פעילות בנק ישראל אינה בולמת את ייסוף השקל - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > חדשות כלכלה

פעילות בנק ישראל אינה בולמת את ייסוף השקל


פריקו ניהול סיכונים
פעילותו הערה של בנק ישראל בזירת המטבע המקומית כאשר הבנק רכש בתוך כשלושה חודשים כ 4 מיליארד דולר אינה מצליחה לבלום את התחזקות השקל
יצואנים ולדברי הנגיד גם פעילות גופים פיננסיים תורמת לעודפי היצע ולהתחזקות השקל. אף שבנק ישראל שבים ומציגים את נכונות הבנק לבלום את הייסוף ועימו הפגיעה בתנאי הסחר באמצעות התערבות ישירה במסחר ובמידת הצורך אף באמצעות שינוי שע"ר השקל, הרי שבמסכי המסחר המטבעי ברויטרס ובבלומברג ממשיכים עודפי ההיצע לגרור להתחזקות השקל אשר שב וירד אל מתחת לרמת ה 3.46 ₪ לדולר.

ההתרחבות הברוכה של יצוא מוצרי אנרגיה מישראל, עם הפעלת הצינור למצריים והתוכניות המרשימות כפי שהוצגו היום ע"י השר שטיינמץ מלמדים כי פוטנציאל עודף ההיצע רחוק ממיצוי. התחזקותו של השקל עשויה לחייב את בנק ישראל והאוצר לפעול כבר בטווח המיידי באופן משמעותי ועקבי, במטרה למנוע את התחזקות השקל אל מתחת לרמת ה 3.45 ₪ לדולר, ובהמשך אף לעבר רמות השפל משנת 2008 שבקרבת 3.20 ₪ לדולר.

חוסנו של השקל מאיים על היצוא הישראלי . תשומת הלב מופנית לשער הנומינלי האפקטיבי - שער סל מטבעות הסחר של ישראל המשמש כשער העוגן במדיניות בנק ישראל באשר להשפעת הייסוף על תנאי הסחר, עד כה בבנק ישראל הקפידו לבלום את הייסוף מעל לרמת ה 73 נקודות. כיום נסחר השער הנומינלי האפקטיבי בקרבת רמת ה 74 נקודות, חולשת המטבעות המרכזיים ובהם האירו, היואן הסיני או הלירה שטרלינג אל מול הדולר, עשויה לגרור את בנק ישראל להתערבות בהולה במסחר.....טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il