סקירת מחירי הדיור - לשכת שמאי המקרקעין - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> > חדשות כלכלה

סקירת מחירי הדיור - לשכת שמאי המקרקעין


אהוד דנוס ( קרדיט צילום כפיר סיוון)
בוקר טוב. לאחר שהתגלה שסקירת מחירי הדיור של הלמ"ס נעשתה בשקלול מחיר למשתכן (יש התייחסות מפורטת לכך בדוח המצ"ב), נותר בעצם רק מדד אחד בלתי תלוי שעשוי לשקף באמת את מצב הנדל"ן למגורים בישראל

לאחר שהתגלה שסקירת מחירי הדיור של הלמ"ס נעשתה בשקלול מחיר למשתכן (יש התייחסות מפורטת לכך בדוח המצ"ב), נותר בעצם רק מדד אחד בלתי תלוי שעשוי לשקף באמת את מצב הנדל"ן למגורים בישראל, וזו הסקירה שמבצע יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, אוהד דנוס, מדי רבעון.

הדוח מלמד בשורה התחתונה שצעדי הממשלה שננקטו עד כה, שעסקו בעיקר בדיכוי ביקושים, אמנם גרמו לירידה דרמתית של 40 אחוז (!!!) בכמות העסקאות, אך לא עצרו לרגע את רכבת המחירים שלא עוצרת, עם עלייה של 1.7 אחוז במחירים ברבעון הרביעי של שנת 2016, לעומת הרבעון השלישי, ולעלייה של 8.3 אחוזים במהלך 2016 כולה. בלטו בעליות הערים אשקלון וחולון עם עליה של 4 אחוזים ברבעון האחרון של 2016, וכן נתניה וחולון עם עליה של 3 אחוזים. רק בהרצליה ובאילת המחירים קפאו, ושבכל שאר 14 הערים שנסקרו נרשמו עליות מחירים.

יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, אוהד דנוס: "כשהלמ"ס מפרסמת מדד שמראה לכאורה ירידה במחירי הדיור בדצמבר, ולא מודיעה שנכללו בו גם דירות של מחיר למשתכן, היא פשוט מטעה את מרבית הציבור. הלמ"ס מתחילה לאבד את אמינותה – מה שהופך את דוח מחירי הדיור של לשכת שמאי המקרקעין לחשוב עוד יותר".


מנהל קבוצת שיווק הנדל"ן, סן חן, יעקב ערבליך: "עליית המחירים שאנחנו ממשיכים לראות היא תוצאה ברורה לכך שההיצע עדיין גובר על הביקוש בחלקים נרחבים בארץ. להערכתי מגמת העלייה תשתנה בשנה הקרובה, גם בגלל חוק מיסוי דירה שלישית, שישחרר דירות לשוק וגם יפחית את הביקוש מצד יזמי הנדל"ן, וגם בגלל מכרזי מחיר למשתכן שלהערכתי ימשכו את השוק למטה. לגבי נתוני הלמ"ס, אם זה נכון שנכללו בהם דירות מחיר למשתכן, זה בהחלט הטעיית הציבור בכל מה שנוגע למה שקורה בשוק בפועל. הדבר יגרום לפגיעה באמינות הלשכה וחבל".


מנכ"ל א.לאפיס, העוסקת בין השאר בקידום היתרי בנייה וטפסי איכלוס, עמית נשרי: "שוב ושוב מנסים באוצר להראות לנו באופן מלאכותי איך שוק הנדל"ן לכאורה משנה כיוון, אך המציאות טופחת על הפנים. רק אתמול פורסם כי אזרחים רבים שזכו במחיר למשתכן לא יכולים לעמוד בעלות הדירות, ואלו חוזרות שוב להגרלה. גם ניסיון לשנות נתונים, וכן לספור דירות משווקות, להוריד דירות אחרות ולכלול בנתוני הלמ"ס גם את מחיר למשתכן – והכל כדי להצביע על שיפור – כל אלו מהווים פגיעה בציבור הרחב, שפועל על בסיס המידע הלא מדויק שמשתחרר חדשות לבקרים. רק הליכים רחבים יותר ועמוקים יותר בוועדות לתכנון ובניה, לרבות הגדלת כח אדם, העלאת שכר והקצבת משאבים יוכלו לזרז את קצב שחרור הדירות המתוכננות ואת קצב שחרור טופסי האכלוס לבניינים גמורים. הרפורמה לפי תקנה 101 לחוק, לפיה ניתן לקבל היתרי בניה בלוחות זמנים קצרים, היא יותר כותרת מאשר מציאות. ללא שינוי אמיתי בה, דבר לא ישתנה והמחירים ימשיכו לעלות".טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il