רון אייכל, קולמקס שוקי הון - המלצת "קניה" למניית בנק ההשקעות האמריקני גולדמן זאקס (סימול GS) - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

החברות בבורסת ת"א חזרו לחלק דיבידנדים בשנת 2021

מערכת טלנירי | ,
אחרי שפל בחלוקת דיבידנדים בשנת 2020 בעקבות משבר הקורונה. 211 חברות חילקו דיבידנד השנה – המספר הגבוה ביותר מאז 2011

מידרוג מותירה על כנו דירוג Aa3 להפניקס אחזקות ומשנה את האופק מיציב לחיובי ‎‎

מערכת טלנירי | 18/1, 08:55
דירוג הפניקס ביטוח משקף פרופיל עסקי חזק, המתאפיין בגודל משמעותי, בפיזור טוב יחסית של קווי עסקים ובמערך הפצה רחב התומכים ביכולת יצור הכנסותיה


> > > ניתוחי שוק אנליסטים

רון אייכל, קולמקס שוקי הון - המלצת "קניה" למניית בנק ההשקעות האמריקני גולדמן זאקס (סימול GS)


רון אייכל קולמקס שוקי הון צילום: יחצ
שנסחרת בבורסה הראשית בניו-יורק אחרי שהמניה הכפילה את שוויה מהשפל בשיא משבר הקורונה‎

עיקרי הדברים
השווקים מעודדים מכניסתו של ביידן לבית הלבן ומהחבילה הפיסקלית הצפויה.
אירופה מעמיקה את הסגרים.
עונת הדוחות הכספיים ב-וול סטריט מעלה הילוך. השבוע חברות טכנולוגיה מובילות יפרסמו תוצאות. ביום ד' ידווחו: Apple, Facebook ו-Tesla.

הזירה הטכנית – המלצות לשבוע הקרוב


הזירה העולמית
מדדי המניות מזנקים לשיאים חדשים בתקווה לחבילת סיוע נוספת


המדדים העיקריים רשמו עליות במהלך השבוע המסחר המקוצר (ביום ב' צויין יום מרתין לותר קינג) והגיעו לשיאים חדשים ביום חמישי, לפני שנסוגו ביום שישי. מניות שירותי תקשורת הובילו את העליות במדד S&P 500, ונתמכו בעלייה חדה במניות נטפליקס שהתרחשה בעקבות הדיווח המפתיע על מספר המשתמשים החדשים ברבע הרביעי. גם חברת האם של פייסבוק וגוגל, אלפבית, הציגה חוזקה, בדומה לחברות משחקי הוידאו. מנגד, מניות האנרגיה פיגרו כשמחירי הנפט צנחו על רקע עלייה מפתיעה במלאי בארה"ב (אך חתמו את השבוע ללא שינוי מהותי). השבוע, שוב מניות הצמיחה ואלו הקשורות לטכנולוגיה הובילו את העליות. מחזורי המסחר נותרו גבוהים במיוחד, וככל הנראה גם משקפים השתתפות כבדה של משקיעים יחידים.

התקוות לחבילת סיוע חדשה ומשמעותית של ממשל ביידן נראו כגורם המרכזי שהניע חלק ניכר מעליות השערים בתחילת השבוע. היו"ר לשעבר, של פדרל ריזרב ומזכירת האוצר, ג'נט ילן, אמרה לוועדת הכספים של הסנאט כי יש "לפעול בגדול" כדי לסייע לכלכלה להתמודד עם הסגרים ושיעור האבטלה הגבוה. יתכן, כי המשקיעים היו מעודדים עוד יותר מהצהרתה כי הנשיא הנבחר ג'ו ביידן יתמקד בתמיכה בכלכלה ופחות בהעלאת מיסים. השבעתו של ביידן ביום רביעי התקיימה ללא מחאות או אלימות משמעותיות, שהרגיעו גם כן את המשקיעים בוול סטריט.

נדמה שחדשות בזירת הקורונה הן מניע אחר לסנטימנט. הנשיא ביידן חזר על מטרתו ל-1 מיליון חיסונים ליממה, במשך מאה הימים הראשונים לכהונתו, אם כי לא היה ברור אם מדובר אם משמעות הדבר היא ש-50 מיליון אמריקאים יקבלו את שתי המנות המומלצות של החיסונים פייזר ומודרנה, או 100 מיליון יקבלו מנה ראשונה. ראש צוות המחלות הזיהומיות, ד"ר אנתוני פאוצי, אמר כי חיסונים נוספים צריכים להיות בדרכם בקרוב. מספר מקרי המוות היומיים מהנגיף בארה"ב הגיע ביום ד' האחרון לרמה השנייה הגבוהה אי פעם, אך מספר ההדבקויות היומי וגם האשפוזים הראו סימני התמתנות. כמה מומחים בתחום הבריאות הזהירו כי תתכן החרפה של המצב עקב הגעתם של זנים נגיפים נוספים - הבריטי והדרום אפריקאי. נציין, כי בין פעולותיו הראשונות בתפקיד, ביידן הפך את החלטת הממשל של טראמפ לסגת מארגון הבריאות העולמי.

