבית מה שיגדיל עוד יותר את הסיכונים סביב שוק המניות, שבכל מקרה נמצא בפתחה של השנה החדשה בנקודה רגישה במיוחד.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il