הראל פיננסים המלצות השקעה שבועיות לשוק ההון - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > > המלצות אנליסטים

הראל פיננסים המלצות השקעה שבועיות לשוק ההון


הראל פיננסים
"צפי לעוד הרחבה מוניטארית בעולם תומך במרכיב מניות ישראל גבוה"
צפי לעוד הרחבה מוניטארית בעולם תומך במרכיב מניות ישראל גבוה
שוקי המניות בעולם עלו בשבוע החולף על רקע ציפייה להמשך הרחבה מוניטארית, לצד התמתנות הסיכונים הגלובליים שבראשם מלחמת הסחר בן ארה"ב לסין ויציאת בריטניה מהאיחוד האירופי ללא הסכם. עם זאת, ריכוז התפתחויות ואירועים הצפויים בשבוע הקרוב יכולים שוב להגביר תנודתיות.

מה עושים השבוע?

1. תיק השקעות– מתמקדים בהפחתת התנודתיות באמצעות מיקוד במדד שארפ גבוה וניצול מתאם שונה בין אפיקים

בצל התנודתיות הגוברת בחודש החולף על רקע אירועים עולמיים ונתונים כלכליים, נרצה לנהל היטב את הסיכונים בתיקים. הדרך החכמה כיום למזעור התנודתיות היא באמצעות שילוב אפיקי השקעה תוך ניצול הקורלציה השונה בין האפיקים. בחודש החולף ראינו מצוין את הקורלציה ההפוכה בין אג"ח מדינה למניות או בין הדולר לשאר האפיקים. בסביבה הנוכחית בה התנודתיות עולה וקיימים לא מעט גורמים משמעותיים שלא ניתנים לחיזוי, מתחדדים היתרונות של קרנות נאמנות המשלבות מספר אפיקים שכן במקרה זה התנודתיות שהלקוח מרגיש יורדת בצורה משמעותית.

תנודתיות גבוהה במוצרי השקעה גורמת למשקיעים להיכנס ולצאת מהשוק – צעדים שבסופו של דבר פוגעים בתשואה. מכאן, מזעור התנודתיות בתיק ההשקעות באמצעות שילוב אפיקי השקעה תוך ניצול הקורלציה השונה בין האפיקים - הם המתכון המנצח לתקופה. נעדיף מוצרים שהצליחו להציג בתקופה ארוכה תמהיל נכון בין תשואה לסיכון.

2. מניות- ריבית נמוכה וצמיחה חיובית מתונה תומכים בשמירה על חשיפה מנייתית גבוהה לישראל

הדיווחים בארה"ב על התקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין והפתעות חיוביות מעונת הדו"חות לרבעון השלישי, הובילו לעליות בשוק המניות האמריקאי בסוף השבוע ולסיכום חיובי של שבוע נוסף. S&P500 עלה 1.2%+ ומדד Nasdaq עלה בכ 1.9%+.

בגזרת הדו"חות הרבעון השלישי צפוי להיות חלש יחסית, כך שכל הפתעה חיובית עשויה לזכות לעתים לתגובה מוגזמת. בשבוע החולף בלטו לחיוב Microsoft ו-Intel, בעוד שאמזון בלטה לשלילה. השבוע צפויים דוחות נוספים מסקטור הטכנולוגיה שעשויים לספק תמונה רחבה יותר, כולל Google, Apple ו-Facebook.
בישראל, נתוני הצמיחה והאינפלציה החלשים יחד עם הצפי להרחבה מוניטארית וכל הגורמים החיוביים הגלובליים מספקים תמיכה בשוק המניות המקומי. אנו ממשיכים להמליץ על חשיפה לשוק הישראלי הנהנה מרמת תנודתיות נמוכה יותר משוקי מניות מרכזיים אחרים בעולם.

בשבוע החולף, מדדי המניות בישראל עלו כאשר מדד ת"א 35 סיים בעליה של 0.3%+ ומדד ת"א 90 התחזק ב 0.4%+ . מדד ת"א נדלן ממשיך להציג ביצועים מצוינים עם עלייה של כ 63% מתחילת השנה, בזכות הצפי לריבית נמוכה ובשל שורת עסקאות במגזר שהובילו לעדכון כלפי מטה של שיעורי ההיוון.

על רקע תשואות האג"ח הנמוכות, כל עוד הכלכלה העולמית לא בדרך למיתון, או לא צפויה צמיחה חזקה מידי, המיקוד ממשיך להיות השקעה במניות בשיעור גבוה יחסית, תוך מעבר לשוקי מניות בעלי סטיית תקן נמוכה, כדוגמת ישראל. אנו ממשיכים להמליץ להקצות חלק גדול מהחשיפה המנייתית למניות ישראל לאור העובדה שפוטנציאל התשואה גבוהה יותר, הכלכלה נראית טוב והריבית תישאר נמוכה עוד זמן רב.

3. אג"ח בארץ- התמודדות עם הגירעון, היעדר תקציב וכניסה למדד הממשלתי העולמי תומכים בצמודים
אג"ח דולרי- עקום אג"ח הפוך ממשיך לתמוך במח"מ קצרצר.

שוק האג"ח בישראל ממשיך ליהנות ממגמה חיובית בזכות הצפי להמשך ההרחבה המוניטארית בעולם ובישראל וציפיות אינפלציה בתחום הנמוך של היעד. האינפלציה בישראל ב 12 החודשים האחרונים היא רק 0.3% והצפי שנה קדימה הוא אינפלציה של 1.1% - מה שממשיך לספק תמיכה בשוק האג"ח המקומי. לנוכח פרסום המדד, בלט בשבוע החולף בעיקר האפיק הלא-צמוד בדירוגים הגבוהים. אנו ממשיכים להעדיף מרכיב קונצרני בדירוג גבוה (A ומעלה) המסייע בהקטנת תנודתיות. במבט קדימה אנו ממשיכים להעדיף אג"חים של חברות בדירוגים גבוהים, שנהנים מתזרים חזק ולכן גם מסיכון נמוך יותר.

באג"ח הקונצרני בישראל אנחנו מתמקדים בהפחתת סיכונים ע"י התמקדות בשתי אסטרטגיות: "גלישה על העקום" ע"י אחזקת אג"חים עד לפדיון והתמקדות באג"ח מדורגות בעלות תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת. גישות אלה מאפשרות ללקוח לצלוח בקלות רבה יותר תקופות של תנודתיות, כפי שאנו עשויים לראות בתקופה הקרובה.

עליית התשואות בשבוע החולף באג"ח הארוכים הסבו הפסדים למחזיקי אג"ח דולרי במח"מ בינוני וארוך וממשיכים לתמוך בהמלצתנו להעדיף את האפיקים הקצרצרים בשל תשואה גבוהה יותר ותנודתיות נמוכה יותר. מח"מ דולרי קצר שאותו ניתן להשיג ע"י שילוב פיקדונות וקרנות כספיות ממשיך להיות מומלץ כל עוד העקום האמריקאי הפוך.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il