התייחסות בנוגע להחלטת משרד הבינוי לתמ"א 38 - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > > ניתוחי שוק אנליסטים

התייחסות בנוגע להחלטת משרד הבינוי לתמ"א 38


רוני בריק - צילום יאיר מוחה
רוני בריק, נשיא התאחדות בוני הארץ היוצא ומנכ"ל לי-רן ייזום: "אני מעודד מאוד מהמתווה המוסכם"
"מקווה כי המתווה החדש ישנה את הגישה של ראשי ערים"

רוני בריק, נשיא התאחדות בוני הארץ היוצא ומנכ"ל לי-רן ייזום: "אני מעודד מאוד מהמתווה המוסכם, בעיקר בגלל שהוא צפוי להפחית את הבירוקרטיה בוועדות התכנון של הרשויות. כיום פרויקטים של תמ"א יכולים להימשך מספר שנים, הוועדות מנסות לאחוז במקל משני הקצוות. לכאורה הן חפצות בהתחדשות עירונית אבל בפועל הן מצמצמות למינימום את הזכויות ליזמים, וכך הופכות פרויקטים רבים לחסרי כדאיות כלכלית או לפרויקטים עם רווחיות נמוכה. כולי תקווה כי המתווה החדש ישנה את הגישה של ראשי ערים שפועלים כיום בכל כוחם לעצור פרויקטים כאלה".

"הרשויות המקומיות ינצלו את המצב כדי 'להרוג' את התמ"א כבר עכשיו"

ננה חן, מנכ"לית ראדקו התחדשות עירונית מקבוצת רפאלי: "כמובן שעבור רשות עירונית, תכנון מתחמים ושכונות עדיף על פני חידוש מבנה בודד, הן ברמה האורבנית והן ברמה הכלכלית. יחד עם זאת, יש אילוצי מציאות, ישנם בניינים בודדים, שעקב בנייה קיימת בסמוך אליהם, אין אפשרות לבצע התחדשות של מתחם ולכן חייבים לתת את הדעת גם למצבים מסוג זה. בנוסף, בהחלט חשובה תקופת המעבר של 3 שנים, שאמורה לאפשר סיום הליכים שהחלו, אולם אין לי ספק, שהרשויות המקומיות ינצלו את המצב ויעכבו את פרויקטים מסיבות לא ענייניות כדי 'להרוג' את התמ"א כבר עכשיו. לגבי סוגיית היטל ההשבחה שיושת על היזמים, אין בעיה לשלם לעירייה, כל עוד הפרויקט הוא ריווחי וכלכלי אלא שבפרויקטים שאין בהם כדאיות כלכלית, הרשות המקומית תצטרך להקצות זכויות נוספות כדי להפכו לרווחי. בדרך זו כולם יוצאים מרוויחים (ראו דוגמת תקן 21 בפרויקטי פינוי בינוי)".


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il