מלאי הדיור ברמה נמוכה ביותר
לאינדיקטורים הכלכליים שפורסמו בשבוע שחלף לא היה תפקיד מרכזי בהנעת השווקים. התביעות השבועיות הראשוניות של מחוסרי העבודה נפלו משיא של מספר חודשים, אך נותרו גבוהות, ועומדות על 900,000, בעוד המדדים הראשוניים של IHS Markit, הן לפעילות היצרנית והן לענף השירותים, לחודש ינואר, הפתיעו לצד החיובי. תחום הדיור נותר המרשים ביותר, עם מכירות של בתים יד-שניה והתחלות בנייה ברמות הגבוהות ביותר, מאז 2006. נראה, כי השוק מאוד מאתגר עבור קונים חדשים. אם יישמר קצב המכירות הנוכחי, אזי היצע הבתים החד-משפחתיים שלא נמכרו יתאפס תוך 1.9 חודשים - רמת המלאי ​​הנמוכה ביותר מאז שנת 1982.

יציבות בשוק האג"ח הממשלתי
תשואות האוצר האמריקאי נותרו די יציבות במהלך השבוע. הנתונים הכלכליים החיוביים בדרך כלל סייעו בקיזוז הלחץ על התשואות, כלפי מטה, כתוצאה מרכישות האג"ח על ידי הפד וחדשות לנעילה מורחבת בגרמניה.
בשוק הקונצרני נמשך הביקוש הער בהנפקות הראשוניות, כאשר מספר הנקים יצאו לשוק. האופטימיות באשר לחבילה נוספת ולדיווחי חברות חיוביים באשר לרווח חיזקו את הביצועים של אגרות חוב במקטע ה-HY.


באירופה פסימיות וסגרים חדשים לתוך מארס
הממשלות ברחבי היבשת האירופית המשיכו בשבוע שחלף להרחיב את צעדי הנעילה על רקע החשש מפני התפשטותן של מוטציות מדבקות מאוד של נגיף הקורונה. גרמניה האריכה את הנעילה והמגבלות עד ל-14 בפברואר. ממשלת הולנד הטילה את העוצר הארצי הראשון מאז מלחמת העולם השנייה ואסרה על טיסות מבריטניה כדי לעצור את התפשטות הוירוס. אמנם, מנהיגי האיחוד האירופי חזרו מהטלת איסור נסיעות ברחבי האיחוד, אך הזהירו כי אמצעי נעילה מחמירים עשויים להימשך עקב זני נגיף חדשים. אירלנד תאריך את נעילה שהיתה אמורה להסתיים ב-5 בפברואר בחודש נוסף, עד ה-5 במארס. ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אמר בראיון כי "מוקדם מדי" לומר מתי תסתיים הנעילה הלאומית, והדבר מעלה חשש כי ההגבלות עשויות להימשך עד אמצע השנה.

סין הכלכלה הגדולה היחידה שצמחה בשנת 2020
הרשויות בסין דיווחו כי הכלכלה צמחה ב-2.3% בשנה שחלפה, כאשר העולם נאבק להכיל את מגיפת הקורונה. עם זאת, הצרכנים הסינים נותרו שמרנים ונמנעו מלהוציא, ולראיה המכירות הקמעונאיות התכווצו בשנה זו ב-3.9%, אם כי המכירות המקוונות (25% מהכנסות המכירות הקמעונאיות) גדלו בכמעט 15%.
כי שנראה כעת, סין הולכת להיות הכלכלה הגדולה היחידה שתציג צמיחה בשנת 2020.הזירה הטכנית

Netflix (NFLX, 565.17 דולר)
נטפליקס סיימה את 2019 עם יותר מ־200 מיליון מנויים, אבן דרך שהגיעה אליה לאור העובדה שמגפת הקורונה השאירה בבתים את הצרכנים, רעבים לבידור, בתוך שוק סטרימינג בינלאומי גדל בו לנטפליקס יתרון, בגלל שנכנסה לתחום לפני הרבה מהמתחרות.

העלייה המתמשכת בגידול במספר המנויים מגיעה בתוך כך שהחברה נתונה לתחרות קשה מצד שחקניות חדשות בשוק, כולל דיסני+, אפל טיוי, שירות HBOMax של AT&T ושירות Peacock של תאגיד קומקאסט (Comcast), שכולן נולדו בערך לפני שנה.

כאמור, החברה קיבלה עידוד ממגפת הקורונה, אשר הכריחה צרכנים לקצץ במגוון פעילויות פנאי - מארוחות במסעדות ועד חופשות או ביקורים בתיאטרון או באולמות הקונצרטים - בעקבות סגרים שהוטלו ברחבי העולם. כשאנשים בילו זמן רב יותר בבית, הביקוש לסטרימינג זינק.

