עפר קליין ראש אגף כלכלה ומחקר בקבוצת הראל ביטוח ופיננסים בתגובה מיידית להודעת הריבית - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> > > ניתוחי שוק אנליסטים

עפר קליין ראש אגף כלכלה ומחקר בקבוצת הראל ביטוח ופיננסים בתגובה מיידית להודעת הריבית


עפר קליין
להערכתנו, בחודשים הקרובים הסיכוי שהריבית תישאר ללא שינוי עולה על הסיכוי שהריבית תרד

ריבית בנק ישראל נותרה ללא שינוי על 0.25 אחוז, אך הבנק אותת שייתכן ויהיה צורך אף להפחיתה. זאת נוכח המדיניות המוניטרית המרחיבה של הבנק המרכזיים בעולם, הסיכונים לכלכלה הגלובלית וחוזקו של השקל שמקשה על האינפלציה לחזור ליעדה.


להערכתנו, בחודשים הקרובים הסיכוי שהריבית תישאר ללא שינוי עולה על הסיכוי שהריבית תרד. זאת לנוכח הצמיחה החיובית, המשך עליית השכר והעלייה בפעילות בשוק הדיור. כאשר הדבר שצפוי להשפיע יותר מכל הן ההתרחשויות בעולם בגזרת מלחמת הסחר ואופן יציאת בריטניה מאירופה. בנוסף, למרות שבנק ישראל לא התערב בשוק המט"ח בחודשים האחרונים, אנו עדיין סבורים שבמקרה של ייסוף מהיר הבנק כן יפעל.

חטיבת המחקר הפחיתה כצפוי את התחזית לשנה הבאה לקצב סביר יותר של 3.0 אחוזים (3.5% בתחזית הקודמת), בעיקר בשל עדכון כלפי מטה של הצריכה הפרטית והצריכה הציבורית. לגבי האינפלציה והריבית, חטיבת המחקר סבורה שהאינפלציה תעמוד על 1.2 אחוזים בסוף 2020 ולכן הריבית תישאר ברמתה הנוכחית או אף תרד ל-0.1 נקודת אחוז. תחזית הבנק המעודכנת דומה כעת לתחזית שלנו.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il