מיקרומדיק החלה ניסוי לקבלת אישור FDA למוצר המעקב אחר חזרתיות סרטן שלפוחית השתן - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

מיקרומדיק החלה ניסוי לקבלת אישור FDA למוצר המעקב אחר חזרתיות סרטן שלפוחית השתן


מיקרומדיק
הניסוי הקליני ימומן במלואו על ידי אקסלה – שותפתה האמריקאית של החברה, ויכלול כ-182 משתתפים בשלושה מרכזים רפואיים ארה"ב. לאחרונה דיווחה מיקרומדיק על הצלחה בניסוי במוצר זה בבית החולים ג'ונס הופקינס שבארה"ב, בו הראתה הבדיקה עליונות על פני בדיקת ה-PAP המקובלת כיום

מיקרומדיק (ת"א: מקטכ), חברה ישראלית העוסקת בפיתוח ומסחור מוצרי דיאגנוסטיקה חדשניים לאבחון, גילוי מוקדם ומעקב אחר מחלות סרטן, מודיעה כי גייסה משתתף ראשון לניסוי הקליני למוצר החברה למעקב אחר חזרתיות סרטן שלפוחית השתן, אשר מבוצע במסגרת התהליך לקבלת אישור ה-FDA לשיווקו ומכירתו במסלול 510(k) Class II. בהתאם להסכם של החברה עם שותפתה האמריקאית אקסלה (Axella), תעמיד אקסלה עבור הניסוי את המימון הנדרש לביצועו.


מטרתו העיקרית של הניסוי היא מדידת ביצועי המוצר במונחי רגישות ((sensitivity וסגוליות (specifity), בהשוואה לביצועי ערכת UroVysion של חברתAbbott Laboratories , המאושרת לשימוש כיום על ידי ה- FDA. הניסוי, שצפוי להסתיים במהלך המחצית השניה של 2019, הוא סמוי ויכלול כ-182 משתתפים ב-3 מרכזים רפואיים בארה"ב.


המוצר רשום כיום בארה"ב כ- Laboratory Developed Test (LDT), המאפשר לחברה גישה מהירה עם לשיווק ומכירת המוצר לשוק האמריקאי באמצעות מעבדות המאושרות תחת תקינת ה-CLIA, והחברה מתכוננת להמשיך ולמסחר את המוצר במסלול זה במקביל לתהליך האישור הנוסף על ידי ה-FDA. הערכת החברה, קבלת אישור לשיווק ומכירת המוצר מה-FDA, יסייע לבסס את המוצר כפתרון בשוק הדיאגנוסטיקה למעקב אחר חזרתיות סרטן שלפוחית השתן, ויגדיל את פוטנציאל המכירות עבורו.


למיטב ידיעת החברה, קרוב ל- 430,000 מקרי סרטן חדשים של שלפוחית השתן אובחנו בעולם בשנת 2012 עם קרוב ל- 165,000 מקרי תמותה. סרטן זה הינו הרביעי בשכיחותו בקרב גברים בארה"ב והשביעי בשכיחותו בגברים בעולם. מוערך כי בשנת 2017 צפויים קרוב לכ-79,000 מקרים חדשים בארה"ב בלבד, עם כמעט 17,000 מקרי מוות בארה"ב מהמחלה בקירוב.


גיא לרנר, מנכ"ל מיקרומדיק: "תחילת הניסוי לצורך קבלת אישור ה-FDA לשיווק ומכירת המוצר למעקב אחר חזרתיות סרטן שלפוחית השתן, מהווה אבן דרך חשובה נוספת בהמשך אפשרויות מיסחור המוצר שלנו בארה"ב. במקביל לניסוי אנו ממשיכים בשיווק ומכירת המוצר למעבדות CLIA בארה"ב, במטרה להגיע להיקף מכירות משמעותי בפלח שוק זה.


"אנחנו מעודדים מתוצאות הניסוי המוצלח שבוצע לאחרונה במוצר בבית החולים ג'ונס הופקינס בארה"ב והראה עליונות על פני הבדיקה המקובלת – PAP. אנו מאמינים כי נראה עדיפות גם בהשוואה למוצר של חברת Abbott, במטרה לקבל אישור שיווק ומכירה מה-FDA, ובכך להגדיל את השוק הפוטנציאלי למוצר בארה"ב".


לפני כחודש, דיווחה מיקרומדיק על הצלחה בניסוי בבית החולים המוביל 'ג'ונס הופקינס' שבארה"ב, מול בדיקת PAP ציטולוגית, שהצביע על עליונות המוצר של מיקרומדיק. מוצר החברה זיהה בהצלחה מלאה תאים סרטניים, המעידים על הימצאות סרטן שלפוחית השתן בנבדקים, ברגישות ((Sensitivity של 100% (כל החולים בניסוי זוהו כחולים) ובשיעור סגוליות (Specificity) של כ-80% (שיעור הבריאים בניסוי שזוהו כבריאים). יצויין, כי תוצאות הניסוי ההשוואתי אותו ערכו 'ג'ונס הופקינס' בשימוש ב-PAP, הצביעו על רגישות של כ-50% (רק מחצית מהחולים בניסוי זוהו כחולים) וסגוליות של כ-98%.

אודות מיקרומדיק
מיקרומדיק טכנולוגיות (ת"א: מקטכ) היא חברה ישראלית העוסקת בפיתוח ומסחור בדיקות חדשניות לאבחון, גילוי מוקדם ומעקב אחר מחלות סרטן עבור צרכי שוק ברורים בשווקים עולמיים וצומחים. טכנולוגיית CellDetect שפיתחה זטיק – חברה בת בבעלות מלאה של מיקרומדיק, מאפשרת לבצע אבחון של תאים סרטניים ופרה-סרטניים באמצעות צביעתם בצבע ייחודי, לאבחון סרטן שלפוחית השתן ממשטחים שנלקחים מבדיקות שתן, ולאבחון סרטן צוואר הרחם. כיום נמצאת החברה בתהליך של ביצוע ניסויים לקבלת אישור גם לשימוש בטכנולוגיה לאבחון סרטן הערמונית ממשטחים שנלקחו מדגימות שתן. טכנולוגיית CellDetect נטולת תופעות לוואי וסיכונים, תוצאותיה זמינות תוך שעות ספורות, והיא מבוססת על שימוש בחומרים וציוד הקיימים במעבדות פתולוגיות. החברה פועלת באמצעות שיתופי פעולה אסטרטגיים והסכמי רישוי עם מוסדות מחקר רפואיים ומדעיים מובילים ברחבי העולם, וכן באמצעות פיתוח עצמאי שהיא מבצעת. www.m-medic.comטלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il