תגובת יונתן כץ מלידר שוקי הון להחלטת הריבית - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > > ניתוחי שוק אנליסטים

תגובת יונתן כץ מלידר שוקי הון להחלטת הריבית


לידר שוקי הון
יציבות בריבית בנק ישראל היום

בנק ישראל הודיע על אי שינוי בריבית, אך שמר על הנטייה לבצע מדיניות מרחיבה בעתיד במשפט הסיום:
"יהיה צורך להותיר את הריבית ברמתה למשך זמן ממושך או להפחיתה על מנת לתמוך בתהליך שבסופו האינפלציה תתייצב בסביבת מרכז תחום היעד, ושהמשק ימשיך לצמוח בקצב נאה. כמו כן, הוועדה נוקטת על פי הצורך בצעדים נוספים כדי להרחיב את המדיניות המוניטרית (הסימון שלנו)."


בהחלטה הקודמת הניסוח היה מעט שונה:
"הוועדה תנקוט בצעדים נוספים". כנראה שבנק ישראל מודיע שהוא חזר להתערב בשוק המט"ח, זאת לאחר רכישות של 314 מילון דולר באוקטובר.


בהודעת הריבית בנק ישראל גם ציין את סביבת האינפלציה הנמוכה (אינפלציית הליבה עלתה ב- 0.5% בלבד ב- 12 החודשים האחרונים), השקל נותר יציב מהחלטת הריבית האחרונה (אך יוסף בכמעט 9% מתחילת השנה, מול הסל) והמשק ממשיך לצמוח קרוב לקצב הפוטנציאלי. בנק ישראל לא מתרגש מנתוני הצמיחה החלשים יחסית ברבעון ג' (צמיחה ללא מלאי הייתה 2.1%-) וסבור שהנתונים יעודכנו לאחור. שוק העבודה נותר הדוק. הפעילות הגלובלית ממשיכה להתמתן אך הבנקים המרכזים הגיעו למיצוי הורדת הריבית בשלב זה.


הפרשנות שלנו: מאד יתכן שבנק ישראל מעדיף לחכות להחלטת הריבית הבאה (13.1.20) עם מסיבה העיתונאים כדי להוריד את הריבית, ואולי גם לחכות להתבהרות המצב הפוליטי.


בכל מקרה, אנחנו סבורים שצפויה הורדת ריבית בתחילת 2020. בנוסף, בנק ישראל צפוי להגביר את רכישות המט"ח בתקופה הקרובה.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il