בעוד רוב רשתות הטלוויזיה ממשיכות לשדר בלי חלק ניכר מהתוכן המקורי שלהן בגלל שהקורונה סגרה הפקות, לנטפליקס יש ארסנל תוכן עשיר שהזניק אותה לשיאים חדשים. החברה החתימה על מספר שיא של 37 מנויים חדשים בשנת 2020 ובסוף השנה סך כל מנוייה הגיע ל־203.7 מיליון - יותר מכפליים ממספר המנויים שהיו לה, רק שלוש שנים קודם לכן.

החברה הודיעה שייצרה הכנסות של 6.64 מיליארד דולר ברבעון האחרון של השנה, עלייה מ־5.45 מיליארד דולר ברבעון האחרון של 2019. בכך עברה את תחזיות האנליסטים. אבל רווחי החברה ירדו ל־542 מיליון, או 1.19 דולר למניה, מ־587 מיליון, או 1.30 דולר למניה, בשנה שלפני כן. אנליסטים חזו רווח של 1.36 דולר למניה לתקופה האחרונה ביותר.

טכנית, המניה נמצאת בעמדת קנייה חזקה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא חיובי. קו התמיכה נמצא ברמה של 362.2 דולר קו ההתנגדות נמצא ברמה של 647.32 דולר.

Goldman Sachs (GS, 289.39 דולר)
הבנק, גולדמן זאקס, דיווח בשבוע שחלף על הכנסות רבעוניות של 11.74 מיליארד דולר, עלייה של 18% לעומת השנה שעברה. כתוצאה מכך, החברה רשמה רווח נקי של 4.5 מיליארד דולר, עלייה של 135% לעומת הרבעון הרביעי של 2019.

החברה דיווחה על שיא הכנסות מיחידת בנקאות ההשקעות שלה, בזכות הביקוש הגדל להנפקות ציבוריות ראשוניות וגידול בפעילות בתחום המיזוגים והרכישות. למעשה, חברת GS הציגה את השנה הטובה ביותר שלה בהכנסות מהשווקים העולמיים מזה עשור, בעיקר בגלל מחזורי מסחר חזקים במניות, אג"ח, מטבעות וסחורות.

יו"ר ומנכ"ל גולדמן זאקס, דייוויד סולומון, אמר בהודעה לעיתונות כי "זו הייתה שנה מאתגרת בחזיתות רבות" והוסיף כי "אנו מקווים שהשנה תביא יציבות נחוצה והפוגה מהמגפה." ובכל זאת, לדעתו של סולומון המניות עולות מהר מדי. סולומון אמר לאחרונה בראיון כי הוא מודאג מהשווקים הפיננסיים.

גולדמן זאקס מסרה בהודעה כי ההכנסות מיחידת הצרכנים וניהול העושר צמחו בשנה שעברה ב-15% ל-6 מיליארד דולר. פעילות זו מהווה כעת כמעט 15% מכלל הכנסות החברה והיא צפויה להעמיק את הפעילות בסגמנט זה.טכנית, המניה נמצא בעמדת קנייה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא שלילי. קו התמיכה נמצא ברמה של 175.06 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 308.14 דולר.


Euro Stoxx 50 (SX5E, 3,602.4 דולר)
זה היה שבוע מעורב עבור המניות הגדולות באירופה, לאחר נפילה בשווקים בשבוע הקודם. מדד DAX30 ו-EuroStoxx600 עלו ב-0.63% וב-0.17% בהתאמה, בעוד ש-CAC40 צנח ב-0.93%.

השבוע החל בצורה שורית ונתמך בנתונים כלכליים מסין ומארה"ב. במחצית השנייה של השבוע, הפרסומים הכלכליים המקומיים, ה-ECB והקורונה הובילו לנסיגה משיאי אמצע השבוע.

מדדי ה-PMI של המגזר הפרטי מצרפת, גרמניה וגוש האירו שיקפו את ההשפעה של אמצעי נעילה מורחבים.

צפוי שבוע עמוס של נתונים כלכליים. הנתונים הסטטיסטיים העיקריים מגוש האירו כוללים את אמון העסקיים והצרכנים בינואר במחצית הראשונה של השבוע. לקראת סוף השבוע המיקוד יעבור לנתוני התוצר ברבעון הרביעי של צרפת, גרמניה וספרד.

כאשר מספר המקרים החדשים של הקורונה ימשיך לעלות ברחבי אירופה, נתוני הרבע הרביעי יכולים להוות הערכה לרבע הראשון של 2021. גם שיעור התחסנות נמוך ברחבי גוש האירו מצביע על המשכות החולשה לפני ההתאוששות.

טכנית, SX5E נמצא בעמדת קנייה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא שלילי. קו התמיכה נמצא ברמה של 2,614.6 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 4,179.0 דולר.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il