ליאור יוחפז IBI על ההוריקנים והכלכלה בארה"ב - טלניריTLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> חדשות שוק ההון

ליאור יוחפז IBI על ההוריקנים והכלכלה בארה"ב


איביאי
"שבוע סוער עם אירמה, הרווי, טראמפ ויילן"

שבוע סוער עובר עלינו, סוער פשוטו כמשמעו. אירמה והרווי ההוריקנים הגיעו לארה"ב ומקסיקו קיבלה רעידת אדמה.

חוץ מחברת בז"ן שנהנית בימים האחרונים מעלייה חדה במרווחי הזיקוק, בשל השבתה של בתי זיקוק בארה"ב שייקח עוד כחודש עד שיחזרו לזקק, גם הכלכלה האמריקאית תהנה מצמיחה מוגברת בעקבות הסערות האלו.


טראמפ הבטיח הגדלת ההשקעה בתשתיות ואיתני הטבע גם יכפו עליו לקיים. נשיא הפד' בניו-יורק, וויליאם דאדלי, התבטא בקשר לזה השבוע כשהעריך ששיקום ההרס יכול להאיץ את הצמיחה ב- 2018.
טראמפ קפץ על הזדמנות ההוריקנים, ומיהר לדחות את פקיעת תקרת החוב האמריקאי בשלושה חודשים נוספים, כדי לטפל בנזקי הסופה. עסקה ראשונה של טראמפ מול הדמוקרטים.

לפני הבחירות וגם קצת אחריהן התבטא הנשיא טראמפ כמה פעמים נגד הנגידה יילן בהתייחס ליוניות היתר שלה. כמה פעמים בעבר התייחס טראמפ לעניין הארכת כהונתה, או יותר נכון לאי הארכת כהונתה. לאחרונה אף השתעשע פומבית באפשרות למנות את יועצו הכלכלי גארי כהן לנגיד במקום יילן.

אלא שכמה דברים השתנו בשבועות האחרונים. נראה שטראמפ גילה שהרבה יותר קל לדבר מלבצע. הטראמפ טרייד שדיבר על ביטול האובמה-קייר, הורדת מיסים חדה, השקעה בתשתיות, חומה ועוד... לא הגיע לשוק, אפילו לא התחיל.

ריבית נמוכה היא רוח גבית לכל נשיא. היא ממריצה את הכלכלה, דרך מקומות עבודה, עליית שכר והעלאת רמת חיים. למה טראמפ רצה להחליף את יילן היונה?
ההנחה שלו הייתה שהוא באמצעים פיסקאלים (תקציביים) ימריץ את המשק, כך שלא יהיה צורך בהמרצה מוניטארית. אלא שבינתיים הוא גילה את הפער שבין נאומים נחרצים לביצוע. עכשיו, כשנראה שהתקציב לא יצליח לקדם צמיחה, השוק מאמין שטראמפ ירצה להשאיר את הריבית נמוכה, כאיפור להישגים הנמוכים שלו בינתיים, כך שיילן מתאימה לו עכשיו.

מה שסגר את הגולל מבחינת השוק על הארכת מינוייה של יילן היא ההודעה של הסגן של יילן, הלא הוא מיודעינו סטנלי פישר, על כוונתו להתפטר מהפד' באוקטובר הקרוב.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il