אקסלנס: גם אם בפד מגשימים רק 50% מתחזיותיהם הנוכחיות, רמת התשואות בארה"ב נמוכה מדי והחלטת הריבית האחרונה הדגישה זאת שוב - טלניריTLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> חדשות שוק ההון

אקסלנס: גם אם בפד מגשימים רק 50% מתחזיותיהם הנוכחיות, רמת התשואות בארה"ב נמוכה מדי והחלטת הריבית האחרונה הדגישה זאת שוב


אקסלנס
הערכות השוק להעלאות ריבית בשנים הבאות קיצוניות מדי ומציגות פער גדול מאוד בהשוואה לתחזיות הפד
יניב חברון, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אקסלנס, מעריך בסקירתו השבועית כי "גם אם בפד מגשימים רק 50% מתחזיותיהם הנוכחיות, רמת התשואות בארה"ב פשוט נמוכה מדי!!! והחלטת הריבית האחרונה הדגישה זאת שוב".
חברון מציין כי "חציון תחזיות הפד עדיין צופה עוד העלאת ריבית אחת עד לסוף השנה (רמה של 1.4%) ועוד כשלוש העלאות בשנת 2018 (2.1%). תחזית הריבית לשנת 2019 הופחתה קלות, לרמה של 2.9% (3.0% בתחזית חודש מרץ), אך תחזית הטווח הארוך נותרה ללא שינוי ברמה של 3.0%. לעומת הפד, השוק אינו מעריך העלאת ריבית נוספת השנה, מעריך שבשנת 2018 הריבית תעלה עוד פעם אחת בלבד ובכל הנוגע לשנת 2019, גם שם מעריך פחות מתזוזה אחת. כלומר, זה נראה קיצוני מדי, השוק פשוט מעריך שהבנק המרכזי לא יוכל לחזור בחזרה לריבית שיווי משקל בשנים הקרובות!".
חברון מעריך כי "בהינתן הצפי לתחילת צמצום נפח מאזן הבנק המרכזי (ייתכן בספטמבר) אנו יכולים להסכים כי בחודש ספטמבר יעדיפו בפד להמתין ולא להמשיך במגמת העלאות הריבית. עם זאת, בכל הנוגע לשנים הבאות, הערכות השוק נראות קיצוניות מדי, וממשיכות להציג פער גדול מאוד (גדול מדי) בהשוואה לחציון תחזיות חברי הפד".
לדברי חברון, "ייתכן ורמות התמחור הנוכחיות נובעות מכך שמשקיעי האג"ח והמט"ח צופים התמתנות כלכלית משמעותית לאחר העלאת הריבית האחרונה. לחלופין ייתכן והם צופים תיקון חד בשוקי המניות, שישלח בשלב הראשון את הבורחים אל 'נכסי המילוט'. כל סיבה אחרת, משמעותה תמחור לקוי וגבוה מדי למחירי האג"חים האמריקאיות!".


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il