דיסקונט ברוקראז' - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהדיסקונט ברוקראז'


ישי ששון, צלם: עזרא לוי
חששות המשקיעים מהגבלת שכר הדירה בברלין "הענישו" ביתר את מניית חברת האם (איידיאו גרופ)

בדיסקונט ברוקראז' סבורים כי המחיר הנוכחי של מנית חברת האם (איידיאו גרופ), משקף את התממשות התרחיש החמור ביותר בו שכר הדירה יוקפא על פני תקופה של חמש שנים, בעוד מחירה של מניית הבת הנסחרת בפרנקפורט משקף הסתברות של 60% להתממשות תרחיש זה


טענת ישי ששון, רו"ח ואנליסט בכיר בדיסקונט ברוקראז': התממשות התרחיש של הקפאת שכ"ד על פני חמש שנים, והעלאה מתונה של שכר הדירה בתקופה שלאחר מכן, עשויה להעלות את שיעורי ההיוון של הנכסים, ובעקבות זאת לפגוע בשווין הכלכלי של מנית חברת הבת והאם. בדיסקונט ברוקראז' ביצעו סדרה של ניתוחי רגישות הבוחנים את ירידת שווי הנכסים והמניות כתוצאה משיעורי ההיוון השונים.


לדברי ששון, היה ויתממש התרחיש המחמיר, בו שכ"ד יוקפא על פני התקופה האמורה, שיעורי ההיוון בשנים 2024-2020 יעלו לכדי 4.75% (חלף 2.8% היום) ומשנת 2025 ואילך יעמדו על 3.1%. בהתאם לכך, נכסי חברת הבת עשויים לרשום ירידת ערך של 16.2% בהשוואה לערכם הנוכחי בדוחות החברה. התממשות תרחיש מחמיר זה גוזרת למניית הבת והאם שווי כלכלי של 37.2 יורו ו- 62.1 ₪, בהתאמה.

ששון מציין כי מחירה של מניית האם העומד על 62 ₪, משקף למעשה התממשות מלאה של תרחיש חמור זה, בעוד מחירה של מנית הבת (42.04 יורו) משקף הסתברות של 60% להתממשות תרחיש זה. ששון סבור כי סיכויי התממשות תרחיש מחמיר זה אינם מלאים, ומשכך לדעתו מניית האם "נענשה" יתר על המידה. בנסיבות אלו ממליץ ששון להעדיף החזקה בחברת האם על פני חברת הבת.

קרדיט: ישי ששון, רו"ח ואנליסט בכיר בדיסקונט ברוקראז'טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il