כלכלנית בנק דיסקונט, נירה שמיר: תחזית הריבית - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> חדשות שוק ההון

כלכלנית בנק דיסקונט, נירה שמיר: תחזית הריבית


דיסקונט
בנק דיסקונט צופה שריבית בנק ישראל תעמוד על 1% בסוף 2019
בראשית השנה הערכנו כי שנת 2018 תהיה שנת המפנה במדיניות המוניטרית של בנק ישראל, ואכן בחודשים האחרונים אנו רואים שגם בנק ישראל משדר שהוא יותר נכון להתחיל בהעלאות הריבית. בין היתר, לאור גישתו החדשה ביחס ל"סביבת האינפלציה" ולא רק לאינפלציה בפועל.

למעשה, בחודש האחרון אנו רואים תמחור של תחילת העלאת ריבית הן בשוק האג"ח הממשלתי והן בשוקי הריבית האחרים. שילוב של התאוששות של האינפלציה בפועל והעלייה בציפיות האינפלציה הן שהובילו לשינוי בגישה בשוק.

להבנתנו, התאוששות מוגבלת של סביבת האינפלציה בישראל וחלון הזדמנויות שהולך ונסגר, מבחינת המדיניות המוניטארית הגלובלית, עשויים להגביל את בנק ישראל במאמציו לבסס תהליך של העלאות ריבית. על כן, עליו לשאוף לכמה שיותר העלאות ריבית כבר ב-2019.

להערכתנו, האיזון שבין חלון הזדמנויות שנסגר לבין התמונה המאקרו כלכלית בישראל (צמיחה, שע"ח ושוק הדיור) יובילו את בנק ישראל להעלאת ריבית ראשונה כבר במהלך הרבעון האחרון (ל-0.25%) השנה, ושלוש העלאות נוספות בשנה הבאה – כלומר, בסוף 2019 ריבית בנק ישראל תעמוד על 1%.

תחזית זו אגרסיבית ביחס למתומחר בשוק ולתחזיות אחרות. עם זאת, ביומיים האחרונים אנו עדים לעליית תשואות בשוק האג"ח הממשלתי, כאשר השוק הולך ומתקרב לתחזית שלנו. כמו כן, סביר להניח שגם בנק ישראל יעדכן את תחזית הריבית שלו בישיבתו הקרובה ב-9 ביולי


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il