הראל פיננסים המלצות השקעה שבועיות לשוק ההון - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > > המלצות אנליסטים

הראל פיננסים המלצות השקעה שבועיות לשוק ההון


הראל פיננסים
"מי שהמתין, הרוויח את השבוע הטוב במניות בחצי השנה החולפת"
השבוע שהחל בירידות חדות במניות על רקע החששות בשווקים מנגיף הקורונה – הסתיים בביצועים החזקים ביותר מאז יוני 2019. הגורמים שתמכו בהיפוך המגמה: התמתנות בקצב התפשטות הנגיף מחוץ לסין, נתוני מאקרו חזקים בארה"ב ועונת דו"חות מפתיעה לטובה

מה עושים השבוע?

1 מניות- מי שלא מיהר לצמצם חשיפה בעקבות הירידות – הרוויח מהעלייה השבועית; במבט קדימה ממשיכים להתמקד במניות ישראל ובסקטור הציוד הרפואי בארה"ב

בעקבות הידיעות אודות התמתנות קצב התפשטות הנגיף מחוץ לסין פרסום נתוני מאקרו חיוביים מאוד ופרסום דו"חות כספיים טובים מדדי המניות תיקנו בשבוע האחרון את הירידות שנרשמו בשבועיים הקודמים ורשמו את השבוע הטוב ביותר מאז יוני האחרון. מדד ה S&P500 עלה בשבוע האחרון 3.2%+ ומדד הנאסד"ק עלה בשבוע האחרון 6.1%+.

במבט קדימה, כל עוד נעשים מאמצים גלובליים ושיעור התמותה מתוך סך הנדבקים ממשיך להיות נמוך, סביר שההשלכות יהיו בטווח הקצר בלבד. ניתן להיערך בתיקים בשני היבטים: האחד גיאוגרפי ע"י מזעור חשיפה לשווקים מתעוררים והגדלת חשיפה לישראל. שמצטיינת בסטיית תקן נמוכה בהשוואה לשווקים מפותחים אחרים. הפעולה השנייה היא במישור הסקטוריאלי, ע"י הקטנת החשיפה לסקטורים שהושפעו בצורה משמעותית מהנגיף כמו תעופה ותיירות ומנגד, הגדלת חשיפה לתחומים שיש להם יתרונות במיוחד במצבים כמו אלה שנוצרו בעקבות התפרצות השפעת בסין. חברות הציוד הרפואי הן דוגמה לסקטור מתאים לתקופה לא רק בשל המוצרים שמייצרות החברות (למשל ציוד לחדרי ניתוח, מסכות וכו') אלא גם בזכות העובדה שמדובר בחברות שנהנות מביקוש צומח ורגולציה מקלה.

בנוסף, יש לוודא בתקופות כאלו שיש פיזור רחב מאוד ברכיב המנייתי ולהימנע מאחזקה של שיעור גבוה במניה בודדת.

2. אג"ח בארץ- אפשרות לירידת ריבית תומכת באפיק; אג"ח מדינה ממזער תנודתיות בתקופה כזו;
אג"ח דולרי- כל עוד עקום האג"ח האמריקאי שטוח/הפוך, ישנה עדיפות לפיקדונות וקרנות כספיות דולריות

בניגוד לעולם, בשבוע האחרון ראינו יציבות באג"ח הממשלתי. יציבות זו היתה הוכחה נוספת לחיוניות האג"ח הממשלתי בתיקי ההשקעות בתקופות כאלה. העקום האג"ח הישראלי תלול בהשוואה לשוקי האג"ח ברוב העולם המפותח. בנוסף, העובדה כי ישראל מצטרפת למדד האג"ח העולמי באפריל 2020, הן חלק מהסיבות לאטרקטיביות שוק האג"ח הישראלי.

במבט קדימה, השבוע (יום ו') יפורסם מדד המחירים לצרכן שצפוי להערכתנו לרדת ב-0.4%. מדד זה צפוי להיות המדד השלילי האחרון ובקרוב תתחיל עונת המדדים הגבוהה. לרוב, הרבעון השני של השנה מתאפיין במדדי מחירים גבוהים יותר עונתית והביצועים של הצמודים בולטים לטובה בתקופות אלה, כאשר לא פעם המשקיעים נזכרים באיחור. יחד עם הבחירות שבפתח, שווה להתחיל לבחון כבר עתה את החשיפה של הצמודים בתיק ההשקעות – הן בממשלתי והן באג"ח הקונצרני שבו העדיפות היא לחברות בדירוגים בינוניים-גבוהים, שנהנות מתזרים חזק ולכן גם מסיכון נמוך יותר. אנו ממשיכים להמליץ על גיוון תיק האג"ח גם בחשיפה לסל מפוזר של אג"ח בנקים COCO, המאפשר להיחשף לאותם הבנקים המוכרים בדירוג ממוצע AA-, אך בתשואה לפדיון גבוה משמעותית מהאג"חים ה"רגילים" של הבנקים.

באג"ח הדולרי, התנודתיות החדה של עקום התשואות ובמיוחד בחלק הבינוני והארוך כפי שראינו השבוע, ממחישים כי אחזקת אג"ח דולרי במח"מ בינוני ומעלה לא מתאימה לרוב הלקוחות הסולידיים. במצב הנוכחי, נכון עבור מרבית המשקיעים להמשיך להתמקד באג"ח קצרצר ושילוב פיקדונות וקרנות כספיות דולריות.

3. תיק השקעות– שילוב כל אפיקי ההשקעה ככלי למזעור התנודתיות בתיק

בשבוע שעבר ציינו ששלוש המלים המסוכנות ביותר בעולם ההשקעות הן: "הפעם זה שונה" (ג'ון טמפלטון) - והמלצנו שלא למהר לשנות את תיקי ההשקעות, כפי שקורה לא אחת במצבי קיצון. ההמלצה הזו הוכיחה את עצמה לפי שעה. חשוב לזכור כי אנו עדיין בעיצומו של אירוע מתגלגל. אם לא תהיה זו הקורונה, קרוב לוודאי בהמשך השנה יהיו גורמים נוספים לתנודתיות אולי מכיוון הצמיחה בסין, מלחמת הסחר או גורם אחר.

כשרוצים לקבל החלטות השקעה הדבר המרכזי שצריך להוביל זה לא הרגש והתחושות אלא התמדה ומשמעת. למרות התנודתיות בשווקים בטווח הקצר, חייבים לזכור כי מגמות המרכזיות בשווקים הן הצפי להמשך ריביות נמוכות בעולם, אפשרות שהריבית בישראל תרד וכן את ההערכות כי לפי שעה לא צפוי מיתון בישראל ובארה"ב. המשמעות הנגזרת מהערכה זו היא כי בעת הזו ההחלטה הסבירה ביותר היא שמירה על הרכב תיק יציב. הדרך הנכונה להתמודד מול הלקוחות היא שילוב מרבי של אפיקי השקעה גם אג"ח מדינה וגם קונצרני, גם שקלי וגם צמוד, גם מניות בארץ וגם בחו"ל , מגוון רחב של אפיקים תוך ניצול הקורלציה השונה ביניהם - הם המתכון המנצח לתקופה.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il