סיכום שבועי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > חדשות כלכלה

סיכום שבועי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות


מיטב דש
הקרנות המסורתיות (אקטיביות ופאסיביות) מכפילות השבוע את קצב הגיוסים בסכום של כ-795 מיליון ₪

התעשייה האקטיבית המסורתית (ללא כספיות) גייסה השבוע סכום של כ-245 מיליון ₪.
התעשייה הפאסיבית (קרנות מחקות + קרנות סל) רשמה גיוסים של כ-550 מיליון ₪, כאשר הקרנות המחקות גייסו כ-130 מיליון ₪ וקרנות הסל רשמו גיוס גבוה יותר של כ-420 מיליון ₪.
הקרנות הכספיות מגייסות השבוע סכום של כ-175 מיליון ₪.

התעשייה האקטיבית בחתך של מדיניות:
● קרנות מנוהלות אג"ח כללי: לאחר שחזרו לגייס בשבוע שעבר, השבוע הן כבר כובשות את ראשות טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות: כ-145 מיליון ₪.
● קרנות אג"ח מדינה יורדות משמעותית השבוע בקצב הגיוסים, ומאבדות את ההובלה בראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות, עם גיוס של כ-90 מיליון ₪.
● קרנות אג"ח חברות חוזרות לגייס השבוע סכום הנאמד בכ-35 מיליון ₪.
● קרנות מנוהלות מנייתיות (כולל הגמישות): ממשיכות לפדות גם בשבוע השני של חודש
ספטמבר, כאשר הן שומרות על קצב דומה משבוע קודם לכן: כ-20 מיליון ₪.

שבוע המסחר נסגר במגמה חיובית בשוקי המניות וביציבות באיגרות החוב הקונצרניות בישראל. בעולם: מדד S&P500 עלה בכ-1.05%, מדד הנאסד"ק רשם עלייה של כ-1.15%, ה-DAX הגרמני עלה ב-1.8%, והניקיי היפני רשם עלייה של כ-2.65%. מדדי ת"א 35 ות"א 125 רשמו תשואה חיובית של עד כ-3.4%. בשוק האג"ח הקונצרני המקומי, מדדי התל-בונד 20,40,60 נסחרו ביציבות. בשוק האג"ח הממשלתי המקומי, מדד ממשלתי כללי רשם עלייה קלה של כ-0.1%.

במונחים של תעשיית קרנות הנאמנות כולה, דהיינו: קרנות מסורתיות אקטיביות, קרנות נאמנות פאסיביות: מחקות וקרנות סל, וכן הקטגוריה של קרנות כספיות, השבוע נסגר בגיוסים גבוהים של כ-970 מיליון ₪.
נתון זה משקף כניסה של כ-175 מיליון ₪ לקרנות הכספיות, וגיוסים בסך של כ- 795 מיליון ₪ מהקרנות המסורתיות. סכום זה (של 795 מ' ₪) מבטא גיוס של כ-245 מ' ₪ בקרנות האקטיביות-המנוהלות וגיוסים של הקרנות הפאסיביות בסכום של כ-550 מיליון ₪, תוך הבדל בין הקרנות המחקות שגייסו כ-130 מיליון ₪ לבין קרנות הסל שרשמו גיוס גבוה יותר בסכום של כ-420 מיליון ₪.


ברמת התעשייה האקטיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, קרנות אג"ח כללי, לאחר שחזרו לגייס בשבוע שעבר, השבוע הן כבר כובשות חזרה את ראשות טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות: כ-145 מיליון ₪. קרנות אג"ח מדינה יורדות משמעותית השבוע בקצב הגיוסים, ומאבדות את ההובלה בראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות, עם גיוס של כ-90 מיליון ₪.


קבוצת הקרנות המתמחות באג"ח חברות, חוזרות לגייס השבוע סכום הנאמד בכ-35 מיליון ₪. הקרנות האג"חיות השקליות נממשיכות במומנטום החיובי מהשבוע הקודם ורושמות גיוס קל של כ-10 מיליון ₪. לעומת זאת, קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל ובחו"ל, כולל הקרנות הגמישות, ממשיכות לפדות גם בשבוע השני של חודש ספטמבר ,כאשר הן שומרות על קצב דומה משבוע קודם לכן בסכום שלכ-20 מיליון ₪. קרנות אג"ח חו"ל רשמו השבוע פדיון של כ-10 מיליון ₪, המשך לפדיונות שהיו מנת חלקן בכל החודשים האחרונים.

ברמת התעשייה הפאסיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, הקרנות המתמחות במניות, שזו גם הקטגוריה הגדולה ביותר בתעשייה זו עם 78 מיליארד ₪ (כ-60% מהתעשייה הפאסיבית כולה), סיימו את השבוע בגיוסים הנאמדים בסכום של כ-340 מיליון ₪. בתוך הקטגוריה הזו היה הבדל בין הקרנות שמתמחות במניות בישראל שגייסו כ-260 מיליון ₪ לבין הקרנות המתמחות במניות בחו"ל שרשמו גיוס של כ-80 מיליון ₪. בתוך הקטגוריה הזו, של קרנות מנייתיות, בחתך של מכשיר ההשקעה, היה פער בין הקרנות המחקות שפדו כ-15 מיליון ₪, לבין קרנות הסל שרשמו גיוסים של כ-355 מיליון ₪.


ועוד ברמת התעשייה הפאסיבית, קרנות אג"ח מדינה ממשיכות להציג גיוס חיובי גם השבוע, בסכום הנאמד בכ-15 מיליון ₪. קבוצת קרנות אג"ח כללי, שהיא מאוד קטנה בתעשייה הפאסיבית, (בתעשייה האקטיבית היא הקטגוריה הגדולה ביותר) נותרו השבוע ללא שינוי.


קרנות אג"ח חברות ממשיכות במומנטום החיובי מתחילת השנה גם בשבוע השני של החודש, ואף עולות בקצב הגיוסים לסכום של כ-200 מיליון ₪.


ולבסוף –הקרנות הכספיות מציגות השבוע גיוסים של כ-175 מיליון ₪.

נכון ל-12.09.2019, יום חמישי, היקף נכסי תעשיית הקרנות עומד על 338.9 מיליארד ₪. נתון זה מתפלג באופן הבא:
תעשייה אקטיבית: 209.6 מיליארד ₪, מהם 181.0 מיליארד ₪ בקרנות מסורתיות, ו-28.6 מיליארד ₪ בקרנות כספיות.
תעשייה פאסיבית: 129.3 מיליארד ₪, מהם 92.9 מיליארד ₪ בקרנות סל ו-36.4 מיליארד ₪ בקרנות מחקות.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il