דיסקונט ברוקראז' מורידים המלצה לשופרסל לשוק בשל עלייה במניה ודוח נמוך מהצפי - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > > המלצות אנליסטים

דיסקונט ברוקראז' מורידים המלצה לשופרסל לשוק בשל עלייה במניה ודוח נמוך מהצפי


דיסקונט
מאז הרבעון האחרון ההמלצה שלנו לשופרסל הייתה תשואת יתר, במ"י של 28.7 ₪

שופרסל - לאור התממשות מרבית ההמלצה והורדת תחזיות במודל דיסקונט ברוקראז' מורידים המלצה מיתר לשוק


מאז הרבעון האחרון ההמלצה שלנו לשופרסל הייתה תשואת יתר, במ"י של 28.7 ₪. לאור עלייה משמעותית במחיר המניה מאז הדוח האחרון של כ-8% (מתואם דיבידנד) וזאת מעט מעבר לעלייה בת"א125, במקביל להורדה בתחזיות במודל, אנו מורידים כעת המלצה לתשואת שוק. מחיר היעד החדש דומה למחיר השוק ועומד על כ-26.0 ₪.

הורדת התחזית שלנו מקורה במספר סיבות: 1) מספר רבעונים רצופים של רווחיות בתחום הקמעונאות סולו שאינה עולה על 3% ואף נמוכה מכך. זאת ככל הנראה בשל השקעות באונליין, לצד התחזקות קלה בתחרות; 2) עלייה משמעותית בחוב נטו של כ-300 מ' ביחס לרבעון 1 השנה והגעה לכ-2.6 מיליארד ₪. להערכתנו, החוב צפוי להישמר מעתה ברמות אלו, לאור השקעות שהחברה מבצעת, לצד צפי לדיבידנדים.

בשקלול ירידה בצפי לרווחיות התפעולית, במקביל לעלייה בהוצאות המימון בגין רבעון 2, אנו חוזים כעת כי ב-2019 הרווח הנקי יהיה יציב בלבד (בנטרול IFRS16 וטרם שערוכי נדל"ן) ויעמוד על כ-258 מ' ₪. ב-2020 אנו ממשיכים לצפות לתוצאות טובות יותר, עם שיפור של כ-19% ברווח הנקי כתוצאה מיציבות בקמעונאות, המשך שיפור באשראי וצמצום קל בהפסדי הפארם. התחזית מגלמת מכפיל רווח (בנטרול IFRS16) ל-2019E של כ-24.4 ול-2020E של כ-20.5.

קרדיט: מיכל אלשיך, מנהלת מחקר ורו"ח בדיסקונט ברוקראז'טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il