עפר קליין מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים: נתוני יצוא השירותים, אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים של המשק, עודכנו רטרואקטיבית חזק כלפי מטה - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> חדשות שוק ההון

עפר קליין מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים: נתוני יצוא השירותים, אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים של המשק, עודכנו רטרואקטיבית חזק כלפי מטה


הראל פיננסים
לכן, סביר שצמיחת היצוא ברבעון השלישי שהייתה מאוד גבוהה (18.5%), תעודכן עכשיו אף היא כלפי מטה
נתוני יצוא השירותים, אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים של המשק, עודכנו רטרואקטיבית חזק כלפי מטה. לכן, סביר שצמיחת היצוא ברבעון השלישי שהייתה מאוד גבוהה (18.5%), תעודכן עכשיו אף היא כלפי מטה.

יצוא השירותים (בניכוי חברות הזנק) ירד ב-1.1 אחוזים בספטמבר (על פי נתונים מנוכה עונתיות), אך הרמה הנוכחית עדיין גבוהה מהרמה הממוצעת השנה, והיא גם גבוהה ב-10 אחוזים בהשוואה לרמתה בספטמבר אשתקד. העלייה החריגה ביצוא שירותי חברות-הזנק שנרשמה בחודש שעבר נמחקה כליל בעדכון הנוכחי. לכן, במידה ולא יהיו עוד שינויים משמעותיים סביר שצמיחת היצוא ברבעון השלישי שהייתה מאוד גבוהה (18.5%), תעודכן אף היא כלפי מטה. מנגד, האינדיקטורים הראשוניים לרבעון הרביעי מלמדים על המשך גידול בצריכה הפרטית.

בארה"ב

טיוטת רפורמת המיסים עברה בחקיקה בסנאט. להערכתנו, סביר שהנוסח הסופי של הרפורמה יהיה קרוב יותר להצעה של הסנאט מאשר של הקונגרס.
אחד מהמכשולים העיקריים ליישום רפורמת המיסים הוסר בסופ"ש האחרון, כאשר טיוטת החוק עברה בחקיקה בסנאט. כעת, מנהיגי שני הבתים יצטרכו להגיע להסכמה על הנוסח הסופי של החוק לפני שיעבור להצבעה הסופית. היות והרוב הרפובליקאי בסנאט דחוק יותר (52 מול 48) – סביר שהנוסח הסופי של הרפורמה יהיה קרוב יותר להצעה של הסנאט מאשר של הקונגרס. אחד מההבדלים המשמעותיים הוא מועד היישום של הרפורמה, כשהצעת הקונגרס היא ליישום בב-2018, ואילו על פי הסנאט היישום רק ב-2019.

ביום שישי – יתפרסם בארה"ב דו"ח התעסוקה.

הזהב השחור - למרות הקיצוץ בתפוקה, להערכתנו, המחיר צפוי להתמתן

כצפוי, קרטל אופ"ק בשיתוף מדינות נוספות ובהובלת רוסיה, הסכימו בסוף שבוע שעבר על הארכת ההגבלות על הפקת הנפט עד לסוף 2018 (קיצוץ של 1.8 מיליון חביות ביום), ויבחנו את ההחלטה שוב במפגש הבא ביוני. יחד עם זאת, להערכתנו, כל עוד לא יתפתח עימות משמעותי בין ערב הסעודית לאירן - היקף ההפקה העולמי שעודו משמעותי, רמות המלאים הגבוהות בעולם, והגידול המתמשך בהפקה בארה"ב – כל אלו לא תומכים בעליית המחירים, והם אף צפויים לרדת בהמשך השנה.

נקודות מרכזיות
ישראל

ריבית בנק ישראל – ללא שינוי, חודש 35 ברציפות.
המדד המשולב מצביע על המשך חוזקה ברבעון רביעי, שוק העבודה איתן וצריכה פרטית חזקה.
הציפיות לאינפלציה נותרו ללא שינוי בשבוע שחלף, למרות העלייה במחיר הנפט.

עוד בעולם
בגוש האירו שיא במדד מנהלי הרכש בנובמבר.
בארה"ב הפרוטוקולים של הפד תומכים בהעלאת ריבית בדצמבר, אך גם מצביעים על חשש מהאינפלציה.
מחכים לאישור תכנית הפחתת המיסים בסנאט ביום חמישי.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il