מידרוג מותירה על כנו דירוג A1.il לחברת טמפו משקאות - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

מידרוג מותירה על כנו דירוג A1.il לחברת טמפו משקאות


מידרוג
באופק דירוג יציב

שיקולים עיקריים לדירוג
דירוג החברה נתמך במעמדה המוביל בשוק והמשקאות בישראל עם תיק מותגים מגוון המכיל מותגים איתנים, ונתחי שוק מהותיים, עם דגש על שווקי הבירה והמשקאות האלכוהוליים. שוק המשקאות בישראל מהווה אחד מעמודי התווך של שוק ה-FMCG, ובהתאם לכך שומר על ביקושים יציבים לאורך השנים האחרונות. מידרוג מותירה בעינה את הערכתה כי הסיכון הענפי של השוק נמוך יחסית, נוכח חסמי כניסה גבוהים יחסית ומספר מצומצם של מתחרים דומיננטיים, המחפים על צמיחה אורגנית מתונה. החברה מציגה בשנים האחרונות צמיחה מעבר לצמיחת השוק (נתונים לגבי השוק החם בלבד), בין היתר על רקע שילוב מתמשך של מותגים חדשים בסל מותגיה, ומציגה רווחיות גבוהה ויציבה לאורך זמן.


ענפי הבירה, המשקאות החריפים והיינות מושפעים במידה גבוהה ממגמות הצריכה מחוץ לבית (תרבות הפנאי והבילוי, היקף התיירות הפנים והחוץ וכו'), אולם לאורך זמן אלו מאופיינים בביקושים יציבים יחסית ובעלי תחליפים מועטים. בעבר, מדיניות המיסוי על משקאות אלכוהוליים גרמה לזעזועים מסוימים בביקושים, אך בשנים האחרונות רמת מס הקניה על אלכוהול ועל בירה התייצבה. הדירוג של החברה משקף מיצוב עסקי מוגבל בשל הריכוזיות העסקית של החברה בתחום המשקאות בישראל ובפרט בתחום המשקאות האלכוהוליים, בהשוואה לחברות צריכה אחרות במשק הישראלי.


תרחיש הבסיס של מידרוג לשנים 2018-2019 מניח שיעור צמיחה שנתי של 3.5%-3.0% במכירות החברה ומתבסס בעיקר על תחומי האלכוהול והמשקאות הקלים אשר יושפעו לטובה ממגמת הצמיחה הצפויה בצריכה הפרטית, וכן על פעילויות המותגים החדשים. מנגד, אנו מניחים כי מאזן הכוחות מול המתחרות המשמעותיות של החברה יישמר כך שנתחי השוק של החברה לא ישתנו משמעותית.


לחברה רווחיות טובה הנשענת על כוח מותגיה, וכן על יצור עצמי של מרבית מוצריה, אולם איננו צופים השפעה מהותית של מגמת העלייה במחירי המכירה בשוק המזון על רווחיותה של טמפו בשנת 2019. הרווחיות הגולמית חשופה לשערי החליפין של הדולר והאירו, גם נוכח מגמה של עליית חלקה של התוצרת הקנויה מסך מכירותיה, כפועל יוצר של צמיחת מכירותיהם של מותגים מיובאים. אנו צופים כי בשנות בתחזית שיעור הרווח התפעולי ינוע בטווח של 8%-9%, תוך שאנו לוקחים בחשבון המשך גידול במכירות שמקורן מתוצרת קנויה (בעיקר במותגים החדשים), עלייה בהוצאות שכר, ושיווק ופרסום.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il