תוכנית הדגל של משרד הכלכלה לקידום נשים בעסקים ובתעשייה יוצאת לדרך! - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> חדשות שוק ההון

תוכנית הדגל של משרד הכלכלה לקידום נשים בעסקים ובתעשייה יוצאת לדרך!


משרד הכלכלה והתעשיה
83 מיליון לקידום נשים בהייטק, 45 מיליון לנשים בתעשייה, 60 מיליון לעסקים קטנים בבעלות נשים ו10- מיליון להעדפה לחברות מייצאות בבעלות נשים

121 מלש"ח יוקצו כבר בשנת 2019


נשים מהוות רק 22% מהמנהלים בתעשייה, רק 10% מהיזמיות הטכנולוגיות ורק כשליש מבעלי העסקים בישראל


הפערים המגדריים מתגברים ככל שנשים עולות במעלה סולם הדרגות ובאים לידי ביטוי ביתר שאת בתפקידי ניהול, יזמות, ובעלות על עסקים ומפעלי תעשייה בישראל


שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: " הגיע הזמן להתייחס להיעדר נשים מניהול בכיר, יזמות ובעלות על עסקים, כעל מצב בעייתי הפוגע בכלכלה ובחברה. מדינה שלא יודעת להשתמש בכל ההון האנושי שברשותה, לא תממש את הפוטנציאל שלה, לא בתחום הכלכלי ולא בתחום החברתי. אני קורא לנשים לנצל את מגוון ההטבות שאנו מציעים ולהקים עוד ועוד עסקים שיצעידו את המשק הישראלי קדימה. שוויון הזדמנויות מגדרי הוא אתגר בעל חשיבות לאומית שעלינו להתמודד איתו כחברה מתוקנת והכרחי לחיזוק הכלכלה".


זיוה איגר מנהלת הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות: ״התוכנית שיזמנו במשרד הכלכלה תקדם נשים לעמדות מפתח בכירות ותעודד אותן להקים עוד עסקים משגשגים במשק. כך, נצליח לייצר השפעה דו כיוונית - מלמעלה למטה, משום שנשים מייצרות די.אן.איי שונה לארגון ומאפשרות קידום רעיונות ותפיסות שיתנו מקום לנשים אחרות לצמוח, ומלמטה למעלה, משום שכך נשים צעירות הנכנסות לשוק העבודה יאמינו ביכולתן להגיע הכי רחוק שאפשר. אנחנו מאמינים שנשים מהוות מנוע צמיחה למשק הישראלי, וקידום נשים הוא בעצם קידום המשק כולו.״


תוכנית הדגל של משרד הכלכלה לקידום נשים בעסקים ובתעשייה יוצאת לדרך. במהלך השנה האחרונה פעל משרד הכלכלה והתעשייה לגיבוש תכנית רב-ממדית לקידום יזמות נשית. במסגרת התוכנית מציע משרד הכלכלה והתעשייה שורה של הטבות לנשים תחת ארבעה גופים מרכזיים במשרד.


הרשות להשקעות תעניק העדפה לעסקים בשליטת נשים במסגרת מענקי חוק עידוד השקעות הון בהיקף כולל של 15 מיליון ש״ח בשנה.


הרשות לחדשנות תציע מימון מוגדל ליזמיות במסגרת מענקי מסלול חברות מתחילות, בסך כולל של 36 מיליון ש״ח בשנה הראשונה.


הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים תציע שורה של קורסים והכשרות וכן סיוע וליווי בתהליכי מימון לעסקים בבעלות נשים, בהשקעה כוללת של כ-60 מיליון ש״ח בשנה.


מנהל סחר חוץ יעניק העדפה לעסקים בשליטת נשים במסגרת מענקי ייצוא, בסך כולל של כ-10 מיליון ש״ח בשנה. סך-הכל ישקיע המשרד כ-121 מיליון ש״ח בשלל המסלולים הייעודיים לתוכנית.


במסגרת עבודת הרקע ניתח המשרד את הגורמים והביטויים לפערים המגדריים בין גברים ונשים בעולם היזמות והבעלות על עסקים, בתהליך אשר כלל איסוף נתונים, ניתוח מקרי בוחן מהארץ ומהעולם וכן ראיונות עם מומחים בתחום. בנוסף, השיק המשרד סקר ייעודי בשיתוף התאחדות התעשיינים, אשר הופץ למעל 3,000 נשים בתעשייה הישראלית. ממצאי המחקר העלו כי הפערים המגדריים מתגברים ככל שנשים עולות במעלה סולם הדרגות ובאים לידי ביטוי ביתר שאת בתפקידי ניהול, יזמות, ובעלות על עסקים ומפעלי תעשייה בישראל. כיום, נשים הן רק 22% מהמנהלים בתעשייה, רק 10% מהיזמיות הטכנולוגיות ורק כשליש מבעלי העסקים בישראל.


קידום נוכחותן של נשים בדרגי הניהול במשק ובבעלות על עסקים, בנוסף לתרומתו למשק ולכלכלה, ישפיע על מצבן של הנשים באופן דו כיווני: מלמעלה למטה, בהנחלת סביבת עבודה ונהלי עבודה שיווניים מבחינה מגדרית, בשילוב נשים בכל דרגות העסק ובהסרת החסמים העומדים בפני נשים בשלבי הקריירה השונים; ובכיוון ההפוך, ביצירת אופק תעסוקתי-ניהולי עבור נשים בעסקים, ביצירת מודלים נוספים לחיקוי בשכבת הניהול הבכירה, ובהקלה ישירה על תהליך הקמת עסקים חדשים ע״י הענקת סיוע כספי ומענקים ייעודיים.


עיקרי ממצאי המחקר
נשים מהוות רק 22% מהמנהלות בתעשייה, ומספר הנשים שבבעלותן מפעל, נמוך משמעותית ממספר הגברים המקביל להן (נתוני התאחדות התעשיינים)
רק 10.5% מהמיזמים שהוקמו בישראל בין השנים 2014-2017 הובלו ע״י נשים (נתוני סטארטאפ ניישן סנטרל ,SNC)


בשנת 2016, נשים היוו רק 32% מאוכלוסיית העצמאים בישראל, והכנסתן הייתה נמוכה משמעותית משל הגברים העצמאים: ההכנסה החודשית הממוצעת של אישה עצמאית הייתה 7,675 ש"ח ושל גבר עצמאי הייתה 13,272 ש"ח, פער של 42.2%. (נתוני הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים)


את הפערים ניתן לראות גם במגוון המקצועות בהם עוסקות נשים: יותר משליש מהנשים הועסקו בשנת 2017 במקצועות "נשיים מסורתיים" המאופיינים בשכר חודשי נמוך יותר: סיעוד, הוראה, עבודה סוציאלית ועוד, והן היוו יותר יותר מ-70% מהמועסקים במקצועות אלה.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il