איך לנהל עסק - טיפים כלליים - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> חדשות שוק ההון

איך לנהל עסק - טיפים כלליים


עקרונות מנחים שנלמדים בקורסים למנהל עסקים יכולים לשמש מנהלים, עצמאיים ויזמים ולשפר את סיכויי ההישרדות שלהם בשוק דינאמי ותחרותי. רוצים לנהל טוב יותר את העסק הקיים? הנה כל הטיפים שכדאי לכם להכיר

עולם העסקים משתנה במהירות ורק מנהלים שמגיבים אליו בצורה נכונה מצליחים לשרוד בו. בנוסף, כל מנהל זקוק לכלים מנחים שישמשו אותו לקבלת החלטות ברגעי מפתח. את הכלים האלה מקבלים סטודנטים צעירים כבר בשלבים מוקדמים של ההכשרה ובמסלולי תואר ראשון במנהל עסקים, אך יש להם משמעות גדולה גם הרבה אחרי שהלימודים מסתיימים.


כמו כן, הטיפים הכלליים לניהול עסקים משותפים למנהלים בכירים, עצמאיים ויזמים כאחד. כמובן שצריך לבחון כל מקרה לגופו ובמידת הצורך להתייעץ עם אנשי מקצוע נוספים, אך מטרת הטיפים הכלליים היא לעזור למנהל ברגעי משבר ולייצר עבורו סביבת עבודה יעילה ופורה יותר.


בין כוח האדם לקביעת יעדים: העקרונות שאסור לוותר עליהם
העיקרון המנחה החשוב ביותר בניהול עסק הוא להשקיע בכוח אדם. ההון האנושי מייצר יתרון יחסי בין עסקים, מסייע לשימור לקוחות וקובע את המאפיינים של החברה או הארגון בטווח הקצר והארוך. למעשה, ההון האנושי הוא היחיד שאין לו תחליף ועובדים טובים עולים כסף – אבל הם שווים כל שקל.


עוד עיקרון מנחה שאליו נחשפים סטודנטים צעירים עוד לפני שהם יוצאים לעולם האמיתי ומנהלים בעצמם עסק הוא קביעת יעדים. אף מנהל מוצלח לא מסוגל לעבוד בלי יעדים ברורים, שמאפשרים לו לחשב מסלול מחדש תוך כדי תנועה, להימנע מטעויות ולצמצם סיכונים מיותרים. קביעת יעדים חשובה כדי שהמנהל יידע בכל רגע נתון איפה העסק עומד, מה גם שהיא מייצרת מוטיבציה לבעלי התפקידים הבכירים והזוטרים כאחד


איך קוראים דוחות עסקיים?
המנהל צריך לשלוט בתחומים שונים שלא תמיד קשורים להתמחות שלו. בין היתר, אחד ההיבטים החשובים של ניהול עסקים הוא הסתכלות על דוחות וחילוץ ממצאים, מסקנות ונתונים. על המנהל לדעת איך לקרוא דוחות רווח והפסד, להתמצא בדוחות מאזן עסקי ולהכיר כל פרט בדוח תזרים מזומנים. אם התמזל מזלו והוא קיבל את הכלים המתאימים לקריאת דוחות עסקיים כבר בשלבי ההכשרה, יכול להיות שזה יתבטא עבורו בהרבה כסף.


הדרך לנהל עסק עוברת במזעור עלויות והקטנת הוצאות. זהו הצד הפחות זוהר של התפקיד הניהולי ולעיתים למנהל אין ברירה אלא להיפרד לשלום מעובדים מסוימים. הדבר החשוב בהקשר הזה היא להכין דוח מצב על בסיס שבועי, להיות עם אצבע על הדופק ולא לנסות לדחות למועד מאוחר יותר החלטות קריטיות.
לסיכום, יש סיבה לכך שמנהלים מקבלים את השכר הגבוה ביותר. הם נדרשים לקבל מאות החלטות הרות גורל מדי יום ועליהם להשתמש במגוון רחב של כלים שונים על מנת להגדיל הכנסות, לצמצם הוצאות ולייצר רווחים.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il