תגובת יונתן כץ מלידר שוקי הון למדד - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > > ניתוחי שוק אנליסטים

תגובת יונתן כץ מלידר שוקי הון למדד


לידר שוקי הון
מדד דצמבר היה ברף הנמוך של הציפיות המוקדמות ( 0.0%-0.1%)

יחד עם זאת, בהסתכלות על פרטי המדד ניתן להבחין במגמות מדאיגות: מסתמנת עלייה חדה במחירי השכירות לקצב של 2.8% ב- 12 החודשים האחרונים מקצב של 1.6% לפני חודשיים. גם מחירי הדירות לרכישות (סקר נפרד, אשר איננו כלול במדד) עלה ב- 1.1% בחודשיים האחרונים וב- 3.4% ב- 12 החודשים האחרונים (האצה מ- 1.8% לפני חודשיים).


מגמת עלייה במחירי הדיור (גם מחירי השכירות וגם במחירי הרכישה) צפויה להדאיג מאד את בנק ישראל ולכן לא סביר לצפות להורדת ריבית השנה. בנוסף, במידה ומחירי השכירות ימשיכו לעלות בקצב מהיר (תולדה של עליית השכר במשק וירידה במלאי הדירות) צפויה האצה בקצב האינפלציה השנה.


בדצמבר העלייה החדה במחירי השכירות קוזזה על ידי עלייה מאד מתונה במחירי ההלבשה (מתחת לשיעור העונתי הרגיל). מחירי ההלבשה ירדו ב- 5.5% ב- 2019 (יחסית 0.4%- y/y בחודש אוקטובר), שיעור חריג במיוחד.

לסיכום, the devil is in the details. למרות המדד הנמוך יחסי בדצמבר, צפויה האצה באינפלציה השנה.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il