כפיר חסין מנהל ההשקעות הראשי בהראל פיננסים - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה
> > > המלצות אנליסטים

כפיר חסין מנהל ההשקעות הראשי בהראל פיננסים


הראל פיננסים
"נתוני התעסוקה בארה"ב תומכים בדעתנו כי שוק האג"ח האמריקאי מגלם קצב הורדת ריבית מוגזם"

מה עושים השבוע?

 מניות- עוברים לשווקים בעלי סטיית תקן נמוכה ופוטנציאל תשואה עתידי כדוגמת שוק המניות בישראל

על רקע המגמה החיובית בעולם שוק המניות בישראל המשיך במגמה החיובית תוך הבנה שירידת הריבית בארה"ב תתמוך בשווקי המניות ותייצר רוח גבית חיובית גם אצלנו. אנו ממשיכים לראות את השוק המקומי מתפקד טוב ובסטיית תקן נמוכה, ביחס לשוקי העולם וממשיכים להקצות לשוק הישראלי חלק גדול יותר מהחשיפה המנייתית.

לאחר העליות החדות מתחילת השנה, המיקוד למחצית השנייה, הוא המשך השקעה במניות בשיעורים גבוהים, אולם מעבר לשוקי מניות בעלי סטיית תקן נמוכה, כדוגמת מניות ישראל. שוק המניות בישראל הינו אחד משוקי המניות הדפנסיביים בעולם. בשנה/שלוש שנים/חמש שנים, שוק המניות בישראל נהנה מסטיית תקן הנמוכה משוקי המניות בארה"ב, אירופה, יפן והשווקים המתעוררים.

הביצועים בשוק המניות בישראל בשבוע האחרון מחזקים את משקל היתר לישראל בתיק המניות. עלייה של 30% במניית אזורים וההנפקה למוסדיים של חברת האנרגיה אנרג'יאן תומכים בכך שלפחות חלק מהחשיפה למניות בישראל תהיה דרך מוצרים מנוהלים כמו קרנות נאמנות. גם עדכון מדדי המניות בישראל מחר (ב') אחרי המסחר, תומכים בחשיפה מנוהלת לאור הזדמנויות ההשקעה שמייצרים אירועים אלו.

אג"ח בארץ- עקום אג"ח תלול וריבית נמוכה, תומכים בהשקעה באג"ח קונצרני לפדיון במח"מ בינוני;
באג"ח דולרי- ציפיות מוגזמות להורדת ריבית הפד, תומכת במימוש רווחים ומעבר למח"מ קצר (כספיות דולריות)


שוק האג"ח הדולרי מושפע באופן קיצוני מהצפי האגריסיבי לארבע הורדות ריבית בארה"ב ב-12 החודשים הקרובים – צפי שאינו מתיישב לפי שעה עם נתוני התעסוקה החזקים של יוני. לאור זאת, להערכתנו, כיום יש יותר סיכון באג"ח חו"ל לטווחים ארוכים ובינוניים בארה"ב מאשר סיכוי ולכן ביתרות הדולריות כדאי לבחון מימוש של הרווחים הנאים מתחילת השנה וכניסה למחצית השנייה של 2019 עם מח"מ תיק אג"ח דולרי קצר יותר, ע"י שילוב פיקדונות דולריים וקרנות כספיות דולריות - כל עוד עקום האג"ח האמריקאי הפוך.

בשוק הישראלי, האפיק הקונצרני ממשיך במגמה החיובית. מתחילת השנה מדד התל בונד תשואות שקלי עלה 9.5% ומדד התל בונד תשואות צמוד עלה 7.4%. לנוכח מבנה עקום האג"ח המקומי התלול – בישראל יש עדיפות להתמקד במח"מ בינוני ואסטרטגיה של "גלישה על העקום" ע"י אחזקת אג"חים עד לפדיון.

השקעה בתיק אג"ח מפוזר לפדיון מאפשרת לא רק פיזור למספר גבוה של אג"חים שקלים וצמודים ורמת וודאות גבוהה יותר לגבי התשואה לפדיון, אלא מאפשרת ללקוח לצלוח בקלות רבה יותר תקופות של תנודתיות. מבחינת סוגי הצמדה, נרצה להמשיך ולשמור על תיק מאוזן. הריבית האפסית מעודדת אינפלציה. השילוב עם נתוני האבטלה הנמוכים ואפשרות העלאת מיסים לאחר הבחירות, עשויים להמשיך לדחוף את האפיק הצמוד מעלה.

תיק השקעות– פיזור אפיקים יפחית תנודתיות במחצית השנייה ויאפשר למשקיעים להתמיד ולהרוויח
המיקוד של שוקי המניות והאג"ח בארה"ב בעיקר בנושא הריבית, תוך מה שנראה כהתעלמות משלל גורמים אחרים כמו פתיחת עונת הדו"חות בארה"ב, מלחמת הסחר הנמשכת (למרות ירידת גובה הלהבות) וכו' – עשוי להוביל לתנודתיות גבוהה יותר של השווקים במחצית השנייה.

לאור זאת אנו מתמקדים כיום בפיזור בין מניות ישראל לחו"ל (בעיקר ארה"ב), אג"ח קונצרני בדירוגים גבוהים-בינוניים לפדיון וחשיפה לדולר במח"מ קצרצר. אחרי הביצועים החזקים מתחילת השנה, נראה כי המחצית השנייה תהיה תנודתית יותר ולכן יש לבנות תיק שערוך ומוכן גם לזעזועים. מכאן הדגש המרכזי הוא לבניית תיק שיאפשר ללקוחות להתמיד בהשקעה.

להערכתנו, דרך נכונה להיחשף למניות בארץ הינה דרך קרן נאמנות המאפשרת חשיפה מנייתית בפיזור רחב וללא מגבלות למדד או סקטור. עבור רוב הלקוחות, אג"ח לפדיון בפיזור רחב מהווה פתרון טוב להתמודדות עם התנודתיות ולהקנות מידה של וודאות בשוק לא וודאי, תוך ניצול יתרונות דחיית מס.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il