סיכום: תשואות תעשיית קרנות הנאמנות בחודש אוגוסט ומתחילת השנה* - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> חדשות שוק ההון

סיכום: תשואות תעשיית קרנות הנאמנות בחודש אוגוסט ומתחילת השנה*


מיטב דש
תעשיית קרנות הנאמנות השיגה בחודש אוגוסט תשואה חיובית גבוהה ממוצעת של 1.2%, (בדומה לתשואה של תעשיית קופות הגמל)* התשואה מתחילת השנה מגיעה ל-1.55%
תשואות קרנות הנאמנות באוגוסט 2018

• הקרן שרשמה את התשואה החודשית הגבוהה ביותר בחודש אוגוסט היא הקרן:
"אי.בי.אי. 4D Solactive North American Cannabis מנוטרל דולר ארה"ב" , שזינקה ב-29.02%.
• מנגד, הקרן שהשיגה למשקיעים את התשואה הגרועה ביותר היא הקרן "מגדל 4D ברזיל ואמריקה לטינית" לאחר שירדה ב-12.79%.

קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל סיכמה את החודש עם תשואה חיובית גבוהה של 5.4% בהובלת קרנות מניות ת"א 35 שעלו ב-6.85%. קרנות שמתמחות במניות בחו"ל רשמו תשואה חיובית נמוכה בהרבה, בשיעור משוקלל של 1.8%.

קרנות אג"ח כללי השיגו בסיכום חודשי תשואה חיובית נאה ממוצעת של 1.2%. ככל שהיו יותר מניות, כך התשואות היו יותר טובות. אלו שבחרו "לא לקחת סיכון" ולא להיחשף למניות כלל, השיגו תשואה חיובית המסתכמת ב- 0.85%. אלה שבחרו להשקיע בקרנות אג"ח כללי עם חשיפה של עד 30% מניות רשמו תשואה חיובית ממוצעת של 1.5%.

קרנות אג"ח קונצרני רשמו החודש תשואה חיובית ממוצעת של כ-1.1%. קרנות ה-HIGH YIELD, סיפקו למשקיעים את התמורה על הסיכון המוגבר, כאשר השיגו באוגוסט תשואה חיובית ממוצעת גבוהה יותר של 1.3%.

אגרות החוב הממשלתיות מסכמות את אוגוסט בעליות שערים מתונות. מדד אג"ח ממשלתי כללי רשם תשואה חיובית של 0.3%, קרנות אג"ח מדינה סיכמו את החודש עם תשואה חיובית של 0.45%.

קרנות אג"ח חו"ל רשמו החודש תשואה שלילית הנאמדת בכ-0.8%, על רקע החלשות הדולר מול השקל ומול שאר המטבעות בעולם, (שינוי מגמה לעומת חודש יולי שהיה תמונת מראה, אבל, בכיוון החיובי).

תשואות קרנות הנאמנות מתחילת השנה (ינואר – אוגוסט 2018)

קרנות המתמחות במניות בישראל רשמו מתחילת השנה תשואה חיובית ממוצעת של כ-4% הקרנות שבלטו לטובה בתשואות מתחילת השנה הן קרנות ת"א 35 וקרנות ת"א 125 שעלו ב-12.3% וב-6.95% בהתאמה.

קרנות המתמחות במניות בחו"ל רשמו מתחילת השנה תשואה חיובית גבוהות יותר מהקרנות "המקומיות" - הנאמדת ב-9.15%. הקרנות שבלטו לחיוב הן קרנות ארה"ב מוגנות מט"ח שעלו בממוצע מתחילת השנה ב-13.2%, קרנות ארה"ב נקובות מט"ח שהשיגו למשקיעים תשואה חיובית של כ-12.55%. לעומת זאת, הקרנות שבלטו לרעה - קרנות מניות בחו"ל אנרגיה וקומודיטיס עם תשואה שלילית של כ-6.5%.

קרנות אג"ח כללי רשמו מתחילת השנה תשואה חיובית של 0.5%, כאשר רק העליות באוגוסט העבירו אותן לטריטוריה חיובית. קרנות אג"ח כללי ללא חשיפה למניות השיגו למשקיעים תשואה שלילית עדיין הנאמדת ב-0.3%. לעומת זאת, קרנות עם חשיפה של עד 10% למניות רשמו תשואה חיובית של 0.3%, קרנות שחשופות עד 20% למניות: 0.6%, וקרנות עד 30% חשיפה מנייתית השיגו 1.15%.

קרנות הנאמנות הקונצרניות ללא מניות עלו מתחילת השנה בכ-1% בממוצע. לעומת זאת, קרנות אג"ח קונצרני ברמת סיכון גבוהה רשמו תשואה שלילית הנאמדת בכ-0.85%. מדד הבנצ'מארק – מדד אג"ח קונצרני כללי עלה ב-0.75%.

• מתחילת השנה קרנות אג"ח מדינה רשמו תשואה חיובית זעירה הנאמדת ב-0.15%.

טבלת 10 הקרנות הטובות ביותר באוגוסט 2018 מורכבת מקרנות אגרסיביות וממונפות על המדדים ת"א 35 ומדד 125 ומקרנות מניות בחו"ל שמשקיעות בקנאביס.

טבלת 10 הקרנות הגרועות ביותר באוגוסט 2018 מורכבת בעיקרה מקרנות מניות בחו"ל המתמחות בהשקעה בשווקים מתעוררים.

טבלת 10 הקרנות הטובות ביותר מאז תחילת השנה מורכבת מקרנות מניות בחו"ל, ב"נישות" שונות, רבות מהן קרנות מחקות שמשקיעות בטכנולוגיה וסייבר ומקרנות אגרסיביות וממונפות על המדדים ת"א 35 ומדד 125

טבלת 10 הקרנות הגרועות ביותר מתחילת השנה מורכבת מקרנות מניות בארץ המתמחות בהשקעה בעיקר על מדד ת"א יתר, ומקרנות מניות בחו"ל המתמחות בהשקעה בשווקים מתעוררים.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il