סיכום שבועי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > > ניתוחי שוק אנליסטים

סיכום שבועי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות


מיטב דש
התעשייה האקטיבית המסורתית (ללא כספיות) רושמת גיוסים בפתיחת חודש ספטמבר בסכום של כ-715 מיליון ₪

הקרנות המסורתיות (אקטיביות ופאסיביות)
מגייסות מתחילת חודש אוקטובר ב-8 ימי מסחר
סכום הנאמד בכ-985 מיליון ₪,
הקרנות הכספיות רשמו גיוסים של 270 מיליון ₪

התעשייה האקטיבית המסורתית (ללא כספיות) רושמת גיוסים בפתיחת חודש ספטמבר בסכום של כ-715 מיליון ₪.
התעשייה הפאסיבית (קרנות מחקות + קרנות סל) רשמה גיוסים של כ-270 מיליון ₪, כאשר הקרנות המחקות גייסו כ-285 מיליון ₪ ואילו קרנות הסל רשמו פדיון של כ-15 מיליון ₪.

התעשייה האקטיבית בחתך של מדיניות:
● קרנות מנוהלות אג"ח כללי: כובשות מחדש את ראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות
מתחילת החודש, עם גיוס של כ-380 מיליון ₪.
● קרנות אג"ח מדינה: למרות שאיבדו את ההובלה בראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות, הן ממשיכות במומנטום החיובי גם בפתיחת החודש ורושמות גיוסים הנאמדים בכ-230 מיליון ₪.
● קרנות מנוהלות מנייתיות (כולל הגמישות): ממשיכות במומנטום החיובי מחודש קודם, גם בראשית חודש אוקטובר ורושמות גיוסים הנאמדים בכ-135 מיליון ₪.
● קרנות אג"ח חברות: פתחו את החודש בגיוס קל של כ-10 מיליון ₪.

חודש אוקטובר* נפתח במגמה חיובית בשוקי המניות ובעליות שערים באיגרות החוב הקונצרניות בישראל. מדד S&P500עלה בכ-0.7%, מדד הנאסד"ק רשם עלייה של כ-1.95%, ה-DAX הגרמני עלה ב-1.85%, והניקיי היפני רשם עלייה של כ-3.35%. מדדי ת"א 35 ות"א 125 רשמו תשואה חיובית של עד כ-2.5%. בשוק האג"ח הקונצרני המקומי, מדדי התל-בונד 20,40,60 רשמו תשואה חיובית של עד 0.15%, ומדד אג"ח ממשלתי כללי עלה בכ-0.25%.

במונחים של תעשיית קרנות הנאמנות כולה, דהיינו: קרנות מסורתיות אקטיביות, קרנות נאמנות פאסיביות: מחקות וקרנות סל, וכן הקטגוריה של קרנות כספיות, חודש אוקטובר נפתח בגיוסים של כ-1.255 מיליארד ₪.


נתון זה משקף כניסה של כ-270 מיליון ₪ לקרנות הכספיות, וגיוסים בסך של כ-985 מיליון ₪ לקרנות המסורתיות (אקטיביות ופאסיביות). סכום זה של 985 מיליון ₪ מבטא גיוס של כ-715 מ' ₪ בקרנות האקטיביות-המנוהלות וגיוסים של הקרנות הפאסיביות בסכום של כ-270 מיליון ₪, כאשר המחקות גייסו כ-285 מיליון ₪ ואילו קרנות הסל רשמו פדיון בסכום של כ-15 מיליון ₪.


ברמת התעשייה האקטיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, קרנות אג"ח כללי כובשות מחדש את ראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות מתחילת החודש, עם גיוס של כ-380 מיליון ₪. קרנות אג"ח מדינה למרות שאיבדו את ההובלה בראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות, הן ממשיכות במומנטום החיובי גם בפתיחת החודש ורושמות גיוסים הנאמדים בכ-230 מיליון ₪.


קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל ובחו"ל, כולל הקרנות הגמישות, ממשיכות במומנטום החיובי מחודש קודם, ורושמות גיוסים הנאמדים בכ-135 מיליון ₪. קבוצת הקרנות המתמחות באג"ח חברות פתחו את החודש בגיוס קל של כ-10 מיליון ₪. לעומת זאת, הקרנות האג"חיות השקליות שהחלו לשנות מומנטום בחודש שעבר, חוזרות החודש לטריטוריה השלילית, עם פדיון קל מאוד של כ-5 מיליון ₪. קרנות אג"ח חו"ל פתחו את החודש בפדיון של כ-25 מיליון ₪, המשך לפדיונות שהיו מנת חלקן בכל החודשים האחרונים.

ברמת התעשייה הפאסיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, הקרנות המתמחות במניות, שזו גם הקטגוריה הגדולה ביותר בתעשייה זו, פתחו את חודש אוקטובר עם פדיונות נמוכים הנאמדים בסכום של כ-10 מיליון ₪. בתוך הקטגוריה הזו היה פער בין הקרנות שמתמחות במניות בישראל שמציגות גיוס חיובי, בסכום הנאמד בכ-130 מיליון ₪ לבין הקרנות המתמחות במניות בחו"ל שרשמו פדיונות של כ-140 מיליון ₪. בתוך הקטגוריה הזו, בחתך של מכשיר ההשקעה, היה פער בין הקרנות המחקות שגייסו כ-100 מיליון ₪, לבין קרנות הסל שרשמו פדיונות של כ-110 מיליון ₪.


ועוד ברמת התעשייה הפאסיבית, קרנות אג"ח מדינה ממשיכות להציג גיוס חיובי, בסכום הנאמד בכ-105 מיליון ₪. קבוצת קרנות אג"ח כללי, שהיא מאוד קטנה בתעשייה הפאסיבית, (בתעשייה האקטיבית היא הקטגוריה הגדולה ביותר) רשמה גיוס של כ-10 מיליון ₪.


קרנות אג"ח חברות ממשיכות במומנטום החיובי מתחילת השנה, ורושמות גיוסים הנאמדים בסכום של כ-175 מיליון ₪.
ולבסוף –הקרנות הכספיות רשמו מתחילת חודש אוקטובר גיוסים בסך של כ-270 מיליון ₪.

נכון ל-17.10.2019, יום חמישי, היקף נכסי תעשיית הקרנות עומד על 344.3 מיליארד ₪. נתון זה מתפלג באופן הבא:
תעשייה אקטיבית: 213 מיליארד ₪, מהם 184 מיליארד ₪ בקרנות מסורתיות, ו-29 מיליארד ₪ בקרנות כספיות.
תעשייה פאסיבית: 131.3 מיליארד ₪, מהם 93.9 מיליארד ₪ בקרנות סל ו-37.4 מיליארד ₪ בקרנות מחקות.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il