התייחסות לדוחות הכספיים של נייר חדרה - יואב קבבלום, אנליסט בכיר במיטב דש ברוקראז' - טלניריTLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> חדשות שוק ההון

התייחסות לדוחות הכספיים של נייר חדרה - יואב קבבלום, אנליסט בכיר במיטב דש ברוקראז'


מיטב דש
להלן התייחסותו של יואב קבבלום, אנליסט בכיר במיטב דש ברוקראז', אודות הדוחות הכספיים של חברת נייר חדרה

"חברת נייר חדרה פרסמה את הדוחות הכספיים לרבעון השני של 2017. מרבית יצירת הערך של החברה הוא באינטגרציה האנכית, שמהווה פעילות ליבה של החברה, וכוללת איסוף ומחזור בעיקר של נייר קרטון, ייצור ניירות אריזה מפסולת נייר ממוחזרת וייצור אריזות קרטון מנייר אריזה. בפעילות זו חל גידול בהכנסות (בדוח המאוחד) ברבעון השני בסך 247 מיליון ₪, ביחס ל- 240 מיליון ₪ ברבעון המקביל ב- 2016. בחצי השנה הראשונה של 2017 הסתכמו הכנסות פעילות זו ב- 513.7 מיליון ₪ בהשוואה ל- 493.6 מיליון ₪ בתקופה המקבילה ב- 2016.


הרווח התפעולי התזרימי של כלל החברה (EBITDA) עלה ל- 94.2 מיליון ₪ בחצי הראשון של 2017 ביחס ל- 73 מיליון ₪ בחציון הראשון של 2016.


אחד הגורמים המשמעותיים המשפיעים על רווחיות החברה הוא מחיר ניירות האריזה, שמיוצרים מפסולת קרטון ממוחזרת ומשמשים כחומר גלם לייצור אריזות קרטון. גורם נוסף הוא שער החליפין של השקל מול האירו והדולר.


החל מתחילת השנה מחירי ניירות האריזה עולים באופן חד עקב ביקושים הולכים וגוברים למוצרי אריזה מקרטון, וזאת על רקע התרחבות השימוש ברכישות און ליין וגידול בפעילות הכלכלית בכלל. עליית מחירי ניירות האריזה גרמה לשיפור ניכר בשולי הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) של החברה ל- 11.5% מההכנסות בחצי הראשון של 2017 בהשוואה ל- 9% בחצי השנה הראשונה של 2016 פעילויות נוספות בחברה הן ייצור, ייבוא ומכירה של ניירות כתיבה, הדפסה וכן יבוא ושיווק של צרכי משרד, שאינן מייצרות ערך רב. מחירי ניירות האריזה ממשיכים לעלות ברבעון השלישי של 2017 ומיטב דש צופה להמשך השיפור בהכנסות ברווח ובשיעורי הרווח של החברה. המלצתנו היא תשואת יתר ומחיר יעד של 267.5 ₪ למניה, עם פוטנציאל עליה של כ- 14.5% ביחס לשער המניה הנוכחי."טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  [email protected]