מידרוג: "העסקה הצפויה למכירת מחצית ממניות חברת 'קרגל להבים' צפויה לתרום לנזילות קרגל" - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהמידרוג: "העסקה הצפויה למכירת מחצית ממניות חברת 'קרגל להבים' צפויה לתרום לנזילות קרגל"


מידרוג
להערכת החברה העסקה צפויה להיות מושלמת במחצית הראשונה של שנת 2020 וכפופה למספר תנאים מתלים, וביניהם קבלת אישורים שונים, לרבות קבלת הסכמות הבנקים המממנים

בתאריך 02.10.2019 הודיעה קבוצת פלסטו קרגל בע"מ (להלן: "החברה", דירוג Baa3.il באופק יציב), כי חברת בת בבעלות מלאה, קרגל בע"מ (להלן "קרגל") חתמה על הסכם למכירת 50% ממניות קרגל להבים בע"מ ("קרגל להבים" – חברה בת המוחזקת ב-100% על ידי קרגל) לחברת מגה אור ("הסכם המכר"). קרגל להבים הנה הבעלים של מקרקעין ועליו מבנה בפארק התעסוקה עידן הנגב המושכרים נכון להיום לקרגל אשר מנהלת את פעילותה הייצורית באתר זה ("הנכס").


תמורת המכירה נאמדת בכ-62 מש"ח. התמורה תיועד, בעיקרה, לעיבוי הנזילות והקטנת החוב הפיננסי בקרגל. החל ממועד השלמת הסכם המכר, תשכור קרגל את הנכס מקרגל להבים בתמורה לדמי שכירות שנתיים הנאמדים בכ-12 מש"ח לשנה, וזאת על פי הסכם שכירות חדש אשר ייכנס לתוקף עם השלמת עסקת המכר ואשר יחליף את הסכם השכירות הנוכחי בין קרגל לקרגל להבים.

להערכת החברה העסקה צפויה להיות מושלמת במחצית הראשונה של שנת 2020 וכפופה למספר תנאים מתלים, וביניהם קבלת אישורים שונים, לרבות קבלת הסכמות הבנקים המממנים.

מחד, אנו רואים בעסקה כבעלת השפעה חיובית על פרופיל האשראי של החברה נוכח שיפור מסוים הצפוי במצב הנזילות של קרגל ועלייה צפויה בהון העצמי (עקב רישום רווחי הון). מנגד התחייבות החכירה מול מגה אור, אשר תסווג בדוחות הכספיים כחוב בגין חכירה, כך שאיננו צופים שיפור מהותי ביחסי הכיסוי המאוחדים, אם כי בשלב זה אין בידי החברה הערכות מדויקות להיקף הסכום של התחייבות החכירה אשר יסווג בדוחות הכספיים.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il