הודעה משותפת להסתדרות, התאחדות הקבלנים בוני הארץ והתאחדות מעסיקי המנופאים - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירוהודעה משותפת להסתדרות, התאחדות הקבלנים בוני הארץ והתאחדות מעסיקי המנופאים


לוגו ההסתדרות-01
נחתם מסמך הבנות פורץ דרך המסדיר את אופן העסקת המנופאים באתרי הבנייה בישראל

ההסכם, שנחתם בין ההסתדרות, התאחדות הקבלנים בוני הארץ והתאחדות מעסיקי המנופאים, יקדם אכיפה אפקטיבית של תנאי העסקתם של המנופאים באתרי הבנייה ברחבי הארץ *** עיקר ההבנות בין הצדדים: הסכם לשיתוף פעולה להגברת המודעות לחשיבות העסקת מנופאים לפי דין, קידום מאבק משותף מול משרדי הממשלה וגורמי האכיפה בתופעת זיוף רישיונות מנופאים, קידום המודעות בקרב עובדים ומעסיקים לזכויות מנופאים, והקמת פורום משותף שיבצע דיון ומעקב אחר יישום ההסכמות

בהמשך לפעילות ארוכת השנים להסדרה של אופן העסקת מנופאים בענף הבנייה, נחתם היום (ד') מסמך הבנות בין ההסתדרות, התאחדות הקבלנים בוני הארץ והתאחדות מעסיקי המנופאים, לשיתוף פעולה יוצא דופן של כל הצדדים במטרה להבטיח את העסקת המנופאים בהתאם לדין, ולצמצום תופעות פסולות של העסקה על ידי חברות ללא רישוי או של מנופאים עם רישיונות מזויפים.

חתימת מסמך ההבנות נערכה במעמד יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והתעשיות הנלוות, יצחק מויאל; נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, ראול סרוגו; סגן נשיא ההתאחדות הקבלנים בוני הארץ, יהודה כתב; מנכ"ל התאחדות מעסיקי המנופאים בישראל, אדי בן ליש; סמנכ"ל כלכלה ומדיניות וסגן יו"ר אג"מ בהסתדרות, שי בירן; יו"ר ועד ארצי מפעילי עגורן צריח בהסתדרות, דן ורשבסקי; מנהל מחלקת אכיפה באגף כלכלה, גיורא ואלה; הילה שינוק ומתן בראל מאגף הכלכלה. המו"מ על מסמך ההבנות לווה על ידי עו"ד הילה גבר ועו"ד אורן שרם מהלשכה המשפטית לאג"מ בהסתדרות.

הסכם ההבנות נחתם על רקע הצורך לשפר את המודעות של העסקת המנופאים לפי דין, ולצמצם תופעות של העסקה על ידי חברות ללא רישיון, תשלום בתלושי שכר פיקטיביים וזיוף רישיונות מנופאים.

על פי ההסכמות אשר עוגנו במסמך ההבנות, הצדדים להסכם יפעלו במשותף להגברת המודעות לחשיבות העסקת מנופאים לפי דין, בדגש על תשלום שכר על פי חוק והעסקה על ידי מעסיק מורשה בלבד, תוך קידום מאבק משותף מול משרדי הממשלה וגורמי האכיפה בתופעת זיוף רישיונות המנופאים, הפוגעת בבטיחות.

בנוסף סוכם על ניסוח והפצת חוזרים משותפים לעובדים ולמעסיקים, פעמיים בשנה לכל הפחות, בנושאי זכויות מנופאים, עקרונות לעבודה בטוחה ועדכונים מקצועיים, על מנת להעלות את המודעות לנושאים אלה.

כמו כן יוקם פורום משותף שיתכנס אחת לרבעון ויבצע מעקב אחר יישום העקרונות המוסכמים וידון בנושאים מקצועיים נוספים הקשורים להסדרה ולקידום המנופאים ומעמד המקצוע.

החתימה על מסמך ההבנות מגיעה לאחר שבשנת 2017 חתמו ההסתדרות והתאחדות הקבלנים בוני הארץ על נספח להסכם הקיבוצי הכללי בענף הבנייה שהסדיר תנאי העסקה ובטיחות ייחודיים למנופאים וכלל התחייבות לפעולה משותפת להסדרת אופן העסקת המנופאים. על מרבית סעיפי הנספח חל צו הרחבה והם חלים כיום על כלל ענף הבנייה.

