מידרוג מותירה על כנו דירוג A3.il לאג"ח שהנפיקה חברת ש.י.ר שלמה נדל"ן - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה


> > > המלצות אנליסטים

מידרוג מותירה על כנו דירוג A3.il לאג"ח שהנפיקה חברת ש.י.ר שלמה נדל"ן


מידרוג
אופק הדירוג יציב
שיקולים עיקריים לדירוג

· סביבת פעילות החברה אשר בעיקרה בגרמניה ובישראל, מאופיינות בחוזקה ויציבות כלכלית ותורמת ליציבות הפעילות. מנגד, חשיפה לענף המלונאות, אשר מאופיין בסיכוני תפעול ביחס לענפי נדל"ן מניב אחרים, משליכה לשלילה על פרופיל הסיכון.

· מצבת נכסי נדל"ן מניב המאופיינת בשיעורי תפוסה גבוהים ובחוזים ארוכים יחסית באופן המשפיע לחיוב על יציבות התזרים. כך, נכון ל-31.03.19 לחברה שיעור תפוסה משוקלל של כ-99%[1].

· פעילות ייזום צפויה בהיקף משמעותי אשר תורמת לעליית פרופיל הסיכון ומשליכה לשלילה על הפרופיל הפיננסי בטווח הבינוני, בדגש על רמות המינוף של החברה.

· יחסי האיתנות ההולמים את רמת הדירוג. כך, על פי תרחיש הבסיס של מידרוג, יחס חוב נטו ל-CAP נטו צפוי לנוע בטווח של כ-63%-66%.[2]

· יחסי כיסוי, חוב נטו ל-FFO, הצפויים לנוע בטווח של 25-29 שנים בטווח הבינוני ולהלום את רמת הדירוג. מנגד, היקף FFO הבולט לשלילה לרמת הדירוג הצפוי לעמוד על כ-45-55 מיליון ₪ בטווח הקצר-בינוני.

· ריכוזיות פעילות החברה בישראל, החשופה בעיקר לשוכרים מקבוצת "שלמה" וכוללת פיזור שוכרים נמוך המשפיע לשלילה על פרופיל הסיכון. כך, השוכר העיקרי של החברה, קבוצת שלמה, מהווה כ-28% מסך הכנסות החברה ו-3 השוכרים העיקריים מהווים כ-60% מסך הכנסות החברה.

· גמישות פיננסית מסוימת הנובעת משיעור מינוף משוקלל (LTV) נמוך, אל מול היקף נכסים בלתי משועבדים מצומצם.

[1] בנטרול נכסים באכלוס והקמה - הנכס בבני ברק ויגיע כפיים.

[2] בשקלול חלק החברה בחוב החברות המוצגות על פי שיטת השווי המאזני


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il