אקוואריוס מנועים: TPR היפנית תשקיע 20 מיליון דולר תמורת 20% מחברת הבת ביפן - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירו


> חדשות שוק ההון

אקוואריוס מנועים: TPR היפנית תשקיע 20 מיליון דולר תמורת 20% מחברת הבת ביפן


גל פרידמן צלם רמי זרנגר
ההשקעה משקפת שווי של 100 מיליון דולר לחברת הבת, אקוואריוס יפן
הצדדים פועלים לגיבוש הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי, שיכלול את ההשקעה האמורה, לצד שת"פ עסקי בין החברות בנוגע לייצור, פיתוח ושיווק מוצרי אקוואריוס בשוק היפני, המהווה מרכז לתעשיית הרכב העולמית

גל פרידמן, יו"ר אקוואריוס מנועים: "אנו ממשיכים לקדם את שיתוף הפעולה האסטרטגי שלנו עם TPR, שהינה שחקנית משמעותית בתעשיית הרכב ביפן, ובמסגרת זו גם צפויה TPR לבצע השקעה משמעותית בחברת הבת, אקוואריוס יפן, ולסייע באמצעות מעמדה וקשריה את פעילותנו ביפן. ל-TPR יכולות ייצור, שיאפשרו את קיצור פרקי הזמן הנדרשים לאקוואריוס כדי להטמיע את מוצריה בשוק היפני, לצד קשרים עסקיים ונסיון רב בשוק זה, שיאפשרו לנו נגישות גבוהה ללקוחות משמעותיים ביפן".

חברת אקוואריוס מנועים הודיעה היום כי חתמה על הסכם התקשרות עם TPR Co., Ltd, חברה ציבורית יפנית ויצרנית בינלאומית של מערכות הנעה לרכבים וחלקי מנועים (TPR), במזכר הבנות לא מחייב להסדרת התנאים העקרוניים לגבי שיתוף הפעולה בין שתי החברות.
לפי מזכר ההבנות, עליו מדווחת היום אקוואריוס, יחלו הצדדים במשא ומתן להתקשרות בהסכם מחייב, במטרה לחתום על הסכם כאמור בתוך 60 יום ממועד החתימה על מזכר ההבנות.

לפי ההסכם המתגבש בין הצדדים, תשקיע, TPR היפנית בהון המניות של אקוואריוס יפן סך כולל של 20 מיליון דולר כנגד 20% ממניותיה של חברת הבת, וזאת לפי שווי של 100 מיליון דולר. ההשקעה תתבצע בשני חלקים זהים, כאשר ביצוע החלק השני של ההשקעה יהיה כפוף לקבלת הזמנה ראשונה של מוצרי החברה בהתאם לתנאי המזכר.

במסגרת הסכמי השת"פ וההשקעה, סוכם עוד, כי TPR תהיה זכאית למנות דירקטור אחד בדירקטוריון אקוואריוס יפן, וכן נושא משרה בכירה אשר יכהן במשרה שתוסכם בין הצדדים.

כמו כן, על פי מזכר ההבנות, תעניק אקוואריוס מנועים ל- TPR ולחברות קשורות לה זכות בלעדית לייצור מוצרי החברה ביפן, למטרת מכירתם והפצתם על ידי אקוואריוס יפן ללקוחות הממוקמים ביפן בלבד. יובהר, כי ההסכם אינו מונע מאקוואריוס מנועים לייצר את מוצריה ולמכור אותם באמצעות אקוואריוס יפן ללקוחות שאינם ממוקמים ביפן.

בנוסף, הסכימו TPR ואקוואריוס לשתף פעולה לקידום הפעילות העסקית של אקוואריוס יפן, לרבות בנושאים הבאים: הקמת מרכז מחקר ופיתוח למנוע מבוסס מימן ביפן; קידום הפעילות העסקית של אקוואריוס יפן ביפן על ידי TPR, לרבות בתחומי פיתוח עסקי, קשרים עסקיים, מכירה, שיווק ומחקר ופיתוח; שיתוף פעולה לצורך איתור והעסקת עובדים מומחים ביפן, לרבות עובדיה של TPR, להם הניסיון והכישורים לתרום לקידום פעילותה של אקוואריוס יפן.

מזכר ההבנות הנוכחי הינו בהמשך להשקעתה של TPR בחברה מחודש ספטמבר 2020 וכן בהמשך למזכר ההבנות הראשוני, שנחתם בין הצדדים במרץ 2021, במסגרתו דובר כי TPR תוכל להשקיע 5 מיליון דולר באקווריוס יפן.
כאמור, עתה, עם התקדמות המגעים בין הצדדים, עשוי סכום ההשקעה לגדול ל-20 מיליון דולר. נושאים נוספים לגביהם עשויים הצדדים לשתף פעולה, בין היתר הינם: יצור ואספקה של חלקים בהם תעשה אקוואריוס שימוש לצורך ייצור מוצריה; ייצור והרכבה של מנועים וגנרטורים על ידי TPR.

כזכור, אקוואריוס מנועים הקימה חברת בת ביפן במטרה לקדם ולחזק את הקשרים מול שותפיה הקיימים של החברה ביפן, ביניהם חברת מוסאשי (חברה ציבורית יפנית בבעלות חלקית של קבוצת הונדה מוטורס). החברה ביפן תסייע ליצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים עם שחקני מפתח באסיה ותקדם הזדמנויות עסקיות נוספות בשוק היפני – והעסקה המדווחת היום צפויה להיות מנוע צמיחה משמעותי בשוק זה.

במאי האחרון חברת אקוואריוס עוד הודיעה על התקדמות טכנולוגית משמעותית שהוגדרה על ידה כפריצת דרך בתחומה. המנוע הלינארי שפיחתה החברה, המבוסס על גז המימן, עבר בהצלחה בדיקות הרצה, שבוצעו ע"י חברת ALV האוסטרית, המתמחה בפיתוח, הדמיה ובדיקה של כל סוגי ההנעה ושילובם בכלי רכב שונים. חברת AVL הינה גוף מקצועי בלתי תלוי אשר בדק והוכיח את פעילותו ויעילותו של המנוע שפיתחה אקוואריוס. בניסוי שבוצע, פעל המנוע על בסיס מימן בלבד, ללא שימוש כלשהו בדלקים פוסיליים מסייעים. תוצאות הבדיקות הצביעו על כך שמנוע החברה ניתן להפעלה גם באמצעות מימן בלבד (100%), תוך פליטת גזים, CO2, CO ו-HC ברמות זניחות עד אפסיות. החברה מעריכה כי תוצאות הבדיקות מהניסוי שנערך מהוות התקדמות של ממש בהוכחת הפעלת מנוע מימן ייחודי זה.

אקוואריוס מנועים הינה מפתחת ויצרנית של מנועים קטנים לייצור חשמל בעלי טכנולוגיה פורצת דרך בעלת כ-20 פטנטים רשומים בארה"ב ומחוץ לה. מנוע אקוואריוס הינו מנוע קטן, קל משקל עם חלק נע אחד בלבד, בעל הספק ונצילות גבוהה מאוד אשר מהווה שחקן תחרותי משמעותי בתחומי הגנרטורים, ובהמשך ליחידות כוח למשאיות, פתרונות הנעה תעופתיים, ימיים וביטחוניים ומאריכי טווח לשוק הרכב. לאקוואריוס מרכזי פעילות ופיתוח בישראל, גרמניה ופולין. יו"ר החברה הינו מר גל פרידמן ומנכ"ל החברה הינו מר אריאל גורפונג.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il