עפר קליין מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים - טלניריTLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> חדשות שוק ההון

עפר קליין מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים


הראל פיננסים
למרות פגעי מזג האוויר – להערכתנו, עדיין מוקדם להספיד את האפשרות לעליית ריבית בדצמבר

בעקבות הסופות בארה"ב, הציפיות בשוק לעליית ריבית בארה"ב נדחו בימים האחרונים באופן משמעותי והתשואות הארוכות צנחו. להערכתנו, עדיין מוקדם להספיד את האפשרות לעליית ריבית בדצמבר, במיוחד אם תהיה הפתעה וכן נראה את טרמפ מצליח להוציא אל הפועל את תכנית הפחתת מיסי החברות עוד באוקטובר השנה, במסגרת תקציב 2018.

באירופה – בפגישה הבאה צפוי הבנק המרכזי להוריד הילוך נוסף בקצב הרכישות.
נגיד הבנק, מריו דרגי, ציין השבוע במסיבת העיתונאים שחברי הבנק החלו בדיונים כיצד להמשיך את תכנית הרכישות מעבר לדצמבר השנה, אך עדיין לא התקבלו החלטות בנושא. להערכתנו, כבר בפגישה הבאה (ב-26 באוקטובר), סביר שיתקבלו מרבית ההחלטות לגבי תוואי המדיניות העתידי, אנו צופים ירידה לקצב רכישות חודשי של כ-40 מיליארד אירו בחודש (לעומת 60 מיליארד כיום) וזאת לתקופה של לפחות 6 חודשים (החל מינואר 2018), על מנת שלא לגרום לעליית תשואות מהירה מידי ותנודתיות גבוהה באירו.

בניגוד לרוב העולם, האינפלציה בסין – מפתיע למעלה
בעוד ברבים מהמשקים המפותחים האינפלציה מפתיעה כלפי מטה, האינפלציה בסין עלתה מעל הצפי ל-1.8 אחוזים באוגוסט (2.3% בניכוי מחירי המזון), הרמה הגבוהה ביותר מזה שבעה חודשים. שאר האינדיקאטורים בסין המשיכו להיות ברובם טובים, במיוחד בהשוואה ליולי; ב-12 החודשים האחרונים עד אוגוסט יצוא הסחורות גדל ב-5.5 אחוזים, ויבוא הסחורות גדל ב-13.3 אחוזים.

ואצלנו – יש כסף! על רקע הכנסות שיא ממסים באוגוסט, נראה שיש לאוצר עודפים עבור תכנית "נטו לתעשייה" הצפויה להתפרסם החודש.


הכנסות המדינה ממסים בחודש אוגוסט היו הגבוהות ביותר בהיסטוריה ועמדו על 27.7 מיליארד ₪, זאת לאחר שהשיא הקודם היה רק בינואר השנה. בעקבות זאת נרשם עודף בפעילות התקציבית של הממשלה, וירידה בגירעון המצטבר ל-2.3 אחוזים מהתוצר ב-12 החודשים האחרונים. מספר גורמים חריגים תרמו לגבייה הגבוהה; תשלומי מס בסך 3.4 מיליארד ₪ (הכנסות מעסקת מובילאי ותגמולים ממאגר תמר), וכן חלוקת דיווידנדים של "חברות-ארנק" בהיקף חריג בסך כ-2 מיליארד ₪ (על פי האומדנים הראשוניים), במסגרת הפחתת המס הזמנית שניתנה לחברות אלו, המסתיימת בספטמבר. ראוי להדגיש כי גם בניכוי הכנסות חד פעמיות אלו, התמונה הניכרת מהכנסות המדינה ממיסים חיובית, ומעידה על המשך צמיחה נאה של הצריכה הפרטית ברבעון השלישי. להערכתנו, גם השנה הגירעון יהיה נמוך מהיעד (2.9%), ולמרות שחלק מההכנסות בעלות אופי חד פעמי, יש לאוצר עודפים עבור תכנית "נטו לתעשייה" הצפויה להתפרסם החודש.

נקודות מרכזיות

ישראל
שיא בהכנסות המדינה ממיסים באוגוסט: 27.7 מיליארד ₪, באדיבות ההכנסות מתמר וממובילאי.
עליה באמון העסקים ובאמון הצרכנים באוגוסט. ירידה חדה במכירת דירות חדשות.
התחזקות השקל התחדשה – בנק ישראל צפוי להגדיל הרכישות.
ירידה קלה בכניסות התיירים באוגוסט, המגמה החיובית השנה מעט התמתנה. שיא נוסף גם הקיץ ביציאות ישראלים לחו"ל.
הציפיות לאינפלציה נותרו כמעט ללא שינוי.

עוד בעולם
בארה"ב תקרת החוב נדחתה, השפעת ההוריקנים בטקסס ובפלורידה ניכרת בנתונים – הסנטימנט הכלכלי גבוה.
בגוש האירו הצמיחה עודכנה שוב למעלה, הבנק המרכזי צפוי להודיע על מדיניותו לשנת 2018 כבר באוקטובר.
בסין המשך התרחבות בביקוש המקומי, האינפלציה עלתה ויתרות המט"ח ממשיכות לגדול – היואן מתחזק.
ביפן הצמיחה ברבעון השני עודכנה כלפי מטה- 2.5 אחוזים (לעומת 4 אחוזים באומדן הקודם).טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il