מידרוג מותירה על כנו דירוג A3 לאספן גרופ - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> חדשות שוק ההון

מידרוג מותירה על כנו דירוג A3 לאספן גרופ


מידרוג לוגו
אופק הדירוג יציב

שיקולים עיקריים לדירוג
דירוג החברה נתמך, בין היתר, בפיזור גאוגרפי של מצבת הנכסים המניבים, הממוקמים במספר מדינות (ישראל, גרמניה, הולנד ושוויץ), המאופיינות, ביציבות כלכלית ובעלות רמות דירוג גבוהות; מפיזור נכסים ההולם את רמת הדירוג; משיעור תפוסה משוקלל של כ-93%; ממימוש נכסים אשר להערכת החברה מיצו את פוטנציאל ההשבחה שלהם לרבות מכירת האחזקות במערכות ייצור החשמל, המסייע מחד לשמירה על נזילות ולשיפור יחסי המינוף של החברה, לרבות מיקוד עסקי, לאחר השלמת מכירת הסולאר צפוי בטווח המיידי, קיטון ב-NOI השוטף המופק מישראל; ממימוש אסטרטגיית החברה לרכישת נכסים בעלי ריבוי שוכרים, כך, במהלך השנים 2017 ו- 2018 רכשה החברה מספר נכסים בהולנד (להלן:" עסקת גלקסי"), אשר רובם מאופיינים בריבוי שוכרים; מפעולות החברה לפיתוח והרחבת הנהלות מקומיות של נכסים הממוקמים בחו"ל; מגידול בהיקף הנכסים הפנויים משעבוד, ושיפור ביחסי הגמישות של החברה לצד שיפור בנזילות תוך הפחתת עומס הפירעונות של אגרות החוב לאור פעולות שהחברה ביצעה להחלפת סדרות; משיפור באיתנות החברה כך שנכון ליום ה- 30.06.2018 היקף ההון העצמי המיוחס לבעלים עומד על כ- 550 מ' ₪ לעומת כ- 500 בתקופה המקבילה אשתקד. בנוסף חל גידול בהיקף ההון העצמי וזכויות המיעוט, כך, נכון ליום ה- 30.06.2018 היקף ההון העצמי וזכויות המיעוט הינו כ- כ- 729 מ' ₪ זאת לעומת כ- 557 מ' ₪ בתום התקופה המקבילה אשתקד ויחס חוב מתואם נטו ל- CAP מתואם נטו הינו כ- 66% (בהתחשב בחלקה היחסי של אספן בעסקת גלקסי), לעומת כ-68% בתום התקופה המקבילה אשתקד. תרחיש הבסיס של מידרוג מניח איחוד יחסי של עסקת גלקסי, לאור היותה עסקה משמעותית בהיקפיה וריבוי חלק המיעוט בעסקה. בהתאם לתרחיש הבסיס של מידרוג, יחסי חוב מתואם נטו ל- CAP מתואם נטו צפויים לנוע בטווח של 63%-66%, יחסים ההולמים את רמת הדירוג; בהתאם לתרחיש הבסיס של מידרוג, יחסי הכיסוי צפויים לנוע בטווח של 24-29 שנים.


דירוג החברה מושפע לשלילה מפיזור שוכרים חלש ביחס לרמת הדירוג לאור מספר נכסים בהם שוכר יחיד. יחד עם זאת, לחברה מעל 250 שוכרים; העדר טרק רקורד בנוגע ליכולת החברה להשכיר מחדש את מרבית הנכסים בחו"ל, מכיוון שחלק ניכר מנכסים אלו נרכשו עם חוזה שכירות ארוך. יחד עם זאת, סיכון זה יתמתן ככל והחברה תמשיך להראות יכולת השכרה מחדש בנכסיה בדומה להשכרה מחדש של נכס בהולנד לחברת "טימברלנד", עליה החברה דיווחה במהלך חודש ספטמבר 2018; מהיקף תזרים שיורי, (חלק חברה בתזרים השוטף לאחר אמורטיזציה של ההלוואות הבנקאיות) ביחס להיקף האג"ח, הנמוך ביחס לרמת הדירוג .טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il