חלבון מטרה חדש שהתגלה על ידי קומפיוג'ן מראה פוטנציאל לטיפול אימונותרפי של סרטן ראשון מסוגו - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

חלבון מטרה חדש שהתגלה על ידי קומפיוג'ן מראה פוטנציאל לטיפול אימונותרפי של סרטן ראשון מסוגו


קומפיוגן
נתונים תומכים התקבלו כחלק מהשת"פ עם בית הספר לרפואה של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס שבארה"ב . השת"פ המחקרי הרב-שנתי עם אוניברסיטת ג'ונס הופקינס הורחב למטרות תרופתיות נוספות
קומפיוג'ן (נאסד"ק: CGEN, ת"א: קמפג), חברה מובילה לגילוי חישובי ופיתוח תרופות ראשונות מסוגן לאימונותרפיה של סרטן, דיווחה על נתונים חדשים המצביעים על הפוטנציאל של CGEN-15032 כמטרה לפיתוח טיפול חדש, ראשון מסוגו בסרטן. CGEN-15032 הוא חלבון מטרה חדש לאימונותרפיה של סרטן הנמצא על תאים מיאלואידיים ותאי אפיתל ושעשוי לדכא את מערכת החיסון בסביבה התאית של הסרטן. לטיפול בגורמים המדכאים את התגובה החיסונית בסביבת הגידול הסרטני, באמצעות חלבוני מטרה מיאלואידים, יש פוטנציאל לפיתוחים חדשים אשר עשויים להרחיב את אוכלוסיית החולים המגיבים לטיפולים הקיימים.

הנתונים, שמדגימים את ההשפעה של החלבון על פעילות מערכת החיסון ואת השפעתו על צמיחת גידולים סרטניים, התקבלו כחלק משיתוף הפעולה המחקרי עם בית הספר לרפואה באוניברסיטת ג'ונס הופקינס שבארה"ב (JHU), תחת הנהגתו של פרופסור דרו פרדול, מנהל מכון בלומברג~קימל לאימונותרפיה בסרטן באוניברסיטת ג'ונס הופקינס, ויו"ר הוועדה המדעית המייעצת של קומפיוג'ן.

כמו כן קומפיוג'ן הודיעה היום על הארכת הסכם השת"פ המחקרי עם JHU. הסכם השת"פ המחקרי, שהחל בדצמבר 2014, הורחב עתה למטרות תרופתיות חדשות שהתגלו על ידי קומפיוג'ן, שהן בעלות פוטנציאל לשמש כבסיס לפיתוח טיפולי אימונותרפיה בסרטן. שיתוף פעולה משמעותי זה מתמקד בהבנה של הביולוגיה ומנגנוני הפעולה של חלבוני הבקרה החדשים של מערכת החיסון, ומזרז את המעבר הצפוי שלהם לפיתוחים קליניים.

דר' ענת כהן-דייג, נשיא ומנכ"ל קומפיוג'ן, אמרה, "הנתונים של CGEN-15032, שהושגו יחד עם JHU, הם דוגמא לערך הרב של השיתוף פעולה ביננו, המאפשר לנו גישה לידע ומומחיות עולמיים בתחום האימונו-אונקולוגיה לצורך פיתוח מוצלח של התוכניות שלנו לכיוון ניסויים קליניים עתידיים בבני אדם".

CGEN-15032 התגלה על ידי פלטפורמת זיהוי חלבוני בקרה של מערכת החיסון שפותחה על ידי קומפיוג'ן, ואשר שימשה כאבן הפינה לגילוי TIGIT ו-PVRIG, שני חלבוני בקרה חדשים של מערכת החיסון שנמצאים כעת בפיתוח פרה-קליני על ידי החברה. שיעור הצמיחה של גידולים סרטניים בעכברים מהונדסים גנטית חסרי CGEN-15032 היה מופחת יחסית לעכברים רגילים וטיפול משולב של נוגדן כנגד PD-L1 שהוזרק לעכברים חסרי CGEN-15032 עיכב עוד יותר צמיחה של גידולים סרטניים ביחס להזרקת נוגדן PD-L1 לעכברים רגילים. בכללותם, נתונים אלו מעידים ש- CGEN-15032 עשוי לשמש כמרכיב המדכא את פעילות מערכת החיסון בסביבה התאית של הגידול, וכי תרופות המעכבות את CGEN-15032 לבד או בשילוב עם חלבוני בקרה עשויים להפעיל תגובה חיסונית אנטי-סרטנית.

הנתונים אודות CGEN-15032הוצגו הן בהרצאה והן כפוסטר בכנס השנתי השלישי הבינלאומי לאימונותרפיה של סרטן, CRI-CIMT-EATI-AACR, שנערך במיינץ/פרנקפורט, גרמניה. הפוסטר זמין באתר החברה.

אודות קומפיוג'ן
קומפיוג'ן היא חברה לגילוי ולפיתוח תרופות, המשתמשת בתשתית החישובית שלה, בעלת אפליקציות נרחבות, לצורך זיהוי מטרות תרופתיות חדשות ופיתוח תרופות ראשונות מסוגן בתחום של אימונותרפיה בסרטן. בצנרת התרופות של החברה תוכניות אימונו-אונקולוגיות המפותחות כנגד מטרות תרופתיות שהחברה גילתה, כולל חלבוני בקרה של מערכת החיסון שמשפיעים על תאי T ותוכניות פיתוח כנגד מטרות מילואידיות. המודל העסקי של קומפיוג'ן מבוסס על שיתופי פעולה סלקטיביים עבור מטרות תרופתיות ותרופות פוטנציאליות חדשות הנמצאות בשלבים שונים של מחקר ופיתוח. מטה החברה ממוקם בחולון ולה מעבדות מחקר ופיתוח בחולון ובקליפורניה. החברה נסחרת בנאסד"ק:CGEN, ובתל אביב: קמפג. למידע נוסף אנא בקרו באתר החברה: www.cgen.com


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il