בעקבות ההסכמות תוקן בחודש ינואר 2019 חוק העסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם, בו נקבע שהעסקת מנופאים תהיה על ידי חברות כוח אדם בעלות רישיון ייעודי להעסקת מנופאים בלבד, אשר תהיינה כפופות לדרישות רגולציה רלוונטית. בהמשך לכניסתו לתוקף של התיקון לחוק, ניתן היתר להעסקת מנופאים רק לחברות אשר עומדות בקריטריונים שנקבעו בהתאם לחוק, ועל החברות חל צו ההרחבה בענף הבנייה. התאחדות מעסיקי המנופאים בישראל הוקמה לאחר כניסתו לתוקף של החוק, והיא מאגדת חברות בעלות היתר להעסקת מנופאים כפי שנקבע בחוק.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, בירך על החתימה: "החתימה על מסמך ההבנות היום הינה אבן דרך במאבק המשותף שלנו למען בטיחות העובדים בענף הבנייה. אנחנו עוסקים בנושא זה השכם והערב אולם כפי שכבר אמרתי מספר פעמים בעבר, רק בשיתוף פעולה מלא של כל הנוגעים בדבר נוכל להגיע להישגים. העבודה על הסדרת הענף וביטחונם האישי של העוסקים בו לא תמה ואנו נמשיך לעמול כדי שענף הבנייה יהיה מקום מתגמל ובעיקר בטוח לעוסקים בו".

נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, ראול סרוגו: "בשנה האחרונה, לצד הרחבה של ההשקעה והפעילות למניעת תאונות עבודה בהתאחדות עצמה, הרחבנו גם את שיתוף הפעולה עם ההסתדרות, הקמנו יחד את מטה הבטיחות וסימנו שורה של מטרות שאנו רואים ככאלה שיובילו את המאבק בתאונות העבודה בענף להישגים בולטים. הכאוס שנוצר בתחום הפעלת המנופים באתרי הבניה חייב להיפסק. ההסכם שנחתם היום מוסיף עוד נדבך חשוב למאבק בנושא הזה. יש חשיבות עליונה לעובדה שכל הנוגעים בדבר יצטרפו לעשייה מצילת החיים הזו ויפעלו יחד".

יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והתעשיות הנלוות, יצחק מויאל: "זהו צעד נוסף וחשוב במסגרת המאבק שלנו לשמירה על בטיחותם וחייהם של העובדים בענף, ובשינוי ושיפור תדמיתו של הענף. בזכות ההתאגדות בהסתדרות, המנופאים זכו לשיפור משמעותי בזכויותיהם ויש להם כתובת ומענה. מסמך ההבנות מעביר מסר חשוב מאוד למעסיקים ולעובדים בענף –תמו זיופי הרישיונות ותמה הפרת הזכויות השיטתית – כולנו משלבים ידיים יחד על מנת להבטיח למנופאים העסקה הוגנת ובטוחה. לפנינו עבודה רבה, אך אני מברך על הצעד חשוב זה בדרך ליעד שלנו".


אדי בן ליש, מנכל התאחדות מעסיקי המנופאים: "החתימה על מסמך הבנות היא בעלת חשיבות אדירה לענף הבנייה בכלל ולתחום המנופאים בפרט. ברצוני להודות למר ראול סרוגו, יו"ר התאחדות הקבלנים בוני הארץ ולמר יצחק מויאל, יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והתעשיות הנלוות, על היוזמה והתרומה לקידום המנופאים ולגיבוש מסמך ההבנות. זהו שלב נוסף במאבק המשותף להעסקה על פי חוק וסיום התופעה של העסקת מנופאים עם רישיונות מזויפים ותשלום שלא על פי ההסכם הקיבוצי. המסמך יקדם את הסדרת העסקתם של מנופאים על ידי חברות כוח אדם בעלות היתר מיוחד המעסיקות על פי חוק, ובכך יגביר את הבטיחות בענף, יציל חיי אדם ואף יתרום למעמדו של ענף הבניה כולו".

יו"ר ועד ארצי מפעילי עגורן צריח, דן ורשבסקי: "הוועד הארצי של מפעילי עגורן צריח מברך על החתימה על מסמך ההבנות. זהו צעד שנותן כוח למאבק המנופאים להגברת הבטיחות ולהסדרת המקצוע, וצפוי לסייע בהבטחת העסקתנו כדין ובהוצאת גורמים מפרי חוק מהשוק. שיתוף הפעולה בין הצדדים מגביר את כוחנו כשאנו פועלים לקדם מול גורמי ממשל אכיפה של תנאי ההעסקה ולהמשך הסדרה של בטיחותנו, זכויותינו ורווחתנו".טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il