אשרא: 2017 צפויה להיות שנת שיא בהיקף ערבויות המדינה ליצואנים הניתנות באמצעות החברה – צפויות להסתכם בכ-2.5 מיליארד דולר - טלניריTLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> > חדשות כלכלה

אשרא: 2017 צפויה להיות שנת שיא בהיקף ערבויות המדינה ליצואנים הניתנות באמצעות החברה – צפויות להסתכם בכ-2.5 מיליארד דולר


אשרא
"ישנה עלייה ניכרת בהיקף העסקאות המבוטחות בתחומי הביטחון, לרבות בטחון המולדת וסייבר, וירידה בתחום הרפואה"

החשב הכללי רוני חזקיהו בכנס 60 שנה לאשרא:
"אף אחד, גם לא בנק ישראל או משרד האוצר, לא יוכל יותר מלדגדג את שער הדולר. התחזקות השקל היא עובדה קיימת ואתגר ליצואנים שצריך להתמודד איתו, ששום התערבות לא תוכל לשנות"

צחי מלאך, מנכ"ל אשרא, אמר בכנס: "עד סוף השנה צפוי אישור עסקאות ביטוח סיכוני סחר חוץ בכ-500 מיליון דולר * "היקף ערבויות המדינה לייצוא לאפריקה צפוי להסתכם בלמעלה מ-400 מיליון דולר – כפול מהיקפן ב-2016"

"ישנה עלייה ניכרת בהיקף העסקאות המבוטחות בתחומי הביטחון, לרבות בטחון המולדת וסייבר, וירידה בתחום הרפואה"

"התחזקות השקל היא עובדה קיימת ואתגר ליצואנים שצריך להתמודד איתו, ששום התערבות לא תוכל לשנות. אף אחד, גם לא בנק ישראל או משרד האוצר, לא יוכל יותר מלדגדג את שער הדולר". כך אמר הבוקר החשב הכללי במשרד האוצר, רוני חזקיהו, בכנס 60 שנה לאשרא, החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ, שהתקיים בתל אביב, בנוכחות שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן; מנכ"ל אשרא צחי מלאך; יו"ר אשרא יואל לביא; שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים; רמזי גבאי, יו"ר מכון היצוא ובכירים במשק.
לדברי חזקיהו, "מה שצריך לעשות זה לנסות לראות איפה אנחנו, הגורמים הממשלתיים, יכולים לסייע ליצואנים להתמודד עם האתגרים כדי לעמוד באתגרי הייצוא, למרות שער המטבע וקשיים אחרים, כי רק הגדלת היצוא יכולה להביא לצמיחה אמיתית, ברת קיימא, לא כזו שמתב25ססת על צריכה".
חזקיהו ציין את הכלים השונים שבהם אגף החשב הכללי פועל לסייע ליצואנים, בהם "קרן ההלוואות לתעשיינים קטנים, שמתפקדת יפה, עידוד התעשייה המקומית במסגרת הרכש הממשלתי, וכמובן אשרא. "השנה הגדלנו את תקרת הערבויות שהמדינה מספקת ליצואנים אשרא ל-3.5 מיליארד דולר ונגדיל את הסכום ככל שיהיה צורך. ברגע שנראה שניצול הערבויות יתקרב לתקרה, נעלה את התקרה מיד. בשנים האחרונות נעשתה עבודה מדהימה באשרא, והיקף הערבויות מגיע כבר למעלה מ- 2 מיליארד דולר. במקביל, אנחנו בוחנים בימים האלה אפשרות למסלול מקוצר, שיסייע ליצואנים להיכנס לתהליך. אנחנו עובדים על הפרטים ואני מקווה שנוכל בהמשך לצאת בבשורה בעניין הזה".


