תגובת יונתן כץ מלידר שוקי הון להודעת הריבית - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > חדשות כלכלה

תגובת יונתן כץ מלידר שוקי הון להודעת הריבית


לידר שוקי הון
בנק ישראל רואה אפשרות להורדת ריבית ב-2020
תחזית המאקרו של מחלקת המחקר עודכנה היום ומשקפת טווח ריבית עד סוף 2020 של 0.1% עד 0.25% (מריבית של 1.0% בתחזית הקודמת). צפויה צמיחה מתונה יותר של 3.0% ב- 2020 (עודכנה מ- 3.5%) והאינפלציה תעמוד על 0.6% השנה ו- 1.2% ב- 2020 (מ- 1.6% בכל שנה). תחזית הצמיחה ב- 2020 עודכנה כלפי מטב עקב ההתמתנות בפעילות הגלובלית וציפייה למדיניות פיסקאלית מרסנת בישראל. תחזית הצריכה הפרטית (2%) והציבורי (1.5%) ירדה ב- 1% (בכל סעיף) לעומת התחזית הקודמת.

אי שינוי בריבית הייתה צפויה, כולל ניתוח גורמי המקרו: סביבת האינפלציה נותרה נמוכה, קצב הצמיחה תואם את הקצב הפוטנציאלי, שוק העבודה נותר הדוק והשקל התחזק. חל שינוי בהכוונה קדימה : forward guidance לרמוז על אפשרות להורדת ריבית:

" הוועדה מעריכה שלאור סביבת האינפלציה בישראל, המדיניות המוניטרית של הבנקים המרכזיים העיקריים, ההתמתנות בכלכלה העולמית, והמשך הייסוף, יהיה צורך להותיר את הריבית ברמתה למשך זמן ממושך או להפחיתה על מנת לתמוך בתהליך שבסופו האינפלציה תתייצב בסביבת מרכז תחום היעד, ושהמשק ימשיך לצמוח בקצב נאה. יתרה מזאת, במידת הצורך, הוועדה תנקוט בצעדים נוספים כדי להרחיב עוד יותר את המדיניות המוניטרית"

מדובר בהודעת ריבית ותחזית מאקרו מאד יוניים, אשר תומכים בירידת תשואות ובפיחות מתון בשקל

לא ברור לנו מדוע בנק ישראל מסרב להתערב בשוק המט״ח עד כה אך מודע שזו סיבה עיקרית לסביבת האינפלציה הנמוכה, אך מוכן כן לשקול הורדת ריבית! בהחלט תמוה.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il