מידרוג מותירה על כנו דירוג A2.il לקבוצת דלק - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהמידרוג מותירה על כנו דירוג A2.il לקבוצת דלק


מידרוג לוגו
אופק הדירוג יציב

שיקולים עיקריים לדירוג
דירוג החברה נתמך בתיק אחזקות בהיקף משמעותי ומיצוב עסקי גבוה בשוק הגז הטבעי בישראל, באמצעות אחזקה (ישירות ובשרשור) בדלק קידוחים-שותפות מוגבלת (A1.il באופק יציב, "דלק קידוחים" או "השותפות") המחזיקה, בין היתר, בזכויות במאגר הגז המפיק תמר ובמאגר הגז לוויתן המצוי בשלבי פיתוח.


 דלק קידוחים מימשה חלק מזכויותיה במאגר תמר והיא צפויה לממש את מלוא אחזקותיה במאגר בטווח הזמן הבינוני. מאגר לוויתן מאופיין בסיכון עסקי גבוה יחסית בשל המורכבות של חוזי היצוא שנחתמו עד כה לגבי תפוקת המאגר, לרבות בשל סיכונים גיאופוליטיים בקשר לייצוא לירדן ולמצרים.


 בשלב זה, המאגר עודנו חשוף לסיכון הקמה, אם כי התקדמות ההקמה מפחיתה סיכון זה. פעילות החברה בתחום הגז הטבעי בישראל מהווה גורם חיובי בדירוג בשל היות נכסי הגז נכס בעל חשיבות כלכלית לאומית, בשל הביקושים הגדלים לגז טבעי ובשל חסמי הכניסה הגבוהים וריכוזיות הענף. לצד זאת, עם התחלת ההפקה הצפויה של מאגר לוויתן בשנים 2019-2020 צפויה התחרות במשק הגז להתגבר, כתלות גם בהיקף הסכמי הייצוא שייחתמו עד אז.


ההסכמים המותנים שחתמו לאחרונה דלק קידוחים ושותפים נוספים, לרכישת 39% ממניות EMG המחזיקה בצינור הובלת הגז מישראל למצרים נועדו לקדם את אפשרויות הייצוא של החברה. אחזקה אסטרטגית מהותית נוספת הינה Ithaca Energy Inc ("איתקה", 100%) הפועלת בתחום הפקה של גז ונפט באזור הים הצפוני. להערכת מידרוג, פרופיל הסיכון של איתקה גבוה מפרופיל הסיכון הממוצע של תיק האחזקות של קבוצת דלק בשל היותה חברה קטנה בקנה מידה בינ"ל, בעלת עתודות מוגבלות וחשיפה גבוהה ואינהרנטית למחיר הנפט בעולם. העלייה במחירי הנפט מאז רכישת איתקה על ידי החברה מהווה גורם חיובי התומך בפעילותה של איתקה. לאחרונה התקשרה איתקה בעסקה להגדלת זכויותיה ברישיונות נכסי הנפט באזור פעילותה העיקרי GSA באמצעות רכישת חלקה של שותפיה במאגרים ובפלטפורמת ההפקה.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il