התייחסות של ערן אמודאי אנליסט אפסילון למיזוג החברות יואל ואקויטל - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

התייחסות של ערן אמודאי אנליסט אפסילון למיזוג החברות יואל ואקויטל


אפסילון
צעת הרכש היא ל כ- 50% ממניות הציבור, במידה שכולם ייענו והקיבול יהיה בשיעור של 50%, רק על הצעת הרכש המניה צריכה לעלות בכ- 11%

יואל ואקויטל דיווחו אתמול כי הן בוחנות מיזוג של החברות, כך שבסוף התהליך יואל תימחק מהמסחר ותחדל מלהיות חברה ציבורית (המחיקה צפויה באמצעות שילוב של מזומן+מניות אקויטל) והקבוצה תרד לשתי שכבות בהתאם לדרישות חוק הריכוזיות. כחלק מהתהליך, דיווחה אקויטל כי יח"ק בעלת השליטה צפויה לצאת בהצעת רכש חלקית לרכישת 25% מהון המניות במחיר הגבוה ב- 22% ממחיר הבסיס של המניה (המבנה הפירמידיאלי בקבוצה הוא כזה שללא רכישה כזו יח"ק תאבד את השליטה במקרה של מיזוג- עלולה להיות מדוללת ל החזקה של 21% בלבד בחברה הממוזגת).


עד כאן העובדות בדיווח. השפעות צפויות במקרה שהמיזוג יצליח:
ü הצעת הרכש היא ל כ- 50% ממניות הציבור, במידה שכולם ייענו והקיבול יהיה בשיעור של 50%, רק על הצעת הרכש המניה צריכה לעלות בכ- 11%. בנוסף, אקויטל נסחרת בדיסקאונט על ההחזקה הסחירה של יואל (11% ביחס למחירי הבסיס הבוקר), דיסקאונט שאמור להיעלם עם השלמת המיזוג, כך שרק שני אלה צריכים להתבטא בעלית מניה של כ- 18%.


ü מבחינת תימחור המיזוג צפוי להיות די פשוט, מאחר שנכסיה העיקריים של אקויטל הם החזקות ציבוריות בעלי שווי שוק (החזקה ביואל ומניות בישראמקו), כך שדי סביר שהמיזוג יתבסס על השווי הסחיר של אקויטל (הגבוה בכ- 11% משווי השוק ביחס למחיר הבוקר), ואולי עם איזו סוכריה לבעלי המניות של יואל בגובה של אחוזים בודדים (מניח שלא יותר מ- 3%).


ü הקושי שכן יהיה במיזוג נובע מכך שחברה בשווי שוק של כ- 1.3 מיליארד ₪ אמורה לבלוע חברה בשווי שוק של 3.2 מיליארד ₪ (כ- 1.7 מיליארד ₪ החזקות ציבור). לכן, מאוד ייתכן שכחלק מהתהליך יואל תחלק דיבידנד (היא אינה ממונפת ובעלת יתרת רווחים של כ- 2.2 מיליארד ₪) בהיקפים מהותיים. חלוקה שכזו, תפחית את עלות הרכישה/מיזוג וגם תניב לאקוויטל בעלת השליטה מזומן שישמש אותה ברכישה. חברת החזקות הנסחרת בדיסקאונט גבוה ומחלקת דיבידנד משמעותי- זה מצוין למניה.


ü לסיכום, עדיין אין תוכנית רשמית למיזוג החברות וגם אין ודאות להוצאה לפועל של הצעת הרכש, אך התהליך החל ואין הרבה סיבות שהוא לא יושלם בטווח של עד חצי שנה. מדובר על חדשות מצוינות לאקויטל (שאכן מגיבה בעליות חדות ) וחדשות טובות גם ליואל, בעיקר אם התהליך יכלול גם חלוקת דיבידנד משמעותית (אם כי חשוב לסייג שהחברה מעולם לא חילקה דיבידנדים).טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il