סיכום שבועי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהסיכום שבועי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות


מיטב דש
הקרנות המסורתיות (אקטיביות ופאסיביות) רשמו בשבוע הראשון של חודש פברואר פדיונות קלים של כ-145 מיליון ₪

התעשייה האקטיבית המסורתית (ללא כספיות) פדתה ב-5 ימי מסחר סכום של כ-115 מיליון ₪

קרנות מנוהלות אג"ח כללי: פותחות את החודש בראש טבלת הקרנות המגייסות (שינוי מגמה מחודש שעבר ומשנת 2018) עם גיוס של כ-65 מיליון ₪.
קרנות מנוהלות מנייתיות: (כולל הגמישות) מסיימות את השבוע הראשון של פברואר בפדיון של כ-70 מיליון ₪.


קרנות אג"ח חברות: משנות מגמה מחודש שעבר ורושמות השבוע גיוס של כ-35 מיליון ₪.
קרנות אג"ח מדינה: ממשיכות במומנטום השלילי של החודשים האחרונים ומציגות פדיונות של כ-30 מיליון ₪.
התעשייה הפאסיבית (קרנות מחקות + קרנות סל) רשמה פדיונות קלים של כ- 30 מיליון ₪ תוך הבדל בין הקרנות המחקות שגייסו כ-200 מיליון ₪ לבין קרנות הסל שפדו כ-230 מיליון ₪.
הקרנות הכספיות גייסו כ- 145 מיליון ₪.

השבוע הראשון של חודש פברואר נפתח במגמה מעורבת בשוקי המניות ובעליות שערים זעירות באגרות החוב הקונצרניות בישראל. בעולם: מדד ,S&P500 והניקיי היפני נותרו ללא שינוי, מדד הנאסד"ק רשם עלייה של כ-0.3%, ואילו ה-DAX הגרמני ירד ב- 1.4%.


מדדי ת"א 35 ות"א 125 רשמו בסיכום שבועי תשואה שלילית של עד כ-1%. בשוק האג"ח הקונצרני המקומי, מדדי התל-בונד 20,40,60 רשמו השבוע תשואה חיובית קלה של עד 0.05%, בשוק האג"ח הממשלתי המקומי מדד ממשלתי כללי עלה השבוע בכ-0.1%. בעקבות עליות השערים החדות בחודש ינואר, ולמרות המגמה המעורבת בשבוע הראשון של חודש פברואר, תעשיית קרנות הנאמנות מתחילה לגלות סימני התאוששות קלים וסיימה את השבוע בפדיונות קלים, ובכך למעשה קצב הפדיונות של החודשיים האחרונים ממשיך להתמתן משבוע לשבוע.


במונחים של תעשיית קרנות הנאמנות כולה, דהיינו: קרנות מסורתיות אקטיביות, קרנות נאמנות פסיביות: מחקות וקרנות סל, וכן הקטגוריה של קרנות כספיות, חודש פברואר נפתח ללא שינוי.

נתון זה משקף כניסה של כ- 145 מיליון ₪ לקרנות הכספיות, פדיונות בסך של כ-145 מיליון ₪ לקרנות המסורתיות. סכום זה נחלק בין הקרנות האקטיביות-המנוהלות שפדו סכום נמוך של כ- 115 מיליון ₪ "בלבד", לעומת, הקרנות הפאסיביות שרשמו פדיון קטן יחד בסכום של כ-30 מיליון ₪, תוך הבדל בין הקרנות המחקות שגייסו כ-200 מיליון ₪ לבין קרנות הסל שפדו סכום של כ- 230 מיליון ₪.


ברמת התעשייה האקטיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, אחרי שבשנת 2018 קטגורית אג"ח כללי הציגה את הפדיון החודשי והשנתי המצטבר הגדול ביותר, קרנות אג"ח כללי, שהיא גם הקטגוריה הגדולה בתעשייה, מבצעת מהפך וחוזרות "לכבוש" את ראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות, עם גיוס שבועי הנאמד בכ-65 מיליון ₪, ואחריה קבוצת הקרנות המתמחות באג"ח חברות שגם הן שינו מגמה, עם כניסת כספים של כ-35 מיליון ₪.


לעומת זאת, מקרנות אג"ח מדינה ומהקרנות האג"חיות השקליות נפדה סכום של כ-30 מיליון ₪ וכ-40 מיליון ₪ בהתאמה. קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל ובחו"ל, כולל הקרנות הגמישות, פדתה סכום של כ-70 מיליון ₪. קרנות אג"ח חו"ל שהייתה הקטגוריה היחידה שסיימה את חודש ינואר עם גיוס חיובי, פתחו את השבוע הראשון של החודש בפדיון של כ-50 מיליון ₪. זאת, בעקבות המגמה המתמשכת של היחלשות הדולר אל מול השקל מתחילת שנת 2019.


ברמת התעשייה הפאסיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, הקרנות המתמחות במניות, שזו גם הקטגוריה הגדולה ביותר בתעשייה זו עם 68 מיליארד ₪ (כ- 59% מהתעשייה הפאסיבית כולה), סיימו את השבוע בפדיונות, הנאמדים בסכום של כ-95 מיליון ₪. בתוך הקטגוריה הזו היה פער בין הקרנות שמתמחות במניות בישראל שגייסו כ-75 מיליון ₪ לבין הקרנות המתמחות במניות בחו"ל שרשמו פדיונות של כ-170 מיליון ₪. כמו כן, היה גם הבדל גדול נוסף בתוך הקטגוריה המנייתית בין הקרנות המחקות שגייסו כ-100 מיליון ₪ לבין קרנות הסל שפדו כ-195 מיליון ₪.


ועוד ברמת התעשייה הפאסיבית, קרנות אג"ח מדינה נותרו השבוע ללא שינוי, קבוצת קרנות אג"ח כללי, שהיא מאוד קטנה בתעשייה הפאסיבית, (בתעשייה האקטיבית היא הקטגוריה הגדולה ביותר) פדו סכום קטן כ-10 מיליון ₪ "בלבד".


קרנות אג"ח חברות ממשיכות במומנטום החיובי מחודש שעבר, גם בשבוע הראשון של החודש, עם גיוסים הנאמדים בכ-95 מיליון ₪.


ולבסוף – תעשיית הקרנות הכספיות רשמו ירידה ניכרת בקצב הגיוסים, זאת, בשל הרצון של המשקיעים להגדיל סיכון, בעקבות עליות השערים המתמשכות במדדי המניות והאג"ח מתחילת השנה. הקרנות הכספיות השקליות גייסו כ-85 מיליון ₪, והקרנות הכספיות הדולריות גייסו כ- 60 מיליון ₪, וסה"כ כ-145 מיליון ₪.

נכון ל-07.02.2019, יום חמישי, היקף נכסי תעשיית הקרנות גדל ל-314 מיליארד ₪. זאת, בעקבות כניסת תעודות הסל לעולם של קרנות נאמנות – קרנות סל.


נתון זה מתפלג באופן הבא:
תעשייה אקטיבית: 196.5 מיליארד ₪, מהם 172.1 מיליארד ₪ בקרנות מסורתיות, ו- 24.4 מיליארד ₪ בקרנות כספיות.
תעשייה פאסיבית: 117.5 מיליארד ₪, מהם 89.0 מיליארד ₪ בקרנות סל ו- 28.5 בקרנות מחקות.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il