אקסלנס: נראה שמלחמת הסחר הולכת להמשיך איתנו ל-2019 - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> חדשות שוק ההון

אקסלנס: נראה שמלחמת הסחר הולכת להמשיך איתנו ל-2019


אקסלנס
הירידה בהתחלות הבנייה עשויה להוביל להתחדשות עליות המחירים אם תימשך

אמיר כהנוביץ, הכלכלן הראשי של אקסלנס, מעריך בסקירתו השבועית כי "נראה שמלחמת הסחר הולכת להמשיך אתנו גם ל-2019. מלחמת הסחר שפרצה והסלימה במהלך 2018 הגיעה לנקודה בה כל צד מתחפר עוד בעמדותיו וכבר חצה מזמן את מערכת השיקולים הכלכליים הרציונאליים, כשלכל אחד חושש להפסיד יותר במישור הפוליטי במקרה של 'כניעה' מאשר במישור הכלכלי.


בשבוע שעבר התבשרנו שחידוש השיחות בין ארה"ב לסין ובין ארה"ב לקנדה לא מתקדם, כשטראמפ הודיע שזה 'לא זמן טוב לשיחות סחר עם סין'. גם הסכם הסחר שנחתם עם מקסיקו נחשב כמעוות כשהוא מנוגד לניצול היתרון היחסי של המדינות. מנכ"ל הבנק לסליקה בינלאומית (BIS)
אוגוסטין קרסטנס, טען בשבוע שעבר שהסיכון הגדול במלחמות הסחר הוא לא בכמה נקודות אחוז בתמ"ג אלא בפגיעה בגלובליזציה עצמה".

כהנוביץ התייחס גם לירידה בהתחלות הבניה וציין כי היא "עשויה לאותת על קיפאון במחירים. אחת ההנחות המרכזיות שלנו לאינפלציה נמוכה מהמגולם הייתה ועודנה צפי להאטה בקצב העלייה של סעיף הדיור, בשל רמות גבוהות של דירות בתהליכי בניה שנמצאות בצנרת, יחד עם מלאים גבוה של דירות אצל קבלנים.


עדות להמשך האטה בסעיף קיבלנו כזכור במדד חודש יולי, יולי, שהצביע על קצב העלייה בסעיף מתחילת השנה, שהיה הנמוך ביותר מזה כעשור. אך אחת הבעיות עם ההנחה הזאת היא הירידה האחרונה בהתחלות הבניה שכבר באה לידי ביטוי גם בנתוני התמ"ג דרך ירידה בהשקעות בנדל"ן למגורים. מצד שני, הירידה בהשקעות בנדל"ן למגורים היא בעינינו אינדיקציה נוספות לציפיות לקיפאון קרוב במחירי השכירות גם מצד קבלנים, כפי שהתרחש בתחילת המילניום לאחר גל הבניה הגבוה של שנות ה-90. כלומר, ייתכן שהירידה כיום בהתחלות הבניה ובהשקעה בנדל"ן היא אינדיקטור לקיפאון עתידי במחירים ועשויה להוביל להתחדשות העליות אם תימשך באופן עמוק וממושך מספר שנים".טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il