סיכום: תשואות תעשיית קרנות הנאמנות בחודש ספטמבר ומתחילת השנה* - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהסיכום: תשואות תעשיית קרנות הנאמנות בחודש ספטמבר ומתחילת השנה*


מיטב דש
תעשיית קרנות הנאמנות רשמה בחודש ספטמבר תשואה חיובית ממוצעת של 0.95% * התשואה מתחילת השנה עומדת על כ-8% * בנטרול הקרנות הכספיות (כולל הדולריות) שהשיגו 1.6%-, תשואת הקרנות האקטיביות המסורתיות מגיעה ל-9.6%

תשואות קרנות הנאמנות בספטמבר 2019

● הקרן האקטיבית שרשמה את התשואה החודשית הגבוהה ביותר בחודש ספטמבר היא הקרן " איילון (A6) אקסטרים ת"א 125 פי 3", שעלתה ב- 10.8%.


• מנגד, הקרן האקטיבית שהשיגה למשקיעים את התשואה הגרועה ביותר היא: "אי.בי.אי. (4D) קנאביס עולמי - ישראל" לאחר שירדה ב- 10.46%.


קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל סיכמה את החודש עם תשואה חיובית של 3.3% בהובלת קרנות מניות מניות נדל"ן שעלו ב-4.35%. קרנות שמתמחות במניות בחו"ל רשמו תשואה חיובית בשיעור משוקלל של 0.8%.

קרנות אג"ח כללי רשמו בסיכום חודשי תשואה חיובית ממוצעת של 0.75%, אלו שבחרו "לא לקחת סיכון" ולא להיחשף למניות כלל, השיגו תשואה חיובית המסתכמת ב-0.35% בלבד. אלה שבחרו להשקיע בקרנות אג"ח כללי עם חשיפה של עד 30% מניות רשמו את התשואה החיובית המשוקללת הגבוהה ביותר: 1.05%.

קרנות אג"ח קונצרני רשמו החודש תשואה חיובית ממוצעת של כ-0.65%.

*הכתבה מתייחסת לקרנות אקטיביות בלבד

איגרות החוב הממשלתיות מסכמות את ספטמבר בעליות שערים. מדד אג"ח ממשלתי כללי רשם תשואה חיובית של 0.4%, קרנות אג"ח מדינה רשמו תשואה חיובית דומה הנאמדת בכ-0.45%, למרות שהמח"מ שלהן קצר יותר מאשר הבנצ'מארק.

קרנות אג"ח חו"ל רשמו החודש תשואה שלילית של כ-0.7%, בהשפעת היחלשות הדולר אל מול השקל.

תשואות קרנות הנאמנות מתחילת השנה (ינואר – ספטמבר 2019)

קרנות המתמחות במניות בישראל רשמו מתחילת השנה תשואה חיובית ממוצעת גבוהה של כ-21.9%. הקרנות שבלטו לטובה בתשואות מתחילת השנה הן קרנות מניות נדל"ן וקרנות מניות ת"א 90 שעלו ב-44.2% וב-26.1% בהתאמה. לעומת זאת, הקרנות שפיגרו בתשואה בקבוצה זו היו קרנות מניות מניות אנרגיה וקומודיטיס עם תשואה שלילית ממוצעת של 3.3%.

קרנות המתמחות במניות בחו"ל רשמו מתחילת השנה תשואה חיובית הנאמדת ב-10.3%. הקרנות שבלטו לחיוב הן קרנות מניות אירופה מוגנת מט"ח שעלו בממוצע מתחילת השנה ב-15.8%, וקרנות ארה"ב מוגנת מט"ח שהשיגו למשקיעים תשואה חיובית של כ-14%. לעומת זאת, הקרנות שבלטו לרעה - קרנות מניות סין שרשמו תשואה שלילית של כ- 0.7%.

קרנות אג"ח כללי רשמו מתחילת השנה תשואה חיובית של 6.25%. קרנות אג"ח כללי ללא חשיפה למניות השיגו למשקיעים תשואה חיובית הנאמדת ב-4.2%. קרנות עם חשיפה של עד 10% למניות רשמו תשואה חיובית של 5.8%, קרנות שחשופות עד 20% למניות: 6.3%, וקרנות עד 30% חשיפה מנייתית השיגו 8.1%. כל זאת, תודות לעליות שנרשמו בכל אפיקי ההשקעה – מניות, אג"ח ממשלתיות ואג"ח קונצרניות.

קרנות הנאמנות הקונצרניות עלו מתחילת השנה בכ-5.4%. בממוצע, וקרנות אג"ח קונצרני ברמת סיכון גבוהה רשמו תשואה חיובית גבוהה יותר של 7.5%.

מתחילת השנה קרנות אג"ח מדינה רשמו תשואה חיובית הנאמדת ב-4.5%. זהו פיגור מול מדד אג"ח ממשלתיות (8%), פיגור שנובע בעיקר מכך שהמח"מ הממוצע של קרנות אג"ח מדינה הוא קצר בהרבה מהמח"מ של מדד הבנצ'מארק.

טבלת 10 הקרנות הטובות ביותר בספטמבר 2019 מורכבת בעיקרה מקרנות אגרסיביות על מדדי המניות בארץ ומקרנות מניות מקומיות המשקיעות במדד הכללי.

טבלת 10 הקרנות הגרועות ביותר בספטמבר 2019 מורכבת מקרנות מניות בחו"ל המשקיעות בקאנביס. ומקרנות מניות בארץ המשקיעות בסקטור האנרגיה.

טבלת 10 הקרנות הטובות ביותר מתחילת השנה מורכבת בעיקרה מקרנות מניות בארץ המתמחות בהשקעה בסקטור הנדל"ן.

טבלת 10 הקרנות הגרועות ביותר מאז ראשית השנה מורכבת בעיקרה מקרנות אג"ח בארץ כללי ואג"ח בחו"ל, ומקרנות אגרסיביות על הדולר.
טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il