ארי ואלד מאופנהיימר - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > > ניתוחי שוק אנליסטים

ארי ואלד מאופנהיימר


אופנהיימר
מדד ה-S&P500 בדרך ל-3,600

בסקירת הבכורה לשנת 2020, מסכם האסטרטג הטכני של אופנהיימר, ארי ואלד, את ביצועי שוק המניות האמריקאי בשנה החולפת ומציג 10 תובנות לשנה החדשה:

יעד של 3,600 נקודות למדד ה-S&P500: ארי ואלד נותר אופטימי לגבי שוק המניות בארה"ב, לאור השתתפות רחבה של מניות במהלך העליה (כ-71% מנציגות מדד ה-S&P500 נמצאות מעל הממוצע ל-200 יום), וצופה ביצועים חזקים גם בשנה הקרובה.


עוצמה מסורתית בשנה השניה של מחזור שורי: ארי ואלד מעריך כי הירידות בשווקים לפני שנה, עם נקודת שפל בדצמבר 2018, סימנו את התחלת המחזור השורי החדש, כאשר שנת 2019 היתה מבחינתו השנה הראשונה במחזור זה. היסטורית, בשנה השניה של מחזור העליות מציג מדד ה-S&P500 תשואה חיובית ממוצעת של 11%, תובנה שתומכת בתיזה החיובית לשנה הקרובה.


אורך המחזור השורי: אורכו הממוצע של מחזור עליות בארה"ב עומד על 33 חודשים, ובכך, בהתחשב בהנחה שהמחזור החל בסוף 2018, מחזור העליות הנוכחי אינו צפוי, להערכת ארי ואלד, להסתיים עד לשנת 2021.
שנת הבחירות לנשיאות בארה"ב: למרות חששות המשקיעים מתנודתיות השווקים בשנה הבחירות, הנתונים ההיסטורים מעידים כי בשנת הבחירות מציג מדד ה-S&P500 ביצועים חזקים, במיוחד בהתמודדות הנשיא המכהן. במקרה זה, המדד מציג תשואה ממוצעת של כ- 10.5%, עם עליות שערים ב-77% מהמקרים במעקב מאז שנת 1929.


עקום התשואות: היפוך עקום התשואות בארה"ב שחל באוגוסט 2019 עורר את חששות המשקיעים ממיתון. למרות זאת, בראיה היסטורית ארוכת טווח, מגיע מדד ה-S&P500 לשיאו רק 17 חודשים לאחר היפוך העקום, כלומר רק בשנת 2021.


עוצמה פנימית של השוק: האינדיקטור הטכני של היחס בין מניות עולות ליורדות (Advance-Decline Index) נוטה להגיע לשיאה כ-5 חודשים לפני השגת שיא במדד ה-S&P500 . נכון לעכשיו, אינדיקטור זה עדיין נמצא במגמת עליה, מצב שתומך בדעה חיובית לגבי שוק המניות בארה"ב.


תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב: ארי ואלד צופה המשך עליה בתשואות אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים, לרמה של 2.35%.


שוק הזהב: ארי ואלד מציב רמת התמיכה של 1,400$ למחיר אונקיית זהב.


שוק הנפט: ארי ואלד צופה למחיר חבית נפט מסוג WTI מחיר ממוצע של 60$.


סל המטבעות: ארי ואלד צופה למדד ה-DXY של סל המטבעות לעומת הדולר האמריקאי רמה ממוצעת של 96, בדומה לרמתו הנוכחית, עם צפי לחולשה בדולר קנדי לצד ציפיה להתאוששות במטבעות האירו והליש"ט.


בנוסף לתובנות הנ"ל, ארי ואלד ממשיך לתעדף בראיה ארוכת טווח את ארה"ב על פני שאר השווקים הגלובאליים, את חברות ה-Large-Cap על פני חברות קטנות יותר, ואת אפיקי ה"צמיחה" על פני אפיקי ה"ערך".

באלוקציה הסקטוריאלית בארה"ב, הוא ממליץ על הסקטורים של הטכנולוגיה (קרן סל: XLK), התעשיה (קרן סל: XLI) והפיננסים (קרן סל: XLF). לעומתם, הוא נזהר מהסקטורים של הצריכה הבסיסית (קרן סל: XLP), האנרגיה (קרן סל: XLE) והסחורות (קרן סל: XLB).טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il