קבוצת תהל זכתה ב-2 פרויקטים נוספים להקמת תשתיות מים בהודו, בהיקף של כ-269 מיליון שקל - טלניריTLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

קבוצת תהל זכתה ב-2 פרויקטים נוספים להקמת תשתיות מים בהודו, בהיקף של כ-269 מיליון שקל


תהל
שני הפרויקטים כוללים תכנון, הקמה, תפעול ואחזקה של מערכת טיפול ואספקת מים לכ-127 אלף בתי אב במחוז ג'הרקאנד

סער ברכה, מנכ"ל קבוצת תהל: " בחודש האחרון זכתה תהל בפרויקטים בהיקף כולל של כ-2 מיליארד שקל, המצטרפים לצבר עבודות קיים של 2.2 מיליארד שקל. תהל הופכת לאחת מחברות התשתיות הישראליות הגדולות בהודו, עם הזמנות חדשות של למעלה מ-600 מיליון שקל בשוק ההודי בשנתיים האחרונות. ראש ממשלת הודו הצהיר בביקורו בישראל כי תחומי התשתיות, המים והחקלאות נמצאים בעדיפות עליונה מבחינתו, ומתכנן להשקיע 31 מיליארד דולר בפיתוח מערכות מים וחקלאות. תהל ממוצבת היטב בהודו על מנת לממש את הפוטנציאל העצום שקיים במדינה בתחומי פעילותה"

קבוצת התשתיות תהל, מקבוצת קרדן אן.וי, ממשיכה לצמוח בשוק ההודי. החברה זכתה בשני פרויקטים לתכנון והקמה של מערכות לטיפול ואספקת מים במתכונת אחריות כוללת (turn-key) בעיר נירסה שבמחוז ג'הרקאנד שבהודו, בהיקף כולל של כ-270 מיליון שקל (כ-76 מיליון דולר). זכיות אלה מביאות את היקף ההזמנות הכולל של תהל בהודו במהלך השנתיים האחרונות ללמעלה מ-600 מיליון שקל.


שני הפרויקטים, שיבוצעו בהזמנת רשות המים והביוב של ג'הרקאנד ובמימון מלא של המדינה, כוללים ביצוע עבודות סקר, תכנון והקמה של מערכת טיפול ואספקת מים, האחד בצפון נירסה והשני בדרומה. שני הפרויקטים יחד צפויים לאפשר אספקת מים לכ-127 אלף בתי אב. עבודות התכנון וההקמה בכל אחד מהפרויקטים צפויות להימשך כ-36 חודשים ושירותי התפעול והאחזקה צפויים למשך 5 שנים נוספות. התמורה לתהל מהפרויקט הראשון צפויה להסתכם בכ-27 מיליון דולר והתמורה מהפרויקט השני צפויה להסתכם בכ-49 מיליון דולר. התמורה תיפרס בתשלומים (אל מול ביצוע אבני דרך בפרויקטים) לאורך חיי הפרויקטים. ההסכמים לשני הפרויקטים צפויים להיחתם בשבועות הקרובים ותהל צפויה להתחיל בביצוע הפרויקטים מיד לאחר מכן.


זהו הפרויקט החמישי שבו זוכה תהל בהודו והפרויקט השלישי מסוג זה במחוז ג'הרקאנד. בחודש יוני האחרון הודיעה תהל כי זכתה בפרויקט להקמת מערכת אספקת מים לכפרים במחוז ג'הרקאנד בהיקף של כ-90 מיליון שקל. מדובר בפרויקט לתכנון, ביצוע ותפעול במתכונת אחריות מלאה (Design-Build Turn-Key+O&M), עבור רשות המים והביוב של ג'הרקאנד ובמימון מלא של המדינה. במסגרת הפרויקט, תקים תהל מערכת רחבת היקף לאספקת מים, אשר תשרת כ- 24,000 בתי אב. שלב ההקמה צפוי להימשך כ-3 שנים ותקופת התפעול תימשך חמש שנים נוספות.


פרויקט נוסף של תהל בהודו הוא פרויקט Gadag שבמדינת קרנטקה, הנמצא בשלבי הקמה מתקדמים, במסגרתו מקימה תהל מערכת אספקת מים ל-131 כפרים ויישובים במדינה.
2 הזכיות בהודו ממשיכות רצף של עסקאות משמעותיות לתהל ומצטרפות לארבעה חוזים גדולים נוספים שנחתמו על ידי תהל בחודש האחרון: הראשון, במסגרתו חתמו תהל ושותפתה בפעילות באנגולה ובזמביה, חברת ZRB, על 3 הסכמים לפיתוח והקמה של 3 פרויקטים לפיתוח חקלאי ב-3 אזורים באנגולה, בהיקף כולל של כ-1.05 מיליארד שקל (כ-291 מיליון דולר).
מספר ימים קודם לכן הודיעה תהל כי חתמה עם שותפתה על הסכם, במסגרתו תקים פרויקט דומה עבור ממשלת זמביה יחד עם ZRB, תמורת כ-640 מיליון שקל (כ- 176 מיליון דולר).

סער ברכה, מנכ"ל קבוצת תהל, אמר: "בחודש האחרון זכתה תהל בפרויקטים בהיקף כולל של כ-2 מיליארד שקל, המצטרפים לצבר עבודות קיים של 2.2 מיליארד שקל. הזכיות בשני הפרויקטים החדשים בג'הרקאנד הופכות את תהל לאחת מחברות התשתיות הישראליות הגדולות בהודו, עם הזמנות חדשות של למעלה מ-600 מיליון שקל בשנתיים האחרונות. ראש ממשלת הודו נרנרדה מודי הצהיר בביקורו בישראל, בפגישה עם פורום מנכ״לים מצומצם שבו השתתפתי, כי תחומי התשתיות, המים והחקלאות נמצאים בעדיפות עליונה מבחינתו, וציין את היתרונות

של ישראל בתחומים אלה. למודי יש תוכניות להשקעות עתק של 31 מיליארד דולר בפיתוח מערכות מים וחקלאות, ותהל ממוצבת היטב בהודו על מנת לממש את הפוטנציאל העצום שקיים במדינת ענק זו בתחומי פעילותה - מים ושפכים, חקלאות, סביבה וגז. העובדה שהשכלנו להקים בהודו לפני 5 שנים חברה מקומית, שמעסיקה כ- 120 עובדים מקומיים ומתבססת בעיקר על ידע ישראלי – גם היא הוכיחה את עצמה כדרך נכונה לפעול במדינה. אני מאמין שההגעה של משלחות מהודו לתערוכת ווטק, השבוע, תסייע אף היא להמשך התפתחות פעילות המים שלנו בהודו".

אודות תהל:
תהל, בניהולו של סער ברכה, שנבחרה זו השנה השלישית ע"י D&B כחברת ההנדסה הגדולה בישראל, היא חברה בת של חברת האחזקות קרדן אן וי, הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב ובבורסת EURONEXT באמסטרדם. בשנים האחרונות, תחת ניהולו של ברכה, עברה תהל שינוי אסטרטגי ומבני, וכיום היא פועלת בארבעה תחומי ליבה – מים ושפכים, פיתוח חקלאי, גז טבעי וסביבה.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il