דן תחבורה חתמה על עסקה בהיקף של כ-500 מ' ש' לרכישת מתקן ההתפלה שורק 1 מחברת IDE - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהדן תחבורה חתמה על עסקה בהיקף של כ-500 מ' ש' לרכישת מתקן ההתפלה שורק 1 מחברת IDE


דן
עבור חברת דן מדובר בדריסת רגל משמעותית והפיכתה לשחקן מרכזי בתחום המים עם התפלה של מיליוני קוב בשנה
מדובר בדריסת רגל שנייה של חברת דן שהופכת לשחקנית מרכזית בתחום פרויקטי תשתית מניבים, לאחר שרכשה מוקדם יותר השנה את מתקן טיהור השפכים בנתניה תמורת 102 מיליון ש'

חברת דן תחבורה, באמצעות זרוע ההשקעות 'דן קפיטל', חתמה על הסכם עם חברת IDE, המוחזקת 50% בבעלות קבוצת דלק ו-50% בבעלות אלפא פרטנרס שבשליטת אבשלום פלבר ואמיר לנג, לרכישת מתקן ההתפלה שורק א' בעסקה הנאמדת בכ-500 מיליון שקל. שווי העסקה זהה לסכום אותו שילמה חברת IDE בעת רכישת 49% ממניות האציסון, שותפתה לזכיינות, בתקופה האחרונה. במסגרת העסקה, סיכמו הצדדים כי חברת דן תרכוש את מלוא האחזקות ואת הזיכיון לפעילות המתקן.

מכירת המתקן לידי חברת דן מגיעה בעקבות רצונה של חברת IDE להתמודד במכרז על מתקן ההתפלה שורק 2 שם תפגין החברה את יתרונותיה הטכנולוגיים, ההנדסיים והתפעוליים הבאים לידי ביטוי בתמחור של מים לטובת הצרכן הישראלי.

כאמור, מדובר בהשקעה שנייה לחברת דן בפרויקטי תשתית מניבים בתוך כשנה בלבד, זאת לאחר שרכשה במהלך חודש יוני האחרון את מתקן ההתפלה בנתניה מידי חברת אלקטרה בעסקה הנאמדת בכ-100 מיליון שקל.

עבור חברת דן מדובר בדריסת רגל משמעותית והפיכתה לשחקן מרכזי בתחום המים עם התפלה של מיליוני קוב בשנה. כמו כן, העסקה הינה המשך ישיר לאסטרטגיה העסקית בה נוקטת החברה בשנים האחרונות לטובת הרחבה וגיוון של הפעילות העסקית בתחומים הסינרגים לתחום התחבורה, שהינו ליבת פעילותה. את העסקה הוביל אופיר קרני, מנכ"ל חברת 'דן קפיטל' וסמנכ"ל הכספים של הקבוצה.

יו"ר חברת דן, שמואל רפאלי ומנכ"ל החברה, עופר זילביגר, מסרו בתגובה: "השלמת העסקה עם IDE הינה עוד צעד משמעותי לפעילותה של חברת דן וכזו המאפשרת חשיפה לשווקים חדשים ואטרקטיביים תוך חיזוק איתנותה הפיננסי של החברה. עסקה זו הינה המשך ישיר ביישום האסטרטגיה העסקית אותה אנו מובילים בשנים האחרונות. ההשקעה בתחום ההתפלה צפויה להשיא תשואה עודפת לבעלי המניות בקבוצה".


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il