מבצע ביקורת של רשות המסים בגוש דן - טלניריTLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

מבצע ביקורת של רשות המסים בגוש דן


רשות המיסים
תקליטן שחותם אבטלה ולא רשם 26,000 ₪ "יש לי קצת בלאגן"
רשות המסים ערכה מבצע ביקורת רישום הכנסה באזור גוש דן. במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקידת שומה גוש דן, נערכו 167 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים, מהן עולה כי כ- 13% מהם לא רשמו הכנסות כדין.

בביקורת שנערכה אצל תקליטן באירועים, נמצא כי הוא חותם אבטלה ולא רשם כנדרש הכנסה של כ- 26,000 ₪. התקליטן הסביר "יש לי קצת בלאגן אבל לקראת סוף שנה אני עובר על הדברים ועושה סדר". אצל שיפוצניק אצלו נערכה ביקורת גילו המבקרים כי הוא לא רשם שני צ'קים בסך כולל של כ- 16,000 ₪ שנפדו בצ'יינג'. השיפוצניק טען "אבדוק שוב". בביקורת שנערכה אצל נגר נמצא כי הוא לא רשם 2000 ₪ שקיבל מספר ימים לפני הביקורת ו- 200 ₪ מזומן שקיבל ביום הביקורת. הנגר הסביר "בסוף העבודה אני רושם את הכל". במשרדו של רואה חשבון בו נערכה ביקורת נתגלו 5 צ'קים לא רשומים בסך 3000 ₪. רואה החשבון בתגובה "לא הספקתי לרשום".

בחנות פירות וירקות אליה הגיעו המבקרים נמצא כי בעליה כלל לא מנהל ספרים ואין לו תיק ברשות המסים. בעל החנות "אני בודק אם משתלם לי לפתוח תיק". בחנות תכשיטים נמצאו מספר צ'קים בסכום כולל של כ- 3500 שלא נרשמו בספרי העסק. בעל החנות טען "לא ידעתי". במשרדו של עורך דין נמצא צ'ק בסך של כ- 15,000 ₪ בתוך מעטפת הפקדה בבנק. עורך הדין הסביר "דעתי הוסחה". במרפאה של רופא שיניים נמצאו שני צ'קים בסכום של 2900 ₪. כאשר בדקו המבקרים את הקבלות הם מצאו כי רק על 2000 ₪ יצאה קבלה. הרופא הסביר "מכיוון שהלקוחה התכוונה להחליף את הצ'קים לא רשמתי".

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il