האירוע שמשקיעי הביטקוין מחכים לו: חציית הביטקוין תתקיים היום - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > > ניתוחי שוק אנליסטים

האירוע שמשקיעי הביטקוין מחכים לו: חציית הביטקוין תתקיים היום


ביטקוין
מה זו חציית הבלוק, ומדוע היא מפתחת ציפיות לעליית שערי המטבע? מנכ"ל ביטס אוף גולד מסביר בראיון בלעדי לטלנירי
בלילה שבין שני לשלישי תתקיים חציית הבלוק של ביטקוין. אז מה זה בעצם אומר, ועל מי זה משפיע? יובל רואש, מסביר "ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי. כמו כל מטבע, צריך להנפיק אותו, ולחלק אותו למשתמשים, כדי שאלה יסחרו בו וישלמו באמצעותו על סחורות ושירותים. במטבע רגיל, הפעולה הזו נעשית על ידי הבנק המרכזי- הוא מדפיס כסף, מלווה אותו לבנקים והם מחזירים לו אותו עם ריבית. אבל בביטקוין הפרוצדורה שונה".

"מכיוון שאין בנק מרכזי, הגו מתכנני המטבע שיטה אחרת- הם יחלקו את המטבעות בתמורה להשתתפות בכוח המיחשוב שדרוש כדי לרשום את הטרנזקציות ברשת ולאבטח אותה, שיטה המכונה 'כריית ביטקוין'. כך יתפסו שתי ציפורים במכה אחת- גם יחלקו את הכסף המונפק בצורה הוגנת וגם יתפעלו את הרשת". הכורים מתחרים ביניהם על הרישום של ההעברות בין המשתתפים השונים ברשת. כך למשל, אם אדם מבקש להעביר לחברו 10 ביטקוין, צריך להימצא כורה שיכניס את ההעברה אל תוך 'בלוק'. במידה והוא הצליח, הרשת תקצה לו מספר מטבעות חדשים לשימושו. "בצורה הזו גם יוצרים תמריץ לתחזוקת הרשת וגם מתפעלים אותה לאורך זמן. אבל יש כאן גורם נוסף שנכנס- והיא האינפלציה".

חציית הבלוק- ולמה זה מקפיץ את שער הביטקוין

"ביטקוין נוצר על רקע המשבר של 2008 שלווה בהדפסת כספים מאסיבית. הרעיון של ביטקוין היה אחר. לקבוע מההתחלה את כמות המטבעות. למעשה בחוקי התוכנה נמצא הכלל הבא- בכל 10 דקות יחולקו 50 ביטקוין לכורים, אבל בכל 210 אלף פעמים כאלה, המכונים 'בלוקים', הגמול יחצה בחצי. כך שלאחר כארבע שנים הגמול נחצה ל- 25 ביטקוין כל 10 דקות, לאחר מכן ל- 12.5 ביטקוין וכעת, בין שני לשלישי הוא יחצה בפעם השלישית ובכל 10 דקות יונפקו רק 6.25 ביטקוין. קביעת קצב הנפקת המטבעות, האינפלציה, הוא אחד ההישגים הגדולים של ביטקוין, והוא מה שיוצר את האמון במטבע, שיוצר בתורו, גם את השווי".

מה ההשפעה על השער?

"איש לא יודע לחזות את שער הביטקוין. עם זאת, מבט אל העבר מראה כי בחציה הראשונה נסק ביטקוין משער של כ- 14$ למעל 1000$, ושנה וחצי אחרי הפעם השנייה נסק ביטקוין לשיא של כל הזמנים והגיע ל- 19,800$. אבל הנקודה העיקרית היא שביטקוין מגיע לחצייה השלישית אל מול מגמה של הדפסת כספים בעולם, שעלולה לגרור ירידה בערך הכסף המדינתי, לעומת ביטקוין, שמוכיח כבר למעלה מעשור כי ניתן לסמוך עליו" מסכם רואש. "בסוף, ביטקוין הוא מכונה של אמון- פרוטוקול תוכנה שמאפשר לכל מי שמשתמש בו לסמוך על מה שנמצא בו. המחזיקים סומכים על התוכנה שתנפיק מטבעות בקצב עליו הצהירה, שתדאג להעברות מסודרות, ותשמור על הכסף שלהם. והאמון הזה יוצר את השווי של המטבעות בעולם האמיתי. חציית הבלוק היא לא אירוע טכני בלבד. היא אישוש נוסף לכך שמערכת החוקים שנקבעה אי שם בסוף העשור הראשון של המילניום, שרירה וקיימת וכי מי שמחפש מערכת מוניטרית אמינה, ימצא אותה בביטקוין"


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il