תגובה לריבית: מעריכים שצפויה הורדת ריבית בתחילת 2020 - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > > ניתוחי שוק אנליסטים

תגובה לריבית: מעריכים שצפויה הורדת ריבית בתחילת 2020


ברק השקעות
בנק ישראל הודיע על אי שינוי בריבית, אך שמר על הנטייה לבצע מדיניות מרחיבה בעתיד

בנק ישראל הודיע על אי שינוי בריבית, אך שמר על הנטייה לבצע מדיניות מרחיבה בעתיד.


שווה לשים לב לדקויות ולניסוחים. הפעם, במשפט הסיום, נאמר בהודעת הבנק, כי "יהיה צורך להותיר את הריבית ברמתה למשך זמן ממושך או להפחיתה על מנת לתמוך בתהליך שבסופו האינפלציה תתייצב בסביבת מרכז תחום היעד, ושהמשק ימשיך לצמוח בקצב נאה. כמו כן, הוועדה נוקטת על פי הצורך בצעדים נוספים כדי להרחיב את המדיניות המוניטרית". כדאי לשים לב שבהחלטה הקודמת, הניסוח היה מעט שונה - "הוועדה תנקוט בצעדים נוספים".


כנראה שבנק ישראל מודיע שהוא חזר להתערב בשוק המט"ח, זאת לאחר רכישות של 314 מילון דולר באוקטובר.


בהודעת הריבית בנק ישראל גם ציין את סביבת האינפלציה הנמוכה (אינפלציית הליבה עלתה ב- 0.5% בלבד ב- 12 החודשים האחרונים), השקל נותר יציב מהחלטת הריבית האחרונה (אך יוסף בכמעט 9% מתחילת השנה, מול הסל) והמשק ממשיך לצמוח קרוב לקצב הפוטנציאלי. בנק ישראל לא מתרגש מנתוני הצמיחה החלשים יחסית ברבעון ג' (צמיחה ללא מלאי הייתה 2.1%-) וסבור שהנתונים יעודכנו לאחור. שוק העבודה נותר הדוק. הפעילות הגלובלית ממשיכה להתמתן אך הבנקים המרכזים הגיעו למיצוי הורדת הריבית בשלב זה.


לדעתנו, מאד יתכן שבנק ישראל מעדיף לחכות להחלטת הריבית הבאה (13.1.20) עם מסיבה העיתונאים כדי להוריד את הריבית, ואולי גם לחכות להתבהרות המצב הפוליטי.


בכול מקרה, אנחנו סבורים שצפויה הורדת ריבית בתחילת 2020. בנוסף, בנק ישראל צפוי להגביר את רכישות המט"ח בתקופה הקרובה.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il