TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

הבורסה לניירות ערך מדווחת על התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2021

מערכת טלנירי | 22/3, 09:42
הבורסה מסכמת שנת שיא בכל הפרמטרים עם גידול של 23% ברווח הנקי . הבורסה תחלק דיבידנד העומד על כ- 50% מהרווח, בסך של כ- 22.7 מיליון ש"ח. תבצע רכישה עצמית של עד כ- 100 מיליון₪

אינרום מסכמת את שנת 2021 עם הכנסות של מעל מיליארד ש"ח

מערכת טלנירי | 21/3, 09:41
וצמיחה של כ-10% לעומת השנה המקבילה


> חדשות שוק ההון

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎


עוד אביעד שוב צילום סטודיו תומס
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם
הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ראשון לציון סיימה את הדיון בהתנגדויות בתוכנית האיחוד והחלוקה של מתחם ג' במתחם האלף בראשון לציון ובקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם העומדות על כ- 3000 יחידות דיור לצד שטחי ציבור, שטחי מסחר ותעסוקה.

מתחם האלף בראשון לציון הוא אזור בשטח של כ-1,000 דונם הממוקם באזור הדרום-מערבי של העיר, גבולותיו הם מתחם ראשון מערב בצפון, כביש 431 בדרום, כביש 40 במזרח ופארק הסופרלנד במערב. התוכנית כולה מאפשרת בניית 5,500 יחידות דיור וכ-1.8 מיליון מטר לשימושי מסחר, תעשייה ותעסוקה, כמו גם 110 דונם של פארקים. התוכנית מחלקת את מתחם האלף לשלושה מתחמים: מתחם אחד המצוי בבעלות מלאה של עירית ראשון לציון ואשר בעיקרו יועד לבניית תעסוקה והבנייה בו כבר נמצאת בעיצומה. מתחם שני לגביו אושרה זה מכבר תכנית אחוד וחלוקה בו אושרו כ-600 יח"ד, מגרשים המיועדים לבניית מעונות סטודנטים, דיור מוגן, מלונאות, מסחר ומשרדים, ומתחם שלישי ( מתחם ג' ) בשטח של 330 דונם שיועד לבניית כ- 3000 יחידות דיור.

בעקבות התנגדות שהוגשה על ידי עו"ד אביעד שוב, שותף במשרד שוב ושות' המייצג בעלים של כ- 1000 יחידות דיור במתחם, הוועדה נתנה 60 יום שבהם בעלי הזכויות יוכלו לבצע "הצרחות" בהסכמה בינם לבין בעלי זכויות אחרים במתחם בתאום עם שמאי התוכנית. עו"ד שוב טען כי בטבלאות האיחוד והחלוקה נעשה פיזור של בעלי קרקעות בין המגרשים ויש בעלי קרקעות שהוקצו להם זכויות יחיד במספר מגרשים מה שיקשה עליהם לממש את הזכויות , בוועדה קיבלו את הטענה ואישרו כאמור לבצע החלפות בין הבעלים השונים על מנת לרכז זכויות באותו מתחם.

בנוסף, הוועדה הנחתה את השמאי מטעמה לנסות למצוא פתרון לבעלי זכויות נוספים שאינם מאוגדים עדיין בקבוצה, שהביעו רצונם לאחד את חלקיהם עם בני משפחה או אחרים. לאחר ההצרחות ותיקונים קטנים נוספים, התוכנית תובא בקרוב לדיון במתן תוקף שמהווה אישור סופי ויציאה לדרך.

עם זאת במסגרת הדיון הוועדה דחתה טענות רוחביות שהופיעו במספר התנגדויות שהוגשו: תוכנית הגגות (רצ/ 1/ 1/ ו/ 6), המאפשרת הגדלת השטח המותר לבנייה על גג מבנה מ-23 מ"ר ל-40 מ"ר, לא תחול בתוכנית הנוכחית כי מתחם האלף לא יועד בתחילה לשימושי מגורים לעת אישור התוכנית הראשית ולכן היא לא תחול וגם לא ניתן לפצות את בעלי הקרקעות בגין אי החלתה. שנית, הוועדה דחתה בקשות לפיצויים בגין החובה לבנות שטחי ציבור בתוכנית שמוקצים לעיריית ראשון לציון, וקבעה כי מדובר בשכונה גדולה הדורשת מבני חינוך וציבור וכי השטחים שהוקצו לעירייה הולמים את אופי וצרכי השכונה. שלישית, הוועדה דחתה התנגדויות לעניין תוספת שטחי מרפסות – לא יהיה ניתן להגדיל אותן אבל כן נקבע כי כל יחידת דיור תכלול מרפסת.

לדברי עו"ד אביעד שוב, שותף במשרד עורכי הדין שוב ושות': "בעלי הקרקעות הפרטיים שחלקם רכשו את הקרקע לפני עשרות שנים ממתינים כבר שנים לתחילת הבנייה במתחם. הבעלים שהתאגדו יחד לפני ביצוע האיחוד והחלוקה יוכלו לאחר מתן התוקף לתוכנית להתחיל ולממש את הקרקע באופן מיידי בין אם באמצעות בנייה עצמית ( במתכונת של קבוצת רכישה ) ובין אם באמצעות עסקאות קומבינציה עם חברות קבלניות. לאור הירידה בהתחלות הבנייה והמחסור בקרקעות לבנייה למגורים במרכז הארץ אנחנו צופים שיהיו ביקושים גבוהים לביצוע עסקאות במתחם".


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il