ב"שנת 2017 צפויה להיות שנת שיא של כל הזמנים בהיקף הסיוע שמעניקה אשרא ליצוא הישראלי, בדרך של ביטוח עסקאות ייצוא בביטוח סיכוני סחר חוץ. להערכתי, עד סוף השנה נבטח עסקאות ייצוא בהיקף של כ-500 מיליון דולר, מה שיביא את היקף ערבות המדינה בעסקאות ייצוא לסכום שיא של 2.5 מיליארד דולר, לעומת 1.9 מיליארד דולר בסוף 2016 – גידול של למעלה מ-30% בשנת 2016 וגידול של קרוב למילאירד דולר ב-3 שנים". כך אמר היום צחי מלאך, מנכ"ל אשרא, החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ, בכנס שקיימה החברה בתל אביב, לרגל 60 שנה להיווסדה. מלאך ציין כי "אני מעריך שעד סוף שנת 2018 יגדל היקף ערבויות המדינה שמעניקה אשרא ליצואנים לכ-2.8 מיליארד דולר.


מלאך ציין כי "אחד הגורמים לגידול בהיקף הפעילות של אשרא הוא הצמיחה ביצוא לאפריקה. אם ב-2014 לא הנפקנו בכלל פוליסות לעסקאות באפריקה, ב-2015 כבר ביטחנו עסקאות ב-60 מיליון שקל, ב-2016 גדל היקף הפוליסות שהנפקנו לעסקאות ייצוא לאפריקה ליותר מ-200 מיליון שקל ואת 2017 אנו צפויים לסיים עם פוליסות בהיקף של למעלה מ-400 מיליון רק לייצוא ליבשת". לדבריו, "ליצואנים הישראלים יש יתרון בייצוא לאפריקה בזכות הידע הרב שלהם בתחומי החקלאות, טכנולוגיות מים והשקיה ומתקני טיהור שפכים. במקביל לעלייה בביטוח עסקאות לאפריקה, ישנה ירידה זמנית בעסקאות ייצוא לסין, הנובעת משינוי בתמהיל הפרויקטים שהסינים מאשרים. אם בעבר ראינו הרבה פרויקטי יצוא בתחום המכשור הרפואי, היום אנחנו רואים יותר פרויקטים של חקלאות, השקיה וחינוך טכנולוגי. לפרויקטים האלו לוקח יותר זמן להבשיל ולכן עדיין לא רואים את ההשפעה של הרחבת הפרוטוקול הפיננסי בין ישראל לסין בשנה שעברה".


מלאך ציין עוד כי "בניתוח לפי סקטורים, ישנה עלייה משמעותית בהיקף עסקאות ביטוח סיכוני סחר החוץ שאנו מבטחים בתחום הביטחון. לא מדובר רק בתחום הביטחון הקלסי אלא גם בפרויקטים רבים של בטחון פנים (הומלנד סקיורטי - HLS) וסייבר. במקביל, ניכרת ירידה בהיקף עסקאות ביטוח סיכוני סחר בתחום הרפואה, הנובעת בעיקר משינוי תמהיל העסקאות המאושרות על ידי הסינים".

אודות אשרא:
אשרא, החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ, היא חברה ממשלתית העוסקת בקידום הייצוא הישראלי באמצעות מתן שירותי ביטוח אשראי והשקעות בעסקאות יצוא לטווח בינוני וארוך ליצואנים ישראלים. החברה מציעה ליצואנים הישראלים פתרונות ביטוח מגוונים, המאפשרים מזעור סיכונים וקבלת מימון לעסקאות לטווח בינוני וארוך (1-15 שנים). החברה מספקת כיסוי כנגד שני סוגי סיכונים: סיכונים פוליטיים הקשורים לשלטון במדינת היעד (כגון מלחמה, הלאמה) וסיכונים מסחריים, הקשורים לחברה שמולה מתבצעת העסקה (כגון פשיטת רגל). החברה מציעה מגוון פתרונות ביטוחיים ושירותים, כגון ביטוחים לאשראי קונים, אשראי בין בנקאי, אשראי ספקים, אשראי דוקומנטרי, ביטוח ליסינג, חילוט שלא כדין, ביטוח השקעות לבעלי מניות וביטוח טרום משלוחים. אשרא, בניהולו של צחי מלאך, ביטחה עד היום מאות עסקאות בהיקף של למעלה מ-2 מיליארד דולר, בעיקר למדינות מתפתחות.